Jest szansa dla Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Znalazła się firma, która zainwestuje w upadły zakład
Firmą, która zainwestuje w mleczarnię jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Handlowo-Usługowe A-Lima-Bis sp. z o.o. ze Środy Wielkopolskiej. Na początku ubiegłego tygodnia odbyło się spotkanie władz spółdzielni, która dopina sprawy formalne związane z przejęciem. Prezes Maria Jolanta Rogenbuk po szczegóły tej operacji odesłała nas do Ewy Walczak z A-Lima-Bis. Przedstawicielka zakładu zapewniła, że wkrótce plany konsorcjum wobec złotowskiego zakładu zostaną ujawnione. Patrząc na profil spółki (produkcja maszyn rolniczych, technika hodowli bydła, technologie membranowe, proszkownia serwatki), można wnioskować, że w Złotowie będzie ona produkować właśnie serwatkę. Czy w zmienionym zakładzie znajdzie zatrudnienie czterdziestu pracowników mleczarni, którzy wypowiedzenia umów o pracę dostali 1 lutego? Na to pytanie odpowiedź poznać mamy za kilka tygodni.
[[reklama]]
O firmie A-Lima-Bis Sp. z o.o. wiemy, że działa od ponad dwudziestu lat. - Hasło „Mleczna Droga do sukcesu” stanowi ukierunkowanie działania naszej firmy. Zasadniczym celem naszej działalności jest dążenie do usprawnienia oraz unowocześnienia rozwiązań technicznych stosowanych na każdym etapie produkcji i przetwarzania mleka oraz systemów wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu – czytamy na stronie spółki. A-Lima-Bis znajduje się w czołówce największych wielkopolskich przedsiębiorstw. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska była jedną z większych w Złotowie. Działała na rynku od 1946 roku.
Łukasz Opłatek
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze