Reklama

Przejęcie Mleczarni

25/05/2013 08:16
Jest szansa dla Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Znalazła się firma, która zainwestuje w upadły zakład

Firmą, która zainwestuje w mleczarnię jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno–Handlowo-Usługowe A-Lima-Bis sp. z o.o. ze Środy Wielkopolskiej. Na początku ubiegłego tygodnia odbyło się spotkanie władz spółdzielni, która dopina sprawy formalne związane z przejęciem.
Prezes Maria Jolanta Rogenbuk po szczegóły tej operacji odesłała nas do Ewy Walczak z A-Lima-Bis. Przedstawicielka zakładu zapewniła, że wkrótce plany konsorcjum wobec złotowskiego zakładu zostaną ujawnione. Patrząc na profil spółki (produkcja maszyn rolniczych, technika hodowli bydła, technologie membranowe, proszkownia serwatki), można wnioskować, że w Złotowie będzie ona produkować właśnie serwatkę.
Czy w zmienionym zakładzie znajdzie zatrudnienie czterdziestu pracowników mleczarni, którzy wypowiedzenia umów o pracę dostali 1 lutego? Na to pytanie odpowiedź poznać mamy za kilka tygodni.

[[reklama]]

O firmie A-Lima-Bis Sp. z o.o. wiemy, że działa od ponad dwudziestu lat. - Hasło „Mleczna Droga do sukcesu” stanowi ukierunkowanie działania naszej firmy. Zasadniczym celem naszej działalności jest dążenie do usprawnienia oraz unowocześnienia rozwiązań technicznych stosowanych na każdym etapie produkcji i przetwarzania mleka oraz systemów wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu – czytamy na stronie spółki.
A-Lima-Bis znajduje się w czołówce największych wielkopolskich przedsiębiorstw.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska była jedną z większych w Złotowie. Działała na rynku od 1946 roku.

Łukasz Opłatek

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości