Reklama

Ławka Niepodległości

15/09/2018 07:00

Ławka upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości już wkrótce stanie w Zakrzewie

Gmina przygotowuje się do jej pozyskania. W tym celu złożyła wniosek w konkursie przygotowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które przekaże gotowy projekt Ławki Niepodległości i sfinansuje 80 procent kosztów jego realizacji.

O przyznaniu dofinansowania zadecyduje między innymi lokalizacja Ławki Niepodległości w miejscu powszechnie dostępnym. W przypadku gminy Zakrzewo pod uwagę brane są m.in. plac przy fontannie, kościele bądź w okolicy Domu Polskiego. Koszt, jaki będzie musiała przeznaczyć na ten cel gmina to przynajmniej 20% wkładu własnego. Istotna jest także propozycja nagrania dźwiękowego związanego z lokalną historią. W tym przypadku ma ona nawiązywać do Kongresu Berlińskiego. Chodzi o to, aby multimedialna ławka, odtwarzająca nagrania dotyczące tradycji oręża polskiego i wydarzeń związanych z odzyskaniem Niepodległości, była związana z lokalną społecznością. Taka inwestycja ma upamiętniać polską państwowość. Jej zaletą są również walory edukacyjne oraz praktyczne.

Reklama

„Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów naszego kraju. Duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Projekt Ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka będzie podświetlana systemem LED”  - taki opis ławeczki przedstawia na swojej stronie MON.

Daniela Senska

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2018-09-15 22:39:19

    Potrzebna ta ławka jak świni siodło. Jak można miec tam najebane w głowie żeby rozpierdalać moje podatki na taki szajs.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2018-09-17 09:46:58

    Jak znam życie MON rozliczy to jako zakup uzbrojenia - broń psychologiczna: nieprzyjaciel zobaczy i ze śmiechu padnie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jun - niezalogowany 2018-09-18 16:28:45

    Na co poco takie coś stawiać podatki roztrwoniać płacimy podatki a chodniki i drogi są w opłakanym stanie wszystko jest zaniedbane a oni nie potrzebne nikomu jaką ławkę postawią i jak zwykle w zakrzewie bo w gminie jest tylko jedna wieś zauważana bo innych przecierz niema

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości