Odbyła się coroczna ocena trofeów łowieckich z kół łowieckich działających na terenie Nadleśnictwa Złotów
W Nadleśnictwie Złotów odbyła się ocena poprawności odstrzałów samców zwierzyny płowej pozyskanych w roku 2018 w kołach łowieckich działających na terenie Nadleśnictwa Złotów. Taka ocena jest dokonywana każdego roku i ma za zadanie zweryfikować poprawność wykonanych odstrzałów, tzn. czy poszczególni myśliwi upolowali zwierzęta we właściwej, wskazanej w pozwoleniu na odstrzał klasie wieku.

Ocena dotyczyła samców jeleni i danieli. W przypadku gdy myśliwy upoluje zwierzę w niewłaściwej klasie wieku może stracić możliwość polowania na dany gatunek na okres kilku lat. Ocenie podlegało trofeum z 86 byków jeleni i 54 byków danieli.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Już sama nazwa "TROFEUM" w tym kontekście budzi odrazę. Jak mozna być dumnym z zabicia niewinnego zwierzęcia??!!!
"Trofeum" budzi odrazę?! Zabijanie niewinnych zwierząt?! To jest właśnie pojęcie przęciętnego człowieka... niedouczonego hipokryty... A nawiasem mówiąc prawidłowo wypreparowane trofeum (np. czaszka drapieżnika, byka jelenia, daniela, sarny kozła, skóra, oręż dziczy itd. w odpowiedniej formie wyeksponowane i oprawione) czy przetworzony surowiec pochodzenia zwierzęcego (np. kostne - poroże, czy nawet zęby) to jeden z elementów oddania hołdu i poszanowania upolowanej zwierzyny, stanowiący dla wielu cenną rzecz i pamiątkę. A samo polowanie na zwierzynę nie odbywa się dla samej chęci zabijania. Poluje się dla utrzymania prawidłowej struktury zarówno liczebności zwierzyny jak i struktury płciowo-wiekowej i w celu ograniczenia dotkliwych dla rolników szkód powodowanych przez zwierzynę w uprawach. Przykre, że ludzie postrzegają myśliwych jako morderców, a to oni są prawdziwymi ekologami.
Ta martwa zwierzyna z pewnością bardzo cieszy się z oddanego jej holdu, szczegolnie kiedy wcześniej trafiona i krwawiąca biegnie w bólu próbując gdzieś się schronić. Te krwawe ślady też oczywiście dla niepoznaki mają swoją "dumną" łowiecką nazwę.A potem kładą te świeżo zabite zwierzaki rzędem i cieszą się ze swego "dziela". Ekolodzy! Natura bez takich "ekologów" potrafi sobie doskonale poradzić. Sama wyrównuje wszystkie wahania gatunków. I tu bardzo ważną rolę odgrywają wilki, Dlaczego myśliwym tak przeszkadza coraz wieksza liczba wilków w naszych lasach? To proste, wilki załatwiają sprawę równowagi ekologicznej i nie można wtedy wciskać ludziom kitu o konieczności zabijania. Wilk nie zabija "dla przyjemnosci", żywi się tym co upoluje. I nawet jeśli jakiś dzik czy sarna wyrządzi jakąś szkodę w uprawach rolnych, to wystarczy dobrze przemyślany system odszkodowań, a w skrajnych przypadkach ogrodzenie upraw. Ale naszym "ekologicznym" myśliwym wydaje się, że są mądrzejsi od przyrody.
A tzw. "dewizowcy" też oczywiście nie polują z chęci zabijania, tylko przyjeżdżają do Polski i sowicie płacą za to, że mogą nam pomóc w utrzymaniu "równowagi gatunkowo plciowej" zwierzyny... HA HA HA. Mówi się im wtedy: "słuchaj Helmut, teraz nie możesz polować na Jelenia, bo akurat mamy za dużo zajęcy, więc zabij sobie zajączka i jako trofeum zabierzesz sobie jego skórkę" HA HA HA.
http://wyborcza.pl/7,95891,21428689,mysliwemu-zawdzieczam-wiedze-i-milosc-do-przyrody.html?disableRedirects=true
Uuu widać wielu znaFców i fachoFców od przyrody się odezwało. Ludzie opamiętajcie się! W jakim wy świecie żyjecie? Pytanie retoryczne, ale odpowiem: iluzorycznym, karmieni medialną papką. Znaleźli się wielcy obrońcy praw zwierząt.
Jaki hołd? Jakie poszanowanie zwierzyny?, natura sama sobie poradzi i nie potrzebny jej żaden Helmut z Niemiec A dlaczego. Helmut tuatj przyjeżdża.? U nieego nie ma lasów.? ! Nie - bo.zwyczajnie im nie wolno polować..Za to u nas mogą walic śrutem w co popadnie. Jak dziki grasują po polach i wyrządzaja szkody to was nie ma. , ale jak.szlachetne zwierze trafi się do odstrzału to zaraz ręce zacieracie.bo trofeum., bo. poroże.. . ..Nawet nie mam ochoty dalej tego komentować bo szkoda mi nerwów..
Masz rację szkoda twoich nerwów bo twój skromny mózg albo móżdżek nie jest w stanie pojąć o co chodzi w łowiectwie za to pewnie doskonale rozumie geja czy lesbijkę i może zostań skierowany w tym kierunku bo łowiectwo to dla ciebie zbyt trudny rozdział.
Zboczone i obrzydliwe praktyki złych, wynaturzonych ludzi, ktorzy karmią swoje mordercze i sadystyczne instynkty. Karma wróci, też będziecie cierpieć i odczuwać przerażenie. Takie prawa życia.
Przepraszam bardzo przestańcie opowiadać takie pierdoły m.in. biedne zwierzątko lub jak mozna sie cieszyć z tego ze go zabiłeś. Pieprzone pedały ale mięsko jecie no nie ?! Zmieńcie rozumienie, bo mięsko nie bierze sie z biedronki z lodówki.
Witam ci którzy twierdzą ze lowiectwo to zabijanie na codzień noszą butki, torebki, kurtwczki i Bóg wie co jeszcze ze skór zwierząt, ale twierdzą i nazywają się dupny. mi ekologami
Jak ciężkiego kalibru trzeba być gamoniem, aby byc o tym przekonanym, że wszyscy ludzie na swiecie żrą mięsko. Wypowiedziala się intelektualna skarbnica i krynica wiedzy, światłości i inteligencji. Oto przekrój tego srodowiska buhahahaha
Ścierwa niewarte splunięcia w ich stronę. Karma do takich wraca.
Żałosne te argumenty obrońców zabijania - ubrań ze skór już prawie nikt nie nosi, mięsa też nie jedzą wszyscy, a jeśli już, to nie z dziczyzny. A ubój zwierząt hodowlanych nie jest tematem artykułu. Argumentu o gejach i lesbijkach już nawet nie skomentuję, bo jest poniżej poziomu tej dyskusji. Ludzie przed laty uwierzyli w argument o zabijaniu zwierząt w lasach dla utrzymania równowagi i niektórzy już się nad tym nawet nie zastanawiają. Ale najwyższy czas o tym pomyśleć. Oczywiste jest, że myśliwi czerpia przyjemność z tego, że mogą sobie ze strzelba, z psami i nagonką polować na śmiertelnie przestraszone zwierzę, które nie ma szans się obronić ani uciec. I cała ta otoczka z sygnałami na rogu, układaniu ciał pokotem i świętowanie z powodu zabijania jest przerażająca. I nikt mi nie wmówi, że taki polujacy człowiek nie czuje sadystycznej satysfakcji z postrzelenia a potem zabicia zwierzaka. Wystarczy posłuchać opowiesci mysliwych kiedy myślą, że są w swoim gronie.
Ta cala selekcja to fikcja. Strzela się jak leci a później kombinuje skąd wziąć łeb na podmianke.. Do tego odstrzal na mocne kozły czy byki dostają głownie wazeliniarze co władzy w d..wchodzą. Reszta nie dostaje albo dostaje selekty co wstyd powiesić na ścianie.. A zawieszenie jest na 2 lata max..
Według mnie myśliwi brawo robicie bardzo dobra robotę stare pokolenie kolesi pociotkow lizusow pijaków sb- kow zomowcow ludzi wychowanych przez komunę którzy myśleli że będą długo zasiadać na cichych stanowiskach zarządach radach itd.widac koniec starego komunistycznego pokolenia i bujcie się komuchy nadchodzą młodzi wykształceni ludzie myśliwi bogaci w wiedzę niebojacy się negatywnych opinii na ich temat i tematy łowiectwa. A wy wszyscy ludzie co negujecie mysliwych zastanówcie się przeciw komu się wypowiadacie jakie śmieszne argumenty macie albo żale ,albo złość jeśli ktoś z was jest cwany i wie co zrobić z nadmierną ilością np bobra , dzika .wilka ,Kruka, jenota ,lisa, kuny domowej , srok, itd a ostatnio szakala złocistego i wie jak powstrzymać szkody na polach wyrządzone przez dzika zwierzynę niech przedstawi swój pomysł oficjalnie na FB albo jakiemuś kołu łowickiemu z okolic zamieszkania . Na pewno zostanie wysłuchany a pomysł jak będzie realny do wdrożenia to przyniesie mu to sławę i chwałę oczywiście z puzniejszymi skutkami materialnymi Pozdrawiam myśliwy szukający Złotego środka
Mordercy zabijają zwierzęta a to ich niby pilnowanie populacji jest śmieszne natura przez wiele lat radziła sobie sama ludzi też jest za dużu na świecie to będą ich też odszczeliwać oni zsbijają dla zabawy jak widzę na portarach społecznościowych te ich zadowolone gęby że zabili niewinne zwierze może powinniśmy strzelać też do ludzi wkońcu jest nas na świecie tak dużo tyle jest złych ludzi morderców pedofilów itp. A nie się biednych zwierząt uczepili zwyrodnialcy jedni
Moskitek najpierw poucz się ortografii, a potem wylewaj tu te swoje "mądrości". A to stare pokolenie, o którym piszesz, to między innymi ci wszyscy, którzy czerpią przyjemność z zabijania zwierząt. Jeśli wedlug ciebie są komuchami itd, to nie zaprzeczę. I rzeczywiście czas na młodych, którzy nie są obojętni na los zwierząt, a ich bezmyślne zabijanie uważają za barbarzynstwo.
Szuje bez uczuć czujące radość z zabijania. Może kiedyś sami się w końcu powybijają !!!
Niby ekolodzy tacy święci a żrą mięsko aż uszy i dupa się trzęsie. Normalne puste łby.
Kolesiostwo, chamstwo i nieuctwo - kwintesencja polskiego "łowiectwa", a właściwie "zabijactwa".
Ekolodzy z chamskimi pustymi łbami już rozpieprzyli wszystko a teraz próbują się wybielić. Pustego łba i tak nie idzie napełnić.Normalne darmozjady.Nie myśliwy-pozdrawiam.
POLUJE TYLKO "LEPSZY SORT", CAŁY EKWIPUNEK "ŁOWCY" KOSZTUJE NIEKIEDY TYLE CO JAKIS DOBRY SAMOCHÓD POPATRZCIE NA PRZEKRÓJ, TYCH UTRWALACZY NATURY, TYCH "GOSPODARZY" DYREKTOR, KOMENDANT POCIOTEK STAROSTY ITD ITP, DYREKTOR SZKOŁY TO JUŻ KPINA .. NA APELU OPOWIADA DZIECIOM JAK SIE STRZELA NA "KOMORE"????ZGROZA ! ALE TAK NIESTETY JEST.. POPATRZCIE NA FILMY W SIECI WRZUCANE PRZEZ TYCH " ZABIJAKÓW" UMIERAJĄCY DZIK POSTRZAŁEK... A ONI KAMERUJĄ I CO??? ANO RADOCHA !PRAWDĄ JEST ŻE JAK W KAŻDEJ SPOŁECZNOŚĆI SĄ "CZARNE" OWCE PSUJĄCE WIZERUNEK TEJ SPOŁECZNOŚĆI, POLUJCIE SOBIE ILE WLEZIE ALE NIE PRZECHWALAJCIE SIE TYMI "TROFEAMI" DLA NAS SĄ TO WĄTPLIWEJ MAŚCI ARTEFAKTY, ZAMIAST "SELEKCJONOWAĆ ZAJMIJCIE SIE ZBIERACTWEM ,TE POROŻA MOŻNA ZNALEŻĆ W LESIE "ZRZUCONE" I POCO STRZELAĆ DO TYCH DANIELI ,, JELENI?? ZAPISZCIE SIĘ W LESIE NA ZRZUTKI I TE "ŁOSIE" PRZYNIOSĄ WAM DO DOMU SWOJE NIEPOTRZEBNE POROŻA?A BROŃ ?? ANO W DOMU WYSTRZELAJCIE CAŁE SWOJE RODZINY.. BEDZIE BARDZIEJ SPRAWIEDLIWI.. NO TO DARZ BÓR MASONERIO DARZ BÓR
a skąd tam lepszy sort. Toć teraz każdy przygłup może wejść w szeregi tej patologii, zero testów psychologicznych, zero nomen omen - selekcji. Ja widuję takich obsrańców we własnej miejscowosci : w brudnych łachach moro, gumofilcach, zapijaczonych i smierdzących, z wąsem i pekaesami rodem z peerelu. Nachlani jadą na polowanie, obleśni. Ale co zrobić? Czy znają inne formy rozrywki i czy potrafią zagospodarować sobie kreatywnie czas tzw wolny, kiedy juz wrócą z niewolniczej słuzby w robocie? To biedota emocjonalno-intelektualna. Jak widać po wpisach niepisata i nieczytata należycie. Szczęśliwie świadomość społeczna rozwija się w prawidłowym kierunku i tego typu patologie będą coraz częsciej i glosniej piętnowane aż do wytępienia.
Bawi mnie jak "ekolodzy", ubolewają nad zabitym zwierzakiem, czują odrazę na widok krwi... i w tym samym zdaniu zachęcają do tego żeby myśliwy zabił myśliwego albo własną rodzinę wystrzelał i wypatroszył. Niezła skala wartości. Ciekawe gdzie tak można sobie "czaszkę" zorać?
ODPOWIEM CI KOLEGO CIEBIE "BAWI" ZABIJANIE" NAS JUZ NIEKONIECZNIE, A STRZELANIE DO RODZINY TO TO DLA WAS ZABAWA PRZECIEŻ, TAKA SAMA JAK "ŁOWY"DRUGIE? NIE WSZYSCY JESTEŚMY EKOLODZY, JESTEŚMY TEŻ ZWYKŁYMI LUDŻMI MAJĄCYMI EMPATIE DLA ZWIERZĄT, A CZASZKE MOZNA SOBIE ZORAĆ WŁASNIE W KOLE TZW ŁOWIECKIM, ZAJRZYJ TAM POD DEKIEL, SWÓJ DEKIEL , JA CI NIE BRONIE STRZELANIA DO ZWIERZYNY, TYLKO NIE PRZECHWALAJ SIĘ , TYM CO "CZYNISZ" PO CICHU UBIJ , WYPATROSZ PORÓB PRZETWORY I SPOKO, BO PEWNIE POLUJECIE Z GŁODU, TO MOGĘ ZROZUMIEĆ BO NAPEWNO NIE JEST TO GOSPODARKA LEŚNA, I ZAPAMIĘTAJ SOBIE JEDNO RAZ NA ZAWSZE!! NIGDY POWTARZAM, NIGDY WASZA DZIAŁALNOŚC NIE UZYSKA AKCEPTACJII LUDZI, ZROZUM TO I SIEDŻ CICHO !
Już sama nazwa "TROFEUM" w tym kontekście budzi odrazę. Jak mozna być dumnym z zabicia niewinnego zwierzęcia??!!!
"Trofeum" budzi odrazę?! Zabijanie niewinnych zwierząt?! To jest właśnie pojęcie przęciętnego człowieka... niedouczonego hipokryty... A nawiasem mówiąc prawidłowo wypreparowane trofeum (np. czaszka drapieżnika, byka jelenia, daniela, sarny kozła, skóra, oręż dziczy itd. w odpowiedniej formie wyeksponowane i oprawione) czy przetworzony surowiec pochodzenia zwierzęcego (np. kostne - poroże, czy nawet zęby) to jeden z elementów oddania hołdu i poszanowania upolowanej zwierzyny, stanowiący dla wielu cenną rzecz i pamiątkę. A samo polowanie na zwierzynę nie odbywa się dla samej chęci zabijania. Poluje się dla utrzymania prawidłowej struktury zarówno liczebności zwierzyny jak i struktury płciowo-wiekowej i w celu ograniczenia dotkliwych dla rolników szkód powodowanych przez zwierzynę w uprawach. Przykre, że ludzie postrzegają myśliwych jako morderców, a to oni są prawdziwymi ekologami.
Ta martwa zwierzyna z pewnością bardzo cieszy się z oddanego jej holdu, szczegolnie kiedy wcześniej trafiona i krwawiąca biegnie w bólu próbując gdzieś się schronić. Te krwawe ślady też oczywiście dla niepoznaki mają swoją "dumną" łowiecką nazwę.A potem kładą te świeżo zabite zwierzaki rzędem i cieszą się ze swego "dziela". Ekolodzy! Natura bez takich "ekologów" potrafi sobie doskonale poradzić. Sama wyrównuje wszystkie wahania gatunków. I tu bardzo ważną rolę odgrywają wilki, Dlaczego myśliwym tak przeszkadza coraz wieksza liczba wilków w naszych lasach? To proste, wilki załatwiają sprawę równowagi ekologicznej i nie można wtedy wciskać ludziom kitu o konieczności zabijania. Wilk nie zabija "dla przyjemnosci", żywi się tym co upoluje. I nawet jeśli jakiś dzik czy sarna wyrządzi jakąś szkodę w uprawach rolnych, to wystarczy dobrze przemyślany system odszkodowań, a w skrajnych przypadkach ogrodzenie upraw. Ale naszym "ekologicznym" myśliwym wydaje się, że są mądrzejsi od przyrody.