Reklama

Ocena trofeów łowieckich

07/03/2019 13:31

Odbyła się coroczna ocena trofeów łowieckich z kół łowieckich działających na terenie Nadleśnictwa Złotów

W Nadleśnictwie Złotów odbyła się ocena poprawności odstrzałów samców zwierzyny płowej pozyskanych w roku 2018 w kołach łowieckich działających na terenie Nadleśnictwa Złotów. Taka ocena jest dokonywana każdego roku i ma za zadanie zweryfikować poprawność wykonanych odstrzałów, tzn. czy poszczególni myśliwi upolowali zwierzęta we właściwej, wskazanej w pozwoleniu na odstrzał klasie wieku.

Ocena dotyczyła samców jeleni i danieli. W przypadku gdy myśliwy upoluje zwierzę w niewłaściwej klasie wieku może stracić możliwość polowania na dany gatunek na okres kilku lat. Ocenie podlegało trofeum z 86 byków jeleni i 54 byków danieli.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-03-07 15:04:32

    Już sama nazwa "TROFEUM" w tym kontekście budzi odrazę. Jak mozna być dumnym z zabicia niewinnego zwierzęcia??!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-03-07 20:26:22

    "Trofeum" budzi odrazę?! Zabijanie niewinnych zwierząt?! To jest właśnie pojęcie przęciętnego człowieka... niedouczonego hipokryty... A nawiasem mówiąc prawidłowo wypreparowane trofeum (np. czaszka drapieżnika, byka jelenia, daniela, sarny kozła, skóra, oręż dziczy itd. w odpowiedniej formie wyeksponowane i oprawione) czy przetworzony surowiec pochodzenia zwierzęcego (np. kostne - poroże, czy nawet zęby) to jeden z elementów oddania hołdu i poszanowania upolowanej zwierzyny, stanowiący dla wielu cenną rzecz i pamiątkę. A samo polowanie na zwierzynę nie odbywa się dla samej chęci zabijania. Poluje się dla utrzymania prawidłowej struktury zarówno liczebności zwierzyny jak i struktury płciowo-wiekowej i w celu ograniczenia dotkliwych dla rolników szkód powodowanych przez zwierzynę w uprawach. Przykre, że ludzie postrzegają myśliwych jako morderców, a to oni są prawdziwymi ekologami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-03-07 21:23:24

    Ta martwa zwierzyna z pewnością bardzo cieszy się z oddanego jej holdu, szczegolnie kiedy wcześniej trafiona i krwawiąca biegnie w bólu próbując gdzieś się schronić. Te krwawe ślady też oczywiście dla niepoznaki mają swoją "dumną" łowiecką nazwę.A potem kładą te świeżo zabite zwierzaki rzędem i cieszą się ze swego "dziela". Ekolodzy! Natura bez takich "ekologów" potrafi sobie doskonale poradzić. Sama wyrównuje wszystkie wahania gatunków. I tu bardzo ważną rolę odgrywają wilki, Dlaczego myśliwym tak przeszkadza coraz wieksza liczba wilków w naszych lasach? To proste, wilki załatwiają sprawę równowagi ekologicznej i nie można wtedy wciskać ludziom kitu o konieczności zabijania. Wilk nie zabija "dla przyjemnosci", żywi się tym co upoluje. I nawet jeśli jakiś dzik czy sarna wyrządzi jakąś szkodę w uprawach rolnych, to wystarczy dobrze przemyślany system odszkodowań, a w skrajnych przypadkach ogrodzenie upraw. Ale naszym "ekologicznym" myśliwym wydaje się, że są mądrzejsi od przyrody.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości