Obiekt jest coraz bliższy ukończenia. Będzie tutaj kilkanaście pawilonów, zatrudnionych ma być około pięćdziesięciu osób. Pojawią się nowe w Złotowie marki.
– Wszyscy najemcy uruchomią działalność w tym samym czasie – w momencie otwarcia galerii, co nastąpi najprawdopodobniej 19 września – zapowiada Marcin Żakowski, dyrektor działu nieruchomości sieci Media Expert. Wciąż jednak inwestor, jakim jest spółka Media Invest, nie mówi o markach, jakie będą handlować w będącym coraz bliżej ukończenia obiekcie.
– Stworzyliśmy atrakcyjny zestaw najemców, którzy z pewnością wpłyną na codzienną, wysoką frekwencję kupujących. Na tę chwilę nie mogę jednak zdradzić konkretnych marek, trwa bowiem planowanie kampanii marketingowych i dopinanie szczegółów organizacyjnych – nasz rozmówca przyznaje jednak, że umowy najmu powierzchni handlowych są już zawarte i to, że rozpoczną działalność wraz z uruchomieniem galerii we wrześniu, także jest już pewne.
– Pozwolę sobie jednak uchylić rąbek tajemnicy i powiem tylko, że w obiekcie znajdą się marki branży odzieżowej, drogeryjnej, sportowej czy obuwniczej. W większości dziś w Złotowie nieobecne. Nie zabraknie oczywiście nowego elektromarketu Media Expert, który zajmie jeden z największych pawilonów w galerii – dodaje Marcin Żakowski. Łącznie na powierzchni ponad 4,4 tys. metrów kwadratowych zlokalizowanych będzie około dwunastu pawilonów o powierzchni od 100 do 800 m. kw.

Potężna powierzchnia handlowa wewnątrz budynku, który ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych

Przeszklony front budynku z widokiem na jezioro Baba, jego promenadę i kościół
Galerię wybudowano dokładnie po granicach działki należącej do inwestora. Pozostała infrastruktura powstaje już na miejskich działkach, udostępnionych do realizacji inwestycji – mowa o parkingach, zejściu do promenady przy jeziorze Baba czy drodze dojazdowej w kierunku ulicy Łowieckiej. Wspomniany łącznik z Łowiecką oraz parking dla pracowników (będzie się tutaj mieścić strefa serwisu) zlokalizowany jest w niżej położonej partii terenu. Główny parking ma być przeznaczony wyłącznie dla klientów galerii. Pracownicy będą mogli parkować na miejscach przygotowanych dla nich we wspomnianej oddzielnej strefie bądź też w innych miejscach, poza strefą głównego parkingu.
Dyrektor działu nieruchomości Media Expert przypomina, że inwestorom przyświecały dwa zasadnicze cele: maksymalizacja wpływów do miejskiego budżetu z tytułu podatków od działalności handlowej (w Złotowie mieści się główna siedziba firmy) oraz możliwe wykluczenie ewentualności płacenia tychże podatków poza Złotowem. Istotą zatem jest to, żeby galeria przynosiła korzyść całej społeczności złotowian również w kontekście wpływów do budżetu miasta. Dlatego też, tak duży był również zakres inwestycji towarzyszących. Spośród dotychczasowych inwestycji realizowanych przez sieć Media Expert w Polsce, wachlarz dodatkowych prac związanych z zagospodarowaniem terenu i poza handlowymi funkcjami obiektu, nigdy nie był tak duży, jak w naszym mieście – podsumowuje Marcin Żakowski.

Widok na ulicę Wojska Polskiego

Zejście do promenady przy jeziorze Baba
W odniesieniu do początkowych założeń, nastąpiła jedna zmiana. W miejsce siłowni plenerowej powstanie, oczekiwany przez wielu rodziców, plac zabaw dla dzieci. Inwestor prowadzi konsultacje z miastem odnośnie koncepcji dalszego, atrakcyjnego rozwijania infrastruktury. Jak zapewnia, czekają nas w tym aspekcie ciekawe niespodzianki.
Pierwotnie termin otwarcia galerii planowany był na wiosnę tego roku.
– Czas nie był dla nas najważniejszym elementem. Była nim jakość. Skupialiśmy się na szczegółach. Chcieliśmy, żeby obiekt był wzorcowy i przede wszystkim idealnie wkomponowany w charakterystykę tej części miasta – wyjaśnia nasz rozmówca. Ostatnie prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu. Kolejne tygodnie będą poświęcone na procedury administracyjne, które formalnie pozwolą odebrać obiekt i oddać go do użytku. Prace budowlane prowadzi firma Trasko–Inwest z Ostrzeszowa, która współpracuje z Media Expert również przy realizacji innych inwestycji.
Piotr Steffen
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Można prosić o listę sklepów
Na wstępie artykułu- "Wciąż jednak inwestor, jakim jest spółka Media Invest, nie mówi o markach, jakie będą handlować w będącym coraz bliżej ukończenia obiekcie." Czytajmy ze zrozumieniem :)
Przydała by się sala zabaw dla dzieci której w Złotowie tak brakuje
Ulica Wojska Polskiego umrze pod względem handlowym gdy otworzą ten gigant nijak nie pasujący do złotowskiej architektury. Ktoś przesadził i ktoś nie dopilnował. Dobrze że od strony ronda są drzewa które przysłonią ten moloch. A pomnik księdza Domańskiego stał się ogrodowym krasnalem na tle tego monstrum.....
Czy będą potrzebować do pracy ? Ciekawe czy na olx będą jakieś ogłoszenia.
Ta galeria to porażka Owszem wszystko pięknie ładnie "centrum" Życzę wszystkim kierowcom w dzień w którym zostanie galeria otworzona przejazdu zjazdu wjazdu wyjazdu na rondzie gdzie stoi nasz cudowny Jeleń. Zamiast otworzyć takiego wielkiego gnata na uboczu miasta np: na wylocie na świętą bądź rozbudować hale targowa to najlepiej zabrać wszystkim ludziom którzy pracują w okolicach Paderewskiego i nie tylko. Będzie szał przez około tydzień później znowu ludzie wrócą do piły Bo tam "kino" bo tam KFC McDonald's (choc nie jestem zwolennikiem) Zamknęli amfiteatr w zlotowie nie ma porządnego kina basen ciągle remontowany. Zero totalne zero atrakcji jakichkolwiek dla młodzieży. Żadnych perspektyw tylko wegetacja. Po godzinie 19/20 nie dzieje się nic. Tak pewnie będą hejty ale takie moje zdanie Pozdrawiam :)
Jakie nowe sklepy? Media expert się przeniesie, ccc, pewnie efekt i orman. Sieciówek dla młodzieży typu cropp, house nie będzie bo Złotów za mały. Trzeba bedzie do Piły jeździć.
Słyszałam że ma być CCC, Rossmann, H&M, Smyk
Po co nam drugi rossman czy drugie ccc no beznadzieja. Jakie inne sklepy będą?
Proponuje na marsa po zukupy
Fajnie że powstanie jedna duża galeria i że będzie coś dla każdego. Jak na razie w Złotowie jest tak że są sklepy i żeby coś załatwić to trzeba oblecieć cały złotów. Bo sklepy są porozrzucane. A z miejscami parkingowymi jest zawsze problem. Lepiej stanąć pod jednym i załatwić wszystko, niż stracić pół dnia na szukanie miejsc parkingowych pod innymi sklepami.
12 boksów na sklepy ? co to za C.H. ? to na hali jest wiecej boksów ! haha ;)
KFC będzie na bank.
Ładne centrum, ale na litość nie dajcie ciała ze sklepami... A Media Expert proponowałabym również zainwestować w szkolenia dla pracowników z obsługi...to co w tym sklepie się wyprawia to dramat... Wchodzisz ( i nie ważne czy masz 20 zł i wyglądasz jak potencjalny lump, czy 20.000zł i chcesz kupić fajny sprzęt) o ile łaskawie ktoś do Ciebie podejdzie...
Przydał by sie New Yorker, Action i Aldi, a wieczorami zeby moc gdzies wyskoczyc- helios
Ciekawe skąd te spekulacje odnośnie sklepów skoro wszystko trzymane jest w tajemnicy no chyba że komentujący są pracownikami działu inwestycji w ME. Jesteście żałośni z tym swoim gdybaniem jakie będą sklepy wszystkie rozumy pozjadali a w D... Byli i G widzieli...
Bardzo fajnie ze galeria że to niby wizytówka miasta że wiele miejsc parkingowych .. Żenada dosłownie żenada Dlaczego nie powstał inny wyjazd bądź wjazd do galerii tylko przez tą ciasnotę trzeba będzie się przeciskac i jeszcze mało tego jest tam drogą jednokierunkowa ( a nie przepraszam jest droga dwukierunkowa wspaniałe 10 metrów do ronda... ) według mnie pierwsze podstawowe rzeczy które powinny być na nowo zrobione bądź odrestaurowane to Złotowski amfiteatr kto był ten wie ze tam się płacilo tylko i wyłącznie za siedzenie pod dachem reszta w gruncie rzeczy stoi za płotem za darmo , ławki takie że jasnych spodni nie warto brać i tam Równiez dojazdu nie ma żadnego tylko ludzie stoją jeden za drugim na wylocie na blekwid ( są tak scisnieci wszyscy że nawet sarna nie przebiegnie na druga stronę ulicy) ( bardzo szybko o wypadek ) Druga rzecz to kino. Kino w którym chodziłem za młodego na teatrzyki ze szkoły itp teraz już nawet nie wiiadomo czy coś się tam dzieje. Parkingow jak nie było tak nie będzie.. To nie tyły galerii vivo czy lotnisko w pile.. Przyjedzie zaopatrzenie tirami busami i już miejsca nie będzie. No ale co tam kochana galeria położona w fantastycznym miejscu z widokiem na jezioro baba na którym jeziora nie widać wcale... Brak słów :/
Aleja Piasta jest już teraz zakorkowana a co dopiero jak będzie galeria... Miasto stanie zobaczycie
po paru miesiącach zaczną pierwsze sklepy zamykać z braku klientów...bo na oglądających się nie zarabia.
To prawda będzie miasto stało i już stoi na tych światłach na Mickiewicza. Zawsze gdy jedzie się autem zawsze się włączają na bank ma większość z osób którzy są w tej konwersacji i nie tylko.. Galerie postawią i nie będzie się czekało na Mickiewicza na światłach tylko na Staszica na samym końcu żeby przejechać.. Niech jeszcze światła zrobią na wojska polskiego to będzie przejazd jak cholera
Ruch będzie na początku a potem i tak każdy wróci do swoich sklepów. Złotów jest mały. Więcej będzie zwiedzających niż kupujących.
Gdyby chociaż kino porządne tam było,jakoś tak władze nie słuchają mieszkańców i ich potrzeb a nie słuchają przed wyborami a potem...Moloch wogole nie pasuje do architektury starego miasta:(
Jak wyprowadzą się małe sklepy to se Wojska Polskiego i Pl. Paderewskiego odetchnie. A tyle było troski o sklepiki, zielony ryneczek i pomyśleć kto o to wszystko tak pięknie zadbał. Ulica Mickiewicza przeżyje prawdziwy renesans jazdy niczym w Nowym Jorku a może w Dużym Korku.
Widać ,że większość komentujących to wiochmeni.
A na piasta po me co bedzie? Grunt żeby byl jakis markowy fastfood w galerii. Zjesc zrobic fotke na insta
Ponoć Jastrowscy specjaliści beda sprawdzać poziom zabezpieczeń anty kradziezowych w galerii
A burdelu czy nightclubu nadal nie ma w mieście. Klienci musza jeździć do poznania czy Bydgoszczy. Dziwek nawet brak w miescie na portalach
Idź do Genesis to będziesz miał dz...
KINO KINO I JESZCZE RAZ KINO !!! KUR... PRZECIEŻ W PILE JEST PÓŁ ZŁOTOWA NA SEANSACH ...
Tam będzie Esorit ,New Yorker ,Takko i Deichmann.
potwierdzone info, ma tam byc wiecznie promocyjny Media Expert, klub nocny EREKCJA - cos dla wiejskiej zamknietej w sobie zlotowskiej spolecznosci, kilka szmateksów ma zostac przeniesionych z hali targowej oraz W.P oraz w ramach promocji miasta na parterze ma byc biuro "Nasze Złotowskie Zdroje".W koncu najmlodsze mieso armatnie bedzie mialo gdzie spedzac wolny czas :)
APTEKA w tym rejonie potrzebna od zaraz!
a Galerianki tez beda ?
Większość piszących ma rację. Obiekt i otoczenie jego nawet ładne jest.widac że kawał inwestycji,ale.. .to tylko Złotów.mniejsze sklepiki "na mieście"pewnie upadną, ulicę na bank bardziej zakorkowane będą bo już są, na początku będzie tylko boom ale później to i sklepy z galerii się wyprowadza bo będą za małe obroty.hałas w tej części miasta większy.Ktoś słusznie zauważył że nie ma w Złotowie kina,nie musi być Helios od razu.wystarczyło by takie średnie ale za to z repertuarem na bieżąco.amfiteatr porażka.miejsca pracy porażka...ale to tylko Złotów. Dlatego osobiście wyprowadziłem się z tego miasteczka na wieś.mam spokoj,cisze i nie mam problemu z zaparkowaniem auta pod własnym domem.
Dla hejtujących za lokalizację, galeria to nie tylko sklepy. Będzie pewnie restauracja, kto by nie chciał wypić sobie kawy w takiej galerii z widokeim na jezioro? Co prawda, może nie specjalnie już przypomina ono jezioro, ale widok nadal super. I nie ingeruje w środowisko naturalne, co w innej lokalizacji mogłoby mieć miejsce.
Jak nie będzie placu zabaw i trampolin dla dzieci -jakiś sklep muzyczny by się przydał- jak tego nie będzie to ja i tak będę jeździł do Piły bo ormana już znam i nic ciekawego innego nie bedzie to słabo ale zobaczymy może ktoś odpowiednio zaplanuje i we wrześniu się okaże.
Jesteście ludzie nienormalni żyjecie nienawiścią wiecznie wam coś nie pasuje to jedzcie najlepiej do Bydgoszczy jak wam tutaj nie pasuje narzekacie pierw ze w zlotowie powinna powstac galeria a teraz potraficie tylko narzekać
Jesteście ludzie nienormalni żyjecie nienawiścią wiecznie wam coś nie pasuje to jedzcie najlepiej do Bydgoszczy jak wam tutaj nie pasuje narzekacie pierw ze w zlotowie powinna powstac galeria a teraz potraficie tylko narzekać
oo to moze jakies promo media expert zrobi? :)
W tej galerii to sklepowe będą stali jak na wystawie, tak jak to dzieje się na hali targowej i obgadywali przechodzących ludzi. Wielka porażka
Świetna koncepcja z tą galerią. Trzymam mocno kciuki na pewno będe uczęszczać ;)
"pierw" :D
Dawaj Empik super będzie :D
Nie rozumiem dlaczego to bagno nazywa się jeziorem a tę błotną stegnę promenadą.
Powiem tak! Cieszę się bardzo! Nie lubię Piły!Galeria w Złotowie to jest coś! Najważniejsze,że przybędzie ładny zakątek w mieście!Przedtem to był styl japoński-ohida!
Mam identyczne zdanie jak Gość, który trafnie podsumował zdobycze kultury i sportu w Złotowie na czas obecny: Kina nie ma, amfiteatr umarł, basen permanentnie w remoncie. Dobranoc, miasteczko Złotów. Miałem nadzieję, że Pulit zostanie odwołany w wyborach, ale nic z tego.
Będzie bawialnia dla matek
kurcze, nic pozytywnego? Naprawdę? Budynek dopasowany architektonicznie i może coś się zmieni. Po co na początku zakładać, że będzie lipa? Sklepiki przetrwają, bo społeczność przyzwyczajona do zakupów w nich. Po prostu na paliwo do Vivo nie pójdzie. I świat będzie czystszy :)
I tak wolę do Piły jechać tu pewnie nic nie będzie
Banda debili i buraków w tym złotowie ci co są niezadowoleni powinni być wydaleni z miasta. wiecznie coś nie pasauje chołota
A ja to z tych wszystkich artykułów najbardziej lubię czytać komentarze :-) KOCHANI rodacy
Jak chcesz kiły to do Jastrowia albo Piły! ( to do tych co im sex kluby w pustych łbach). Dla ludzi normalnych taki obiekt jest potrzebny.Natomiast Kino,amfiteatr i inne przybytki kultury to temat dla mądrych władz miasta,ale na to trzeba chyba długo poczekać! Czas pokaże czy ten obiekt zda egzamin!
"Piotrze i Pawle" - wróć! Bo cała ta Stokrotka to wielkie nieporozumienie! A tak w ogóle to ciekawe, co stanie się z tym budynkiem? Bo po otwarciu galerii będzie marginesem!
Media Expert to na bank zrobi coś z pompą :)
pytanie czy się dostaniesz w ogóle albo czy cos zostanie.
A tam, jak wczesniej trohe przyjdiesz to zawsze sie dostaniesz
Mógłby być empik i reserved
po piotrze i pawle i media expert bedzie w calym budynku jysk ;)
Tak, na pewno będzie Smyk
Zróbcie tam siłownię z prawdziwego zdarzenia....błagam!!!
W Dniu Otwarcia Zapraszamy Rodziców Z Dziećmi Jak I Tych Samotnych Oraz Młodzież I Seniorów . Będzie Ciepły Poczęstunek W Postaci Tradycyjnej Grochöwki I Kromki Chleba Ze Smalecm = Zupka I Chlebek Na Koszt Firmy Za Smalczyk Trzeba Zapłacić Tylko _3,45gr_ •••NAZWA SKLEPU••• ®®® NAJLEPSZY LUMPEKS W MIEŚCIE ®®® •®• NAJLEPSZE MARKI W MIEŚCIE JAK I W. POWIECIE ZŁOTOWSKIM •®• •®• TOP 5 NAJLEPSZYCH MAREK •®• ™PRADA™CHANEL™COACH™CARTIER™GUCCI™ =) ZNIŻKI NAWET DO 70 % NA WSZYSTKIE UBRANIA JAK I OBUWIE ZNIŻKA NIE OBEJMUJE SMALCA =( •~• ZZAAPPRRAASZAAMMYY•~•
galeria na jeleniu AłŁŁŁUUUu
W końcu jakiś porządny lumpeks a nie ten co na wojska polskiego jest jestem ciekaw w jakim szybkim czasie upadnie ten ale lumpeks gdzie są same za małe ubrania i w dodatku brudne dziurawe śmierdzące tak samo używane kosmetyki ch...j wie skąd to i przez kogo użytkowane .. KOMENTARZ wyżej ( wujka władka ) super napewno będę stalą klientką super marki ciuchów chociaż wiadomo co się będzie ubierać pozdrawiam serdecznie właściciela sklepu i udanego biznesu
Bam bam ciekawe co za ochrona będzie pewnie tak jak w biedronce i pozostałych sklepach panowie +55lat wysportowani i cztery par oczu nie do przejścia są ci panowie hehehe
To kiedy to otwarcie? Jakie sklepy poza ME bedą w galerii?
bedzie dobrze,tylko niech tych drzeew nie podlewaja jakims dziadostwem żeby uschły...szkoda...to nic ,ze zasłaniaja...to nic ,ze wjazd dla ciezarowek bedzie ciasny...za jakis czas sie to zmieni....ktos komus wlozy cos do kieszeni i sie zmieni...pojawia sie nowe artykuly w gaziecie dotyczace zlego ruchu w poblizu tej galerii,burmistrz zezwoli na przebudowę drogi i bedzie dobrze,nie panikujcie wszystko to kwestia czasu....bo ktos ma cos co moze drugiemu komus dać...tu jakas obietnica tam cos i da sie....pomału i sie uda ,najpierw drzewa potem reszta:) :) nie kumacie tego??? to zakumajcie i zapamietajcie moje słowa;) pozdro
To psełdo Galeria! To żenada. Całe piętro dla Media..po H.. Ale dobra inwestor to cza pokazać. Ale oni przecież i tak mają sprzedaż internetową ( avans, elektro itp to wszystko ich) dostawa w 24h a nawet odbiór w punkcie u nich w sklepie tego samego dnia.. Zamiast dopuścić nowych inwestorów z poza miasta, kafejki miejsce dla młodzieży, restauracje ( nie mówię o burgerach). To pół Złotowa już wynajeło tam boksy, bo to Galeria ..! ( Sory budynek o bardzo dużej powierzchni zwany Galerią ) Zamiast tego budynku kompletnie nie pasującego do całego otoczenia, można było wybudować coś znacznie porzytecznejszego. Cała ta budowa i projekt wygląda to na przerost ambicji lub czegoś innego..
Jest już październik. Czy możecie podać datę otworzenia Galerii i listę sklepów? Bo wiem, że ma być ME, 4F i (chyba) CCC.
Fajnie że coś się dzieje w tym małym miasteczku. A media expert dobrze ze inwestuje. Jak ostatnio byli u nas znajomi z Walcza to nie wierzyli że tak potężna sieć sklepów jest ze Zlotowa.
Można prosić o listę sklepów
Na wstępie artykułu- "Wciąż jednak inwestor, jakim jest spółka Media Invest, nie mówi o markach, jakie będą handlować w będącym coraz bliżej ukończenia obiekcie." Czytajmy ze zrozumieniem :)
Przydała by się sala zabaw dla dzieci której w Złotowie tak brakuje