39 zł za wywóz odpadów – takie stawki mają zaproponować przedstawiciele Związku Gmin Krajny. Stawki mają obowiązywać od 1 kwietnia
39 zł za wywóz odpadów – takie stawki nieoficjalnie mają zacząć obowiązywać w gminach należących do Związku Gmin Krajny.
Ostateczna decyzja zapadnie w środę, podejmą ją przedstawiciele gmin należących do Związku. Nowe opłaty to efekt rozstrzygniętego przetargu na wywóz odpadów, do którego przystąpiła tylko jedna firma – Novago Złotów.
Ze wstępnych ustaleń wynikało, że ceny znacząco wzrosną – pozostawało pytanie, jak bardzo. Już pierwsze kalkulacje pokazywały, że stawki mogą zbliżyć się do...
Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku
Pozostało 85% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Banda Złodziejska. Dopiero co była podwyżka a oni znowu chcą podnosić.. Żeby jeszcze po gminie często odbierali te śmieci.. W naszym regionie ceny paliwa też są najdroższe w całym województwie. Kiedy się w końcu obudzimy ??
Obecny Donald przed wyborami mówił że jak dojdzie do władzy to paliwo będzie po 5.19 za litr Twierdził że to bardzo prosta nieskomplikowana sprawa. W Polsce od dekad mamy coraz więcej kłamców i manipulantów. Kłamią potem zwalają winę na poprzedników. Jedni wierzą w PO uważając że PIS to złodzieje którzy nachapali się będąc u władzy. Wszyscy politycy bez wyjątku to aktorzy idący po władzę w jednym celu aby szybko się dorobić stworzyć parasol ochronny dla siebie i swoich przyjaciół. Walka o sądy a raczej osoby które tam mają zasiadać to jedna wielka ściema. Jedno trzeba przyznać politykom że potrafią bez oporu i z łatwością obiecywać bzdury a wierni się znajdą. Wystarczy tylko wskazać że tamci kradli a my zrobimy z tym porządek ale cóż znaczy obiecać. Dziwićie się skąd takie ceny w sklepach dlaczego jest takie rozwarstwienie społeczne dlaczego kolejki do lekarzy dlaczego mamy afery niesprawiedliwe prawo. Ponieważ jest za dużo osób na utrzymaniu państwa a system gloryfikuje tych co biorą pieniądze a każe tych co na nich zarabiają. Politycy zadłużają coraz bardziej społeczeństwo bo nie spina im się budżet. Brak realnych reform w kraju gdzie powinno się skończyć z wszelkimi chorymi przywilejami. Młodociani mundurowi emeryci, odprawy górnicze, karta nauczyciela, przerost zatrudnienia w samorządach, te wszystkie rady to jest powód dla którego mamy taki deficyt w finansach publicznych. Do tego politycy i ich intelektualny poziom wypowiedzi osób reprezentujących nas bardzo słabo to wygląda wręcz tragicznie. A na końcu jak już zadłużą nas do reszty i odsuną ich od władzy przyjdą kolejni i będą robić to samo. Bo wiedzą że jak zaczną realnie wprowadzać reformy to już ich nie wybiorą ci którzy żyją dzięki takiemu stanu w tym państwie.
Dwa lata temu bezgłośnie, po cichutku wzrosła cena wody i ścieków o ok. 70% - teraz śmieci o prawie 45%! A roczna inflacja ok. 3,7%... Nawet skumulowana za ostatnie 3 lata to ok. 19-22%. Ale najbardziej "boli" fakt, że zrobiono z nas śmieciarzy - najgorsze śmieci bo wielkogabarytowe jak meble i duże AGD trzeba samemu dostarczyć do PSZOKu! A to kłopot transportowy! No i dlaczego na tekstylia nie można mieć worka jak na papier, plastiki i szkło?!
Seba... Jakbyś nie słyszał POsłanki KO pani ministry B.Nowackiej w Radiu Z, po kilku miesiącach braku realizacji 100 Konkretów Tuska, po pytaniu dziennikarki dlaczego tak jest, przypominam że odpowiedziała; "Tylko Idiota mógł uwierzyć w te obietnice", "to była Kampania Wyborcza!"
To efekt oddawanie butelek do sklepów. Firmy żyły z plastiku odsprzedając go producentom. Skoro duża część teraz trafia spowrotem do sklepu to spadły zyski firm a wzrosły koszty. To było wiadomo opd samego poczatku. Teraz jak sie okazuje płacimy dwa razy. W sklepie kaucje za napoje i do związku za resztę opakowań. Choś tapierwsza w części jest zwracana.
Nie ma na tekstylia worków to pchaj do mieszanych
Mam nadzieję że przedstawiciele gmin należących do ZGK nie zaakceptują takich podwyżek, im więcej sortujemy śmieci na etapie nieruchomości, tym więcej płacimy, czy to jest normalne? Butelki kaucyjne oddajemy do sklepów, tekstylia,gabaryty sami odwozimy do PSZOK ,a oni non toper podnoszą nam opłaty, zlikwidować to dziadostwo
Ti juz oszukiwanie społeczeństwa. Nie dość że odbierają plastiki raz w miesiącu to jeszcze teraz butelki latamy wywalać do sklepów. Zaplacone za cały rok z góry powinno być traktowane jako umowa na rok . Ja tez sobie pozmieniam ceny jak juz umowę i przetarg wygram.
Oszukańczy system
To jest ten dobrobyt w wykonaniu PO niska inflacja to jest bzdura jakich mało. PIS nie leszy socjalizmem i rozdawnictwem miał wyrównać szanse w społeczeństwie a doprowadził do wzrostu inflacji. Politycy boją się gruba kreską zacząć od siebie likwidować setki tysięcy niepotrzebnych stanowisk utrzymywanych z pieniędzy podatników.
Żądam o wyjaśnienia Burmistrza Złotowa o wyjaśnienia co zrobił aby nie było tak drastycznej podwyżki!
I dotego raz w miesiacy wywóz. To ma znamiona oszustwa.
OD KIEDY BĘDĄ POJEMNIKI NA ZUŻYTE TEKSTYLIA? W CZYM PROBLEM? LENISTWO CZY WYGODNICTWO?
Niech podwyższą to będę im wszystko ładował do tych pojemników. Od gabarytów po tekstylia.
Drodzy mieszkańcy, nie tylko Złotowa, Chcecie wszystko "za pół darmo"?. Jak którzy rządzący „dadzą”, to tak mają robić następni! Nie ważne, że kasetka (z kasą) po „Pisiorach” na minusie – należy Nam się (Premier Szydło). Załóż, jeden z drugim firmę prywatną, i ciągnij Swoje ceny na tym samym poziomie. Wszystkiego Naj…. Nie ma nic za darmo – po pierwsze. Po drugie – żadna partia nie zrobi poważnych reform, tylko po to aby przegrać w następnych wyborach (historia, i reforma Balcerowicza – tylko przypominam). Nikogo nie obchodzi, w jakim „stanie” byłby Nasz Kraj, gdyby znienawidzony Balcerowicz. Połowa Naszego Narodu jest pod wpływem prawicowych POPULISTYCZNYCH polityków. Gdzie są Wasze komórki, kiedy „taki” polityk do Was przemawia? Ma Was w d….! Tak jak cały świat (i Nas, oraz Europę) ma Donald Trump. Wracając do Naszych śmieci. Ruszcie du…, zacznijcie segregować (wszystko), a pracownicy PSZOK – nie gryzą. Można przyjechać (załatwić transport z kolegą, np.), zajechać, zapytać, a wszystko będzie dobrze. Zachęcam – ludzie, pracownicy w porządku. Masz rozum, to zastanów się, za nim napiszesz „te pierd…” na forum, w stylu polityka populisty. Narka.
MASZ 100% RACJI !!!!!!!!!!
Jestem za podwyżka 39zl jeżeli będą często wywożone śmieci np. 4razy miesiącu ale wszystkich odpadów ( plastik, papier, bio, zmieszane , szkło ) a nie jak do tych czas . To że jest system kaucyjny nie tłumaczy zabierania 1raz miesiącu plastików . Kiedy były wywożone 1raz tygodniu i się wyrabiali
Nasi burmistrzowie=przedstawiciele w Krajnie tylko przyklaskują, będzie większy zysk i więcej do podziału. Resztę mają w d....
Panie Łowco Bredni, oraz Pani "babcia71niemoherowa" – jestem takiego samego zdania. A nawet więcej, należy głośno artykułować sprzeciw wobec totalnemu prawicowemu populizmowi. Taki: Braun, Mentzen, Kaczyński, Czarnek, no i "dwie wisienki na torcie", Trump i jego „wielbiciel” Nawrocki – kim by byli bez swojego twardego elektoratu (szkoda opisywać, używać słów niecenzuralnych) – nie istnieliby. Bez elektoratu byłby kolejnym szarym politykiem, który opowiada (pierd…, dyrdymały, kłamstwa, itd). Usługi, oraz wysokość cen, to „reakcja (prawo) naczyń połączonych”. Prosty przykład: powody wzrostu cen o 100% ceny pieczywa w czasie pandemii. Pan „ŁB” podkreślił doświadczenie np. prywatnego przedsiębiorcy. Niech taki „doświadczony tylko wiedzą z internetu” niech ruszy d…. do pracy, a najlepiej założy firmę, i wtedy wyraża zdanie na forum. Przestańcie marudzić, a jak Masz do kogoś pretensje, to mu je wykrzycz.
Może i częstotliwość odbioru worków spada, za to przynajmniej cena rośnie :D Dziękujemy wam ZGK i Novago!
Padły na forum nazwiska polityków. No nie inaczej. Bez polityki, ani rusz. Łagodnie stwierdzenie moich przedmówców, „zwalam” na ich kulturę i wychowanie. Ja nie mam zamiaru być taki miły. Przez 8 ostatnich lat …, PiS z przyległymi, nie dokończyli demolki kraju. Bo? Bo ludzi mających rozum, jest Więcej, którzy wywalili kombinatorów, złodziei, itp., od władzy. Szacun dla inteligentnych. Mam nadzieję, że tak będzie w 2027 roku. Przykładów głupoty i kretyństwa polityków prawicy jest multum. Przyszły Premier Czarnek. Amnezja prawicy sięga zenitu. Minister Edukacji, a potem, willa+ w dwutygodniowym rządzie, tylko po to aby wyprowadzić kasę z budżetu za pomocą funduszy. A teraz? Kłamstwo, goni kłamstwo przyszłego Premiera. I co? Jakaś refleksja? Zapomnij. A Nasz Prezydent. Za namową swojej dworskiej świty, PiSowskiej, robi totalne wtopy. Ostatnie weta – wizualna porażka. A potraktowanie dziennikarza TVN ewidentnie wskazuje na miłość Prezydenta do Trump’a, i jego traktowania dziennikarzy. Naprawdę AUTORYTET. A na koniec zajeb… stend up’er Glapiński, i jego kasa z NBP dla uratowania weta Prezydenta. Kreatywna księgowość – dzieciak z podstawówki kuma budżet i jego zasady. Porażka. A co jest powodem tych głupot – łagodnie mówiąc? Prosta NIENAWIŚĆ, czystej krwi, DO Premiera Tuska. Przecież szybciej odmrożą sobie wszystkie członki, zanim przyznają (jak ludzie honorowi - inaczej), że ten obrzydliwy Tusk, Niemiec – MA RACJĘ. Na koniec pytanie retoryczne. Wiecie na prawicy, czym jest takie pytanie? Powiedzcie mi, gdzie Macie rozumek, łykając np., kłamstwa kandydata na Premiera Czarnka? Rozumek Zostawiłeś w lombardzie?
POkonano zły PiS, dano w zamian wysokie stawki za wywóz odpadów tak że ani podwyżki najniższych płac, ani waloryzację emerytur tego nie zrekompensują. Emeryci to dopiero zostali nabici w butelkę bo jeszcze niedawno przy Drozyźnie PiS dostawali waloryzację nie mniejszą niż 250 zł, dzisiaj otrzymują od 70-ciu do 139zł i rzeczywiście PO czuli że mają więcej! Zresztą podobnie jest z paliwem, jeszcze jedna wojna w Indiach z Pakistanem i paliwo u nas będzie po 15 zł z litr.
Do Panie Ktosiek.Ludzi myślących nie brakuje, Wszyscy przy korycie kradną i kombinują , czy Pis , czy Koalicja 13 grudnia, rżną głupa, i doją nasz biedny naród. Tajemniczy Operator -ten od nie oddanych opakowań, to nic innego jak spółki typu Krajna, -Pośrednicy i czapa administracyjna, stanowiska , etaty dla koleśi, samochody służbowe, lokale typu pałac-, lub podobne w budynku siedziby banku. Obsługa administracyjna, to wszystko kosztuje , a kto za to zapłaci- głupi polaczek.Nowago utraciło dochody, ludzie z Krajny też chcą godnie zarabiać, czynsz za lokal w banku też pewnie dużo wyższy niż za lokal w Ge-esie, więc trzeba podnieść ceny odbioru śmieci.Proste.Ludzie czyli mieszkańcy za wszystko zapłacą, jak nie to się ich zwindykuje.i tak Nas walą w rogi, i nie przestaną .Pozdrawiam.
Odpowiedzią na rosnące koszty miałabyć zmniejszona częstotliwoś wywozu odpadów i to zrobiono. Odpowiedzią na ekologię butelki kaucyjne plastikowe i to też jest. To nie wina obywatela, że teraz gmina plastiku sprzeda mniej. Skoro produkuję mniej odpadów, bo muszę je zwracać do sklepów to dlaczego mam płacić więcej?
To jest jawne złodziejstwo! Nie mam słów na opisanie tego, jak bezczelnie i bez żadnego szacunku dla mieszkańców władze lokalne podnoszą opłaty za odpady komunalne To nie jest podwyżka – to zwykłe rabowanie i wyciąganie pieniędzy z naszych kieszeni na potęgę! Jakim prawem mamy płacić takie horrendalne kwoty za usługę, która powinna być podstawowym obowiązkiem gminy? To jest skok na portfele ludzi, którzy już ledwo wiążą koniec z końcem! Władze zamiast szukać oszczędności i racjonalizować wydatki, wolą drenować mieszkańców bez żadnego wstydu! Domagamy się natychmiastowego cofnięcia tej absurdalnej podwyżki i pełnej jawności, gdzie idą nasze pieniądze! Jeśli tego nie zrobią, mieszkańcy powinni zacząć działać – protestować, blokować decyzje, walczyć o swoje prawa! Nie pozwólmy, żeby nas tak bezczelnie okradano i traktowano jak bankomat! To jest moment, kiedy musimy się zjednoczyć i powiedzieć „dość” temu bezprawiu
Banda Złodziejska. Dopiero co była podwyżka a oni znowu chcą podnosić.. Żeby jeszcze po gminie często odbierali te śmieci.. W naszym regionie ceny paliwa też są najdroższe w całym województwie. Kiedy się w końcu obudzimy ??
Obecny Donald przed wyborami mówił że jak dojdzie do władzy to paliwo będzie po 5.19 za litr Twierdził że to bardzo prosta nieskomplikowana sprawa. W Polsce od dekad mamy coraz więcej kłamców i manipulantów. Kłamią potem zwalają winę na poprzedników. Jedni wierzą w PO uważając że PIS to złodzieje którzy nachapali się będąc u władzy. Wszyscy politycy bez wyjątku to aktorzy idący po władzę w jednym celu aby szybko się dorobić stworzyć parasol ochronny dla siebie i swoich przyjaciół. Walka o sądy a raczej osoby które tam mają zasiadać to jedna wielka ściema. Jedno trzeba przyznać politykom że potrafią bez oporu i z łatwością obiecywać bzdury a wierni się znajdą. Wystarczy tylko wskazać że tamci kradli a my zrobimy z tym porządek ale cóż znaczy obiecać. Dziwićie się skąd takie ceny w sklepach dlaczego jest takie rozwarstwienie społeczne dlaczego kolejki do lekarzy dlaczego mamy afery niesprawiedliwe prawo. Ponieważ jest za dużo osób na utrzymaniu państwa a system gloryfikuje tych co biorą pieniądze a każe tych co na nich zarabiają. Politycy zadłużają coraz bardziej społeczeństwo bo nie spina im się budżet. Brak realnych reform w kraju gdzie powinno się skończyć z wszelkimi chorymi przywilejami. Młodociani mundurowi emeryci, odprawy górnicze, karta nauczyciela, przerost zatrudnienia w samorządach, te wszystkie rady to jest powód dla którego mamy taki deficyt w finansach publicznych. Do tego politycy i ich intelektualny poziom wypowiedzi osób reprezentujących nas bardzo słabo to wygląda wręcz tragicznie. A na końcu jak już zadłużą nas do reszty i odsuną ich od władzy przyjdą kolejni i będą robić to samo. Bo wiedzą że jak zaczną realnie wprowadzać reformy to już ich nie wybiorą ci którzy żyją dzięki takiemu stanu w tym państwie.
Dwa lata temu bezgłośnie, po cichutku wzrosła cena wody i ścieków o ok. 70% - teraz śmieci o prawie 45%! A roczna inflacja ok. 3,7%... Nawet skumulowana za ostatnie 3 lata to ok. 19-22%. Ale najbardziej "boli" fakt, że zrobiono z nas śmieciarzy - najgorsze śmieci bo wielkogabarytowe jak meble i duże AGD trzeba samemu dostarczyć do PSZOKu! A to kłopot transportowy! No i dlaczego na tekstylia nie można mieć worka jak na papier, plastiki i szkło?!