Podwyżki za śmieci w Związku Gmin Krajny. Stawka 39 zł?

24/03/2026 19:00

39 zł za wywóz odpadów – takie stawki mają zaproponować przedstawiciele Związku Gmin Krajny. Stawki mają obowiązywać od 1 kwietnia

Decyzja o nowych stawkach coraz bliżej

39 zł za wywóz odpadów – takie stawki nieoficjalnie mają zacząć obowiązywać w gminach należących do Związku Gmin Krajny.

Ostateczna decyzja zapadnie w środę, podejmą ją przedstawiciele gmin należących do Związku. Nowe opłaty to efekt rozstrzygniętego przetargu na wywóz odpadów, do którego przystąpiła tylko jedna firma – Novago Złotów.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że ceny znacząco wzrosną – pozostawało pytanie, jak bardzo. Już pierwsze kalkulacje pokazywały, że stawki mogą zbliżyć się do...

Płatny dostęp do treści

Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku

Pozostało 85% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/03/2026 19:00

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Środkowy Palec - niezalogowany 2026-03-24 19:27:17

    Banda Złodziejska. Dopiero co była podwyżka a oni znowu chcą podnosić.. Żeby jeszcze po gminie często odbierali te śmieci.. W naszym regionie ceny paliwa też są najdroższe w całym województwie. Kiedy się w końcu obudzimy ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Seba - niezalogowany 2026-03-25 02:38:07

    Obecny Donald przed wyborami mówił że jak dojdzie do władzy to paliwo będzie po 5.19 za litr Twierdził że to bardzo prosta nieskomplikowana sprawa. W Polsce od dekad mamy coraz więcej kłamców i manipulantów. Kłamią potem zwalają winę na poprzedników. Jedni wierzą w PO uważając że PIS to złodzieje którzy nachapali się będąc u władzy. Wszyscy politycy bez wyjątku to aktorzy idący po władzę w jednym celu aby szybko się dorobić stworzyć parasol ochronny dla siebie i swoich przyjaciół. Walka o sądy a raczej osoby które tam mają zasiadać to jedna wielka ściema. Jedno trzeba przyznać politykom że potrafią bez oporu i z łatwością obiecywać bzdury a wierni się znajdą. Wystarczy tylko wskazać że tamci kradli a my zrobimy z tym porządek ale cóż znaczy obiecać. Dziwićie się skąd takie ceny w sklepach dlaczego jest takie rozwarstwienie społeczne dlaczego kolejki do lekarzy dlaczego mamy afery niesprawiedliwe prawo. Ponieważ jest za dużo osób na utrzymaniu państwa a system gloryfikuje tych co biorą pieniądze a każe tych co na nich zarabiają. Politycy zadłużają coraz bardziej społeczeństwo bo nie spina im się budżet. Brak realnych reform w kraju gdzie powinno się skończyć z wszelkimi chorymi przywilejami. Młodociani mundurowi emeryci, odprawy górnicze, karta nauczyciela, przerost zatrudnienia w samorządach, te wszystkie rady to jest powód dla którego mamy taki deficyt w finansach publicznych. Do tego politycy i ich intelektualny poziom wypowiedzi osób reprezentujących nas bardzo słabo to wygląda wręcz tragicznie. A na końcu jak już zadłużą nas do reszty i odsuną ich od władzy przyjdą kolejni i będą robić to samo. Bo wiedzą że jak zaczną realnie wprowadzać reformy to już ich nie wybiorą ci którzy żyją dzięki takiemu stanu w tym państwie.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    JAnek - niezalogowany 2026-03-24 19:27:48

    Dwa lata temu bezgłośnie, po cichutku wzrosła cena wody i ścieków o ok. 70% - teraz śmieci o prawie 45%! A roczna inflacja ok. 3,7%... Nawet skumulowana za ostatnie 3 lata to ok. 19-22%. Ale najbardziej "boli" fakt, że zrobiono z nas śmieciarzy - najgorsze śmieci bo wielkogabarytowe jak meble i duże AGD trzeba samemu dostarczyć do PSZOKu! A to kłopot transportowy! No i dlaczego na tekstylia nie można mieć worka jak na papier, plastiki i szkło?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Najnowsze wiadomości