Występ chóru kombatanckiego stał się okazją do wysłuchania poruszającej historii z czasów zesłania na Sybir.
Uczniowie klas 1 LO i 3 LO z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie uczestniczyli dziś w wydarzeniu zorganizowanym w Złotowskim Domu Kultury.
Podczas spotkania odbył się występ chóru kombatanckiego z Kołobrzegu. Młodzież miała także okazję spotkać się z jednym z ostatnich żyjących Sybiraków.
Mężczyzna opowiedział uczestnikom historię swojej zsyłki na Sybir w 1940 roku. W chwili deportacji miał zaledwie 4 lata.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ale ten facet nie jest z Zlotowa. Zlotow byl do 1945 roku niemiecki .Na Syberie wywozili Polakow ktorzy w terenach mieszkali gdzie Rosjanie byli.
Tak to sie zgadza.
Ale ten facet nie jest z Zlotowa. Zlotow byl do 1945 roku niemiecki .Na Syberie wywozili Polakow ktorzy w terenach mieszkali gdzie Rosjanie byli.
Tak to sie zgadza.