Reklama

Spotkanie z Sybirakiem w Złotowskim Domu Kultury

06/05/2026 16:50

Występ chóru kombatanckiego stał się okazją do wysłuchania poruszającej historii z czasów zesłania na Sybir.

Uczniowie klas 1 LO i 3 LO z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie uczestniczyli dziś w wydarzeniu zorganizowanym w Złotowskim Domu Kultury.

Podczas spotkania odbył się występ chóru kombatanckiego z Kołobrzegu. Młodzież miała także okazję spotkać się z jednym z ostatnich żyjących Sybiraków.

Mężczyzna opowiedział uczestnikom historię swojej zsyłki na Sybir w 1940 roku. W chwili deportacji miał zaledwie 4 lata.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Hubert - niezalogowany 2026-05-07 19:31:46

    Ale ten facet nie jest z Zlotowa. Zlotow byl do 1945 roku niemiecki .Na Syberie wywozili Polakow ktorzy w terenach mieszkali gdzie Rosjanie byli.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bolek i Lolek - niezalogowany 2026-05-07 21:54:03

    Tak to sie zgadza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości