:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Wybory, Strabag wycofał przykry zapach pozostał - zdjęcie, fotografia
02/11/2018 13:37

Od marca złotowscy urzędnicy korespondowali w sprawie budowy wytwórni mas. Od lipca burmistrz wiedział, którą konkretnie działką interesuje się Strabag

Nowe fakty pojawiły się w sprawie spółki Strabag. Dziś już wiadomo, że urzędnicy korespondowali w sprawie wytwórni od marca. Były maile, a potem pismo z konkretnym wskazaniem działki. Radny Jerzy Kołodziejczyk wprost zarzucił burmistrzowi kłamstwo, pokazując pisma i mapy. Po tym, jak na zlotowskie.pl opublikowaliśmy materiał z posiedzenia komisji Rady Miejskiej, w trakcie której J. Kołodziejczyk pokazał dokumenty, burmistrz wydał oświadczenie (pełna treść na portalu zlotowskie.pl) w którym poinformował, że Strabag wycofuje się ze Złotowa. Sprawą zajęła się komisja rewizyjna, która zażądała od burmistrza miasta pełnej dokumentacji w sprawie wytwórni mas.

Nie ma podstaw?!

Przed tygodniem relacjonowaliśmy przebieg spotkania w sprawie mas mineralno-bitumicznych, jakie w piątek 18 października zorganizowano w sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej. Już na początku spotkania burmistrz Adam Pulit atakował dziennikarzy, twierdząc, że jesteśmy nierzetelni i rozpowszechniamy nieprawdziwe informacje w tej sprawie, odgrażając się, że odda gazetę do sądu. Wystosował nawet ulotkę skierowaną do mieszkańców, w której napisał, że... nie ma jakichkolwiek podstaw do snucia domysłów o ewentualnym powstaniu wytwórni.

Tymczasem cztery dni później, podczas posiedzenia komisji Rady Miejskiej w Złotowie, kłamstwo zarzucił burmistrzowi radny Jerzy Kołodziejczyk. Poszło o sprawę podziału działki 72/4, którą interesował się Strabag. - Pan burmistrz powiedział, że nie ma żadnych działek wydzielonych, tylko pod drogi. Nie jest wydzielona działka pod Strabag. Niestety minął się z prawdą. W urzędzie jest postanowienie opiniujące projekt podziału. Jest również do tego wstępny projekt podziału, z którego wynika, że została wydzielona działka pod Strabag o powierzchni prawie 3 ha – stwierdził w obecności innych radnych i pracowników złotowskiego magistratu.

Błyskawiczne oświadczenie

W czwartek opublikowaliśmy wypowiedź Jerzego Kołodziejczyka na portalu zlotowskie.pl. Kilka godzin później burmistrz wydał wspomniane oświadczenie, w którym informował, że Strabag wycofuje się z pomysłu budowy wytwórni mas na terenie Złotowa. To jednak tematu nie zamknęło, bo sprawę Strabagu postanowiła zbadać komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Złotowie.

Z dokumentów, jakie przekazano komisji wynika jasno, że od marca urzędnicy Urzędu Miejskiego w Złotowie korespondowali z pilską spółką Inwest-Park, która w imieniu spółki Strabag, poszukiwała terenu pod budowę wytwórni. Pierwszy oficjalny kontakt odnotowany jest w dniu 6 marca 2018 roku.

To wysłane do urzędu zapytanie ofertowe dotyczące gruntu inwestycyjnego. „Dla firmy Strabag Sp. z o.o. poszukujemy nieruchomości na sprzedaż o powierzchni od 1,5 ha do 3,0 ha, na której byłaby możliwość realizacja budowy wytwórni mas asfaltowych. Istotnym czynnikiem decydującym o wyborze lokalizacji jest odległość od bocznicy kolejowej. Prosimy o przesłanie informacji, czy dysponują Państwo nieruchomością spełniającą powyższe wymogi do dnia 09 marca 2018 r.”

Strabag wskazał działkę, burmistrz gotowy do współpracy

W piśmie z 9 marca pracownik Urzędu Miejskiego odpowiedział: „… Gmina Miasto Złotów posiada teren, który odpowiadałby oczekiwaniom inwestora. Teren znajduje się przy ul. Powstańców w Złotowie przy drodze wojewódzkiej nr 188 z jednej strony, z drugiej graniczy z torami kolejowymi. (…) W roku 2017 przystąpiono do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Złotowie (…). Najprawdopodobniej plan uchwalony zostanie w maju bądź czerwcu bieżącego roku. W opracowywanym planie przewiduje się tereny zabudowy (…) dla których przeznaczeniem podstawowym są tereny zabudowy usługowej oraz obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. Dopuszcza się lokalizację przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko”.

                19 marca z magistratu skierowano do Inwest-Parku kolejną wiadomość, wysłaną przez urzędowego opiekuna inwestora: „… w nawiązaniu do naszej wcześniejszej korespondencji chciałabym poinformować, że jest możliwość zapoznania się z projektem planu na działkę 72/4. Zachęcam do zapoznania się z projektem znajdującym się na stronie BIP Urzędu Miejskiego”.

                Kolejnym dokumentem jest pismo, skierowane bezpośrednio przez Strabag do Urzędu Miejskiego z 5 lipca.

W piśmie Strabag konkretnie wskazuje, która działka w dopiero co przyjętym planie miejscowego zagospodarowania przestrzennego ich interesuje. Załącza mapkę z obrysowanym terenem. Kilka dni później, 16 lipca, w piśmie wystosowanym już do Strabagu burmistrz podziękował firmie za zainteresowanie terenem inwestycyjnym. „Jesteśmy gotowi do podjęcia współpracy i przyjmujemy do wiadomości Państwa oczekiwania odnośnie wybranego obszaru pod Wytwórnię Mas Asfaltowych” – napisał Adam Pulit.

Po publikacji artykułu

Na początku października na łamach Aktualności Lokalnych ukazał się artykuł, w którym zamieściliśmy między innymi wypowiedź Jacka Ponieckiego, mieszkańca Blękwitu, który bardzo krytycznie ocenił pomysł budowy wytwórni mas bitumicznych. W dniu publikacji artykułu burmistrz nakazał firmie Strabag wykonanie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko, a dzień później zawiesił postępowanie administracyjne. Kolejnego dnia ukazało się oświadczenie burmistrza, który zarzucił gazecie nierzetelność. Oświadczenie ukazało się w internecie, a gazecie wprost zaczęto zarzucać brudną kampanię wyborczą. Tuż przed samymi wyborami, w skrzynkach pocztowych mieszkańców, w przedszkolach pojawiła się ulotka burmistrza informująca, że „w związku z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji o powstaniu w Złotowie wytwórni mas bitumicznych, która wywołała wśród społeczności naszego Miasta obawy o wpływ na ich zdrowie, uprzejmie informuję:...”

Doktor Niezgoda potwierdza niebezpieczeństwo

W tym samym czasie zorganizowano w sali kinowej ZCAS spotkanie w sprawie wytwórni. Burmistrz znowu zaczął od pretensji pod adresem naszych dziennikarzy. Piotr Steffen, dziennikarz Aktualności Lokalnych, odniósł się publicznie do słów burmistrza, wprost zarzucając mu, że jest nietaktowny, bo gdyby nie artykuł, możliwe, że nie doszłoby do spotkania. Spotkania, o którym zarówno Adam Pulit jak i wójt Piotr Lach powiedzieli, że jest potrzebne i dobrze, że ma miejsce. Burmistrz zarzucił nam m.in. to, że pisząc wcześniej o sprawie już z okładki „krzyczeliśmy” rzekomo nieprawdziwymi i niesprawdzonymi informacjami o zdrowotnym zagrożeniu dla mieszkańców, czym mieliśmy niepotrzebnie wzbudzić emocje. Tymczasem podczas spotkania wielokrotnie mówiono o niebezpieczeństwie, jakie niosłoby za sobą zlokalizowanie takiej produkcji w bliskiej odległości od miasta. Doktor Kinga Niezgoda przez kilkanaście minut mówiła o zagrożeniu nowotworami. Burmistrz Pulit powiedział, że prywatnie jest przeciwny powstaniu w Złotowie takiej inwestycji, ale jako burmistrz nie zajął stanowiska. Choć stwierdził, że miasto nie jest zainteresowane taką inwestycją – czemu zaprzecza korespondencja prowadzona od wiosny z Inwest-Parkiem, a później ze Strabagiem.

Dogrywka podczas sesji

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej Złotowa temat ponownie był gorąco dyskutowany. Radni z komisji rewizyjnej stwierdzili, że burmistrz utrudniał im wydanie dokumentacji dotyczącej Strabagu. Mówili o tym zresztą również podczas ubiegłotygodniowych komisji. Burmistrz nie zgodził się z tymi zarzutami. Podczas sesji o procedurze dotyczącej obszaru inwestycyjnego, którym interesował się Strabag, obszernie mówiła zastępca burmistrza Małgorzata Chołodowska. Za bezpodstawne uznała twierdzenia, iż z podziału gruntu wynika to, że została wydzielona działka właśnie pod Strabag. Nie przekonała jednak Jerzego Kołodziejczyka. Ten stwierdził wprost, że o takich rzeczach wiceburmistrz może mówić przedszkolakom, a nie człowiekowi z wieloletnim doświadczeniem zastępcy burmistrza i radnego.

Piotr Steffen, Mariusz Leszczyński

Reklama

Strabag się wycofał, przykry zapach pozostał komentarze opinie

  • gość 2018-11-02 14:47:47

    No to słucham argumentów zwolenników A.Pulita... to wiedział o Strabagu, czy nie wiedział? Był zainteresowany współpracą, czy nie?

  • gość 2018-11-02 14:51:18

    Trafny tytuł. A do tego sami włodarze zafundowali sobie ten cyrk przed wyborami.

  • gość 2018-11-02 15:24:39

    szach mat

  • Szok - niezalogowany 2018-11-02 15:26:29

    Ciekawa sprawa, czemu Piła tego zakładu nie łykneła przecież mają taką strefę inwestycyjną. Z pisma wynika, że lokalizacji szukał Inwest-park z Piły na zlecenie firmy strabag.Chcieli nam te g..... o wcisnąć do Złotów 35 km od Piły.

  • Do szok - niezalogowany 2018-11-02 15:29:29

    Naucz się odmiany przez przypadki, jak już to chcieli nam to g..no wcisnąć a nie te. Obchodzimy 100 lat niepodległości a nie potrafimy się własnym językiem posługiwać poprawnie.

  • gość 2018-11-02 15:53:07

    Podsycanie tematu, którego już nie ma ! To ciąg dalszy nagonki ! Burmistrz już obszernie wszystko wytłumaczył. Zarzut Kołodziejczyka był taki, że burmistrz wydzielił konkretną działkę pod Strabag, co nie było prawdą i burmistrz tego dowiódł, nie wytyczył żadnej działki pod tego inwestora, bo plan zagospodarowania w tym układzie działek powstał w 2017 (!), co dowodzi, że to Kołodziejczyk kłamie. Na stronie internetowej widnieje wykaz działek, więc każdy może tam zajrzeć i się zainteresować jakimś terenem. Burmistrz nie zrobił i nie zrobi niczego, co miałoby zaszkodzić prozdrowotnej marce ! A dodatkowo przekonał wójta gminy Złotów, aby nie zgodził się na powstanie tego typu instalacji blisko granic Złotowa. Działania mające na celu przygotowanie jakiegoś terenu pod konkretne firmy, jakie ma na koncie Kołodziejczyk i Wełniak np.wyburzenie Domu Kultury i kina pod zabudowę Tesco, są obce obecnemu burmistrzowi. Ale pan Kołodziejczyk sądzi po sobie, dlatego nie dowierza, a raczej, moim zdaniem specjalnie szkodzi i tyle.

  • gość 2018-11-02 16:11:00

    "Doktor Niezgoda potwierdza niebezpieczeństwo". Jestem przekonany, że teoretycznie doktor ma sto procent racji. Ale można byłoby takimi samymi argumentami ( tymi na "NIE") potraktować wszystkie nawierzchnie bitumiczne, po których jeździ codziennie tysiące aut i podróżuje mnóstwo ludzi? Nawierzchnie się ścierają, wiatr roznosi te pyły, itd. Jeżeli akceptuje się jedno (bitumiczne i asfaltowe drogi), to dlaczego używa się wybiórczo takich argumentów na inną okazję?

  • Marcin - niezalogowany 2018-11-02 16:13:24

    Aktualności złotowskie i zlotowskie.pl tak się tematem nakręciło. Pan Leszczyński przy pomocy swoich żołnierzyków-pracowników próbuje być trzecią władzą w tym mieście. Panie Leszczyński to co uprawiacie to nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Każdy średnio inteligentny obywatel już ma dość tych waszych odgrzewanych kotletów po 10 razy. Za dużo to i świnia nie zeżre. Jak to jedna świnia do drugiej w słynnym dowcipie mówi "nie dolewaj bo nie zjemy". Nie pozdrawiam pseudo dziennikarzy z firmy Leszczyński.

  • gość 2018-11-02 16:21:49

    Sprawa dawno zamknięta, a P.Leszczyński dalej próbuje atakować burmistrza. Straciłem cały szacunek do tej redakcji.

  • gość 2018-11-02 16:24:04

    No to mam problem złotousty, lewitujący fantasta. Czas zejść na ziemię.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:36:57

    Czas już skończyć z tą bandą Jaskolskiego do czego oni wracają. NIC nie piszą co chcą zrobić tylko piszą ciagle O kimś tak ma wyglądać ich program dla Zlotowa

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:37:51

    To jest ich styl Komunizm górą

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:39:21

    Temat nie jest zamknięty, bo Pulit ewidentnie skłamał - dowodem są załączone pisma. Gdyby nie AL to obudzilibyśmy się któregoś dnia z wybudowanym zakładem, a Pinokio i tak by się wyparł udziału. Wybrać kłamcę i czekać na kolejne kłamstwa? Nie, dziękuję. Pinokio do lasu!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:39:58

    Cały czas ogrzewają kotlety, brak im merytorycznej dyskusji. Zeszmacic innych

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:41:52

    Cały czas odgrzewają stare kotlety, brak im merytorycznej dyskusji. Zeszmacic innych to umieli zawsze .grunt to kasą się zgadza nie człowiek

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:46:21

    Pulitowi zostało udowodnione kłamstwo JEGO dokumentami, czarno na bialym. Co do Wełniaka i Kołodziejczyka. Weryfikowały ich kolejne wybory, więc nie wylewać pomyj na zasłużone nazwiska tylko w celu wybielenia ubrudzonego po uszy Pinokia - jemu to nie pomoże.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:46:21

    Złem chcą wygrać. Ciekawe ? Cały czas nagonnka. Brak honoru A to człowiek wiekowy. Gd,ie tu przykład dla młodych.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:48:14

    WELNIAK I KOLODZIEJCZYK przykład komuny

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:52:16

    Ile razy kradli A ile kłamali bracia Welniak /Kolodziejczyk wyliczać? Zabrakło by miejsca A ile spiepszyla "Kaczy dolek" aż spadł

  • gość 2018-11-02 17:02:36

    Akurat Pinokiem to okazał się Jaskólski, który min. kłamie na temat wieku swoich kandydatów na radnych. Podał że średnia wieku to 26 lat! Na stronie PKW podają, że 44 lata (67, 63, 48, 46, 42, 40, 32, 32, 29) https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/303101#general_stat

  • gość 2018-11-02 17:05:09

    Może nie potrafił policzyć ? :))))

  • Gość69 - niezalogowany 2018-11-02 17:12:14

    Zlotowskie.pl to kompletna porazka.Nie jestem zwolennikiem zadnego z kandydatow ale widze ze tutaj Ci niby redaktorzy dzialaja na rzecz pana Jaskolskiego . pisza juz ktorys raz z kolei o tej wytworni jakby ciekawszych tematow nie bylo. Wczoraj w okolicach jastrowia byly np dwie kolizje badz wypadki a na zlotowskie.pl cisza.

  • gość 2018-11-02 17:16:43

    Widzę, że zwolennicy Pulita tu szaleją (pewnie to jedna osoba). Jakie odgrzewane kotlety? Ewidentnie burmistrz minął się z prawdą. Firma się wycofała i co? Mamy o wszystkim zapomnieć? Gdyby nie artykuły, to do dziś by ludzie nic nie wiedzieli, że taka firma się stara o lokalizację w Złotowie. Ale ujadacze burmistrza na siłę będą go wybielać. A cokolwiek niekorzystnego się o nim pisze, to zaraz zarzuty o brudną kampanię. Nie przypomina wam to czegoś? Totalitaryzm, Korea Płn., Mao?? A ta nagonka na Wełniaka i Kołodziejczyka, to niby czym jest? Ponad 20 lat ludzie wybierali Wełniaka w demokratycznych wyborach. Widać ludziom się podobały jego rządy. A teraz banda idiotów próbuje to zakrzyczeć wydumanymi zarzutami. To jest dopiero brudna kampania. Nie twierdzę, że Wełniak i Kołodziejczyk byli idealni. Ale błędów nie popełnia ten, kto nie robi nic.

  • gość 2018-11-02 17:21:23

    To już zaczyna być żenujące. Na prawdę tymi komentarzami próbujecie zakrzyczeć rzeczywistość? Czarno na białym jest napisane, że burmistrz wiedział o planach Strabagu i wykazał ochotę do współpracy. To już zakrawa o surrealizm. Niedługo zwolennicy burmistrza powiedzą w prost, że czarne nie jest czarne, a białe nie jest białe. Ja dzięki wam straciłem już całkiem szacunek do Pulita. Wystarczyło się przyznać do błędu i przeprosić. Ale takie brnięcie w kłamstwa to już ponad moje siły. Czy burmistrz uważa mieszkańców za idiotów?

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 17:24:04

    Śmieszą mnie ci, ktorzy piszą że temat zamknięty. Udowodniono mu kłamstwo, w dodatku w sytuacji, w której tak bardzo się tego wypieral i zarzekal i oswiadczal! Na FB i na ulotkach. Gdzie by On, promotor marki Zdroje! I co?? Burmistrz wydaje kłamliwe oświadczenia!! Za mało? Dodajcie ONR! Wasze zakochanie w Pinokiu nie zna granic.

  • gość 2018-11-02 17:35:23

    Co do Pinokia, to radzę posłuchać Jaskólskiego jak kłamie w w debacie wyborczej Asta TV II tura, na pytanie dziennikarza dlaczego nie przeszli jego radni odpowiedział, ze miał komitet młody, że średnia wieku w jego komitecie to 26 lat , że jego celem było pokazać im jak ta praca samorządowa wygląda (...) , żeby ich nauczyć, bo zaraz starsi radni odejdą i tą młodzież trzeba przygotowywać " - no wiecie pan nauczyciel z wycieczką szkolną po wyborach :) Tymczasem prawda jest taka, że ta młodzież ma 67, 63, 48, 46, 42, 40, 32, 32, 29 czyli średnio ponad 44 lata ! :)))

  • gość 2018-11-02 17:48:12

    Wydaje mi się,że burmistrz myślał,że ludzie będą jemu dziękować,że znalazł się ktoś kto zainwestuje ,ciężko obronić argumenty pana burmistrza jestem jego wyborcą,ale tutaj należy się podzięka redaktorowi bo kto wie jakby sprawa się potoczyła,myślę ,że burmistrz nie ma kontroli nad swoimi urzędnikami (niestety większość jest nie kompetentna) i jeżeli pan wygra panie Adamie to należy zrobić przegląd stanowisk z jakiego klucza są zatrudniani urzędnik musi mieć wykształcenie ,wiadomości i kompetencje a nie taki który do pana szczerzy zęby ,bo mozna wygrać zostać burmistrzem ,ale minie 9 mcy referendum odwoławcze i mamy innego włodarza,już tak lekko nie będzie jak w pierwszej kadencji szkoda ,że musimy wybierać między dżumą i cholerą.

  • gość 2018-11-02 18:19:06

    Coś mi się zdaje panie Leszczyński, że stał się pan desperatem i to przez duuuuże D. Tak bardzo boi się pan wystrzelenia w kosmos swoich współbraci lewicowych, że będzie pan drążył tematy. aż do rozpoczęcia ciszy wyborczej, a tematy te są niestety bardzo obrzydliwe Ja osobiście muszę stwierdzić, że poziom pański jest bardzo mizerny - tak jak mizerny jest poziom pańskiego "świerszczyka". Muszę stanowczo stwierdzić, że nie może pan nic konkretnego zaoferować potencjalnym czytelnikom, dlatego stanowczo odradzam kupowania tego paszkwilu, sam również więcej tej gazety nie kupię. Mam tylko nadzieję, że zostanie pan oceniony odekwatnie do pana nikczemnych działań.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 18:38:30

    Gościu, jeśli pokazanie stanu faktycznego jest dla Ciebie obrzydliwe, to nie czytaj. Dla mnie obrzydliwe jest zachowanie burmistrza. Jego klamstwa i mydlenie oczu.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 18:39:36

    My i tak zagłosujemy na młodość i zaangażowanie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 18:49:05

    To glosuj(cie) Dajcie później znać z marszu ONR jak wam świeci pochodnia na nosie Pinokia.

  • gość 2018-11-02 18:49:26

    A dla mnie gra wyborcza poniżej pasa stosowana przez lewactwo. Czas już z wami na emeryturę polityczną i niech zwycięży młodość i zaangażowanie. A tym prowadzącym gierki przedwyborcze już dziękujemy. I tak już dosyć się skompromitowaliście. Żenada!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 19:44:53

    Teraz to Pinokio bedzie miał jeszcze dłuższy nochal.

  • gość 2018-11-02 19:58:02

    Pulit wygra ale tylko dlatego ,że przeciwnik jest jaki jest ale i tak będzie to pyrrusowe zwyciestwo./ps. dla zwolenników p.odsyłam do wikipedii/.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 20:00:45

    Jestem pewien ze Pan Burmistrz wygra te wybory i moze wtedy strabag zrealizuje te inwestycje wbrew krzykaczom internetowym ekoterrorystom

  • gość 2018-11-02 20:17:20

    Z ustaleniem wyniku zaczekajmy do wyborów. Jakie to będzie zwycięstwo i czyje to się okaże. Osobiście nie wyobrażam sobie aby Pulit po tym wszystkim był wiarygodnym burmistrzem.

  • gość 2018-11-02 20:20:57

    Ja też .Ale podobno p.burm. kiedyś powiedział ,że go interesuje kariera w W-wie ,więc może w przyszłym roku będzie posłem Ziemi Złotowskiej.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 20:36:46

    Dziwi mnie że u nas w Pl ciągle robi się drogi asfaltowe. W Złotowie nie ma nawet porządnej betoniarni a drogi betonowe mają więcej plusów. Są zdrowsze i tańsze!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 20:48:24

    Brawo Pulit !!!!. Kampania przeciwników poniżej krytyki, chamstwo i żadnych swoich konkretow. Tylko jedna informacja jak podzielili się stolkami

  • Zlotowianin !!! - niezalogowany 2018-11-02 20:53:21

    I co panie pulit jest pan jak putin h..ja wart. Kłamca i nie oddam na pana glosu a ci co oddadza to slepi i schorowani jedynie. Starczy klamania wkoncu gowno wyplynelo!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 21:04:18

    Z tym kłamstwem daj już spokój. Ktoś tu boi się smaku porazki. Ojj boi.. Całą kampanię tylko słyszę jedno słowo jak zdartą płytę. Na dziadków nie tylko w jednej osobie -nie głosuj !!!!

  • Pruszków - niezalogowany 2018-11-02 21:07:01

    Pruszkowa do Złotowa nie wpuścicie? No ej...

  • gość 2018-11-02 21:36:44

    Już raz wybraliśmy prezydenta. Zauroczył młody, elokwentny i dużo obiecywał. Nazywa się Duda. Zasada jest prosta- kto kłamie i oszukuje nie powinien sprawować funkcji publicznej, chyba że jesteśmy już na Białorusi. Nawet gdyby był tak ładny jak lalka Barbie.

  • gość 2018-11-02 21:39:33

    Pulit - Kłamca!! Nie ma wstydu. Zobaczymy w niedzielę dla ilu Złotowian okłamywanie ich nie ma znaczenia. Ilu okaże się ciemnym ludem który każde kłamstwo kupi.

  • gość 2018-11-02 21:41:50

    Gdyby nie było artykułu w AL to wytwórnia asfaltu powstałaby czy nie?

  • gość 2018-11-02 21:45:23

    Niesamowite. Pulit ludziom napluł w twarz swoim kłamstwem o oni mówią, że deszcz pada. Gratulacje.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 22:09:09

    Czyli klamstwo ma krótkie nogi. Miałem nie uczestniczyć w wyborach lecz teraz zmieniam zdanie. Zagłosuje na jaskolskiego.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 22:37:24

    Niech mi ktoś wytłumaczy na czym to kłamstwo burmistrza polega: na spotkaniu powiedział ze działka nie była wytyczona pod strabag i z tych dokumentów nie wynika ze jednak była. Ale zamieszac ludziom trzeba....

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 22:39:10

    Zagłosuje na Pulita!!! Chamstwo nie popieram oraz powrotu PRL też nie .

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 22:48:54

    To proszę powiedzieć pod kogo ? Może pod Biedronke?. Jeżeli przedmowca pyta to nie zna mechanizmów sprzedaży działek od jednostek publicznych. Inwestor określa kryteria brzegowe, następnie potencjalny sprzedający mówi czy jest zainteresowany transakcja handlową. Proste A może dla niektórych trudne.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:00:28

    Fragment oświadczenia A.Pulta na FB: " ....podważa to moje zaufanie wśród mieszkańców, którym została zasiana wątpliwość, że ja – zdeklarowany mecenas marki Wielkopolskie Zdroje zdolny byłbym zaniechać jakiekolwiek czynności zapewniającej bezpieczeństwo środowiska i mieszkańców......" Chyba dostępna jest jeszcze całość. Pulit zaprzecza (w publicznym oświadczeniu!!!), że zdolny byłby zaniechac, a nie tylko zaniechal, a wręcz zachęcał firmę do inwestowania!!!. Zdeklarowany mecenas.. Chyba ONR!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:00:46

    Pulita w żaden sposób obronić. Przeczytałem korespondencję i jasno wynika że facet jest zainteresowany propozycja Strabaga. Czyli facet kłamie!.!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:03:53

    Pulita nie da się obronić. Facet kłamie!!! To do mojej pierwszej wypowiedzi.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:16:38

    Czy wyzwiskami można wygrać? Obrażanie ? Kto ma.sumienie ,honor !!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:18:18

    Jeżeli ktoś komuś zarzuca kłamstwo to musi to udowodnić. W tym artykule i dokumentach dowodów brak, są insynuacje i domniemania. Jest to celowe wprowadzanie ludzi w błąd i w tej sytuacji należałoby przeprosić, Panie radny.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:27:52

    Ręce opadają. Z dokumentów wynika, że Pulit był zainteresowany fabryka. Wystarczyło odpowiedzieć na pismo Strabaga " nie jesteśmy zainteresowani ponieważ.. Nie byłoby tematu.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-02 23:49:02

    Pulit próbuje odwrócić uwagę, uciec od prawdy.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-03 00:08:40

    Teraz to głównie próbuje uciec od tego co powiedział o ONR. To zaszkodziło mu dużo bardziej niż te klamstwa. Klamstwa zawsze moze zrzucić na rzekomą "brudną kampanię", a tego co powiedział o marszu ONR niczym nie "usprawiedliwi". Niczym.

  • gość 2018-11-03 00:55:23

    A ja chciałem się odnieść do jednego Pana (Pani) z facebooka. Niejaki Tomasz Złotowski. Wczoraj wrzucił post, że Pan Jaskólski skłamał podczas debaty, ponieważ podał średnią wieku swoich kandydatów na radnych jako 26 lat. W rzeczywistości średnia wieku wynosi jakieś 44. I ok, zgadzam się, że wdarło się zakłamanie. Ale ja nie o tym. Ktoś Panu Tomaszowi zarzucił, że uprawia brudną kampanię. On w odpowiedzi odpisał, że jak to, przecież on tylko podaje fakty. Panie Tomasz Złotowski, a w którym momencie napisał Pan o faktach, jeśli chodziło o wytwórnię mas bitumicznych? Ten fakt jakoś Pan przemilczał. Czyli, że co? Niektóre fakty są wygodne, a inne nie? To jak dla mnie żenujące. Jak widać to co wygodne dla burmistrza, to trzeba uwypuklić, a to co niewygodne, zamieść pod dywan.

  • gość 2018-11-03 01:02:01

    I to odwracanie kota ogonem. Jak już się okazało, że burmistrz kilka miesięcy temu zapraszał do współpracy firmę Strabag, to teraz nagle błąd matematyczny Pana Jaskólskiego, albo przejęzyczenie, albo kto tam wie co. Może i faktycznie kłamstwo w żywe oczy. Niech wam będzie. No ale sory, kłamstwo o wieku kandydatów, a kłamstwo o wytwórni asfaltu, to chyba kłamstwa różnego kalibru. Ale przydupasy burmistrza i tak napiszą, że to Jaskólski nas oszukuje. A pinokio jest krystalicznie czysty.

  • gość 2018-11-03 01:57:49

    Bla, bla, bla, nudny już ten wątek. Tak myślę, ze cie krew zalewa, że ludzie mają w d... temat Strabagu, bo ciągle odgrzewasz te same kotlety. Temat zamknięty, dotarło? Gdyby nochal miał rosnąć od kłamstwa, to kiniol już miałbyś dawno cholernie długi. A teraz jeszcze przyjmij do wiadomości, że rozpoczęła się CISZA WYBORCZA !

  • gość 2018-11-03 03:01:32

    Nudny ten wątek dla burmistrza, bo' tak wygodnie. Brak słów. Ale ''kłamstwo Jaskólskiego'' już pewnie nie tak nudne. Żenujące są te wasze zagrywki. Co niewygodne, to nudne, ale to co wygodne, to na czasie. Nie ma to jak zamiatać pod dywan przykre fakty. Pewnie pinokio wygra te wybory. A mieszkańcy obudzą się za 5 lat z ręką w nocniku. Przykre.

  • gość 2018-11-03 03:04:02

    Co do ciszy wyborczej, kolego, to zaczęła się 2 godziny przed Twoim postem, więc nie cwaniakuj. Idź lepiej polizać stopy Twojemu panu. Hau, hau.

  • gość 2018-11-03 11:05:24

    Tu nie ma nic do ciszy wyborczej sprawa dotyczy UM w Złotowie ,każdy obywatel i podatnik tego miasta ma prawo oceniać władzę , przeanalizowałem to i wynika ,że to nasi urzędnicy wyszukali sobie inwestora i wcale mnie to nie dziwi bo brakuje im na pewno doświadczenia i kompetencji ,wiem młodzi muszą się uczyć,ale od kogo wszędzie w tym kraju przyjmuje się urzędników z tzw klucza a potem takie efekty szkoda że PIS przedłużył tą kadencję szkoda tych 5 lat.

  • gość 2018-11-03 19:36:03

    Każdy adres IP urządzenia z którego piszecie jest rejestrowany - mój też. Taki obowiązek ma redakcja. Szkoda, że w tych czasach pozwala się na pisanie komentarzy anonimowo. Zapewne inaczej wyglądała by ta dyskusja jakby trzeba było się zarejestrować i podpisywać swoimi danymi.

  • Gośćaaa - niezalogowany 2018-11-04 15:18:58

    Oddam głos na P. Agnieszkę Jesiek

  • Komuch - niezalogowany 2018-11-04 17:04:29

    Panie Leszczyński zachowuje się Pan bardzo niegodziwie. Mam nadzieję ,że czytelnicy ocenią to właściwie,poprzez kieszeń. Takiego stronniczego dziennikarstwa nie powinno dopuszczać się w cywilizowanym świecie. Pańskie kłamstwa będę bardzo wnikliwie śledził!!!

  • gość 2018-11-05 09:46:18

    jaskolski i maksimczuk obiecywali moze taka hala czy kino w zlotowie eh obietnice, moze jakby dyro zrobil jakas droge w okolicy to by mial sie czym pochwalic

Dodajesz jako: |