Reklama

Wyburzono dom, w którym przed jedenastoma laty doszło do potrójnego morderstwa

07/04/2016 06:05
Trwają prace rozbiórkowe domu we Franciszkowie, w którym w 2005 roku doszło do potrójnego morderstwa. Właściciel Kazimierz Litwinienko krótko komentuje decyzję o wyburzeniu. - Chciałaby tam Pani mieszkać? Bo ja nie...

Budynek, który mieszkańcom oraz przejezdnym nieustannie przypominał o zbrodni, po upływie ponad dziesięciu lat od tragicznych wydarzeń powoli znika z krajobrazu Franciszkowa. Z krajobrazu wsi, którą jesienią 2005 roku wstrząsnęła informacja o potrójnym morderstwie, jakiego dopuścili się mieszkańcy tej miejscowości. Bracia Arkadiusz i Ernest F. zabili swoich sąsiadów: 29-letniego mężczyznę oraz jego dwie córki: 2-letnią Sabinę i 6-letnią Emilię. Sąd skazał ich na karę dożywotniego więzienia.

Właściciele domu, w którym doszło do morderstwa, złotowianie, zdecydowali się go pozbyć. Jak w ubiegłym roku mówiła nam Krystyna Litwinienko, prace rozbiórkowe miały rozpocząć się w maju 2015. Ruszyły w marcu 2016. Zanotowano niemal roczne opóźnienie, ponieważ, jak wyjaśnia Kazimierz Litwinienko, niełatwo było znaleźć ekipę, która za rozsądną cenę podjęłaby się rozbiórki. W końcu się udało. Właściciel nieruchomości również angażuje się w prace. Te, które rozpoczęły się od zdjęcia dachówek, przez rozbiórkę drewnianej konstrukcji dachu i trwającą właśnie destrukcję ścian pomału dobiegają końca.

Reklama

Innej niż rozbiórkę opcji Kazimierz Litwinienko nie brał pod uwagę. Powody były dla niego oczywiste. - Chciałaby tam Pani mieszkać? Bo ja nie...

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lol - niezalogowany 2016-04-11 10:58:14

    chodzilo o fojutów !!!! mam nadziej ze zycia w tym wiezieniu nie maja powinien ktos tak samo z nimi zrobic kose pod rzebra albo wypatroszyc jak swinie za to a nie do konca zycia placic za takich skur...... !!!podatki!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pzl - niezalogowany 2016-04-11 10:53:23

    redaaktor powinien napisac o tych co do puscili sie tej zbrodni na tej rodzinie a chodzi tu o Fujutów za taką zbrodnie powini dostac stryczek a nie dożywocie !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Moni - niezalogowany 2016-04-08 23:53:29

    Ja chodzilam z emilia do szkoly pamietam to do dzisiaj my wracalismy ze szkoly autobusem jak autobus stanol na poboczu przy tym domie wiekszosc ludzi sobie wymyslila caly przebieg tego co A.F I E.F popelnili ale tak naprawde oni zrobili to z zazdrosci i chamstwa A.F byl dwa dni przed popelnieniem tej zbrodni w nowym dworze do dzisiaj jest to okropnym wspomnieniem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości