Gmina Zakrzewo miała dziś możliwość gościć przedstawicieli Mouroux
W spotkaniu, które odbyło się dziś w Urzędzie Gminy udział ze strony zaprzyjaźnionej gminy wzięli Anna Guraj – wiceprezydent stowarzyszenia Jumelage Zakrzewo-Mouroux oraz Xavier Soullié. Spotkanie, będące kontynuacją postanowień z czerwca, przebiegło w miłej atmosferze i było konstruktywne – podjęto m.in. decyzję o podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy gminami, co nastąpi już w najbliższych tygodniach. Będzie to oficjalne potwierdzenie bliskich stosunków łączących samorządy Polski i Francji.

Zdecydowano także, aby poza współpracą chórów rozszerzyć ją o kluby sportowe, stowarzyszenia kulturalne i pozostałe organizacje pozarządowe, w przyszłości zaś relacje międzynarodowe mają przybrać postać kooperacji gospodarczej i ekonomicznej. Bardziej intensywna ma być także wymiana doświadczeń, informacji czy technologii stosowanych przez poszczególnych przedsiębiorców, wytwórców i rolników z korzyścią dla obu stron. Wójt Henryk Dobrosielski wraz z gośćmi z Francji ustalił ponadto, że wzajemne relacje będą bardziej regularne i usystematyzowane, zaś przedstawiciele obu gmin w większym stopniu skupią się na poznawaniu języka, zwyczajów i kultury partnera. Została także zaplanowana wizyta delegacji gminy Zakrzewo w Mouroux, która będzie miała miejsce w czasie lokalnego święta śpiewu i tańca w czerwcu 2019 r.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze