Reklama

Goście z Francji odwiedzili Gminę Zakrzewo

31/08/2018 15:59

Gmina Zakrzewo miała dziś możliwość gościć przedstawicieli Mouroux

W spotkaniu, które odbyło się dziś w Urzędzie Gminy udział ze strony zaprzyjaźnionej gminy wzięli Anna Guraj – wiceprezydent stowarzyszenia Jumelage Zakrzewo-Mouroux oraz Xavier Soullié. Spotkanie, będące kontynuacją postanowień z czerwca, przebiegło w miłej atmosferze i było konstruktywne – podjęto m.in. decyzję o podpisaniu umowy partnerskiej pomiędzy gminami, co nastąpi już w najbliższych tygodniach. Będzie to oficjalne potwierdzenie bliskich stosunków łączących samorządy Polski i Francji.

Zdecydowano także, aby poza współpracą chórów rozszerzyć ją o kluby sportowe, stowarzyszenia kulturalne i pozostałe organizacje pozarządowe, w przyszłości zaś relacje międzynarodowe mają przybrać postać kooperacji gospodarczej i ekonomicznej. Bardziej intensywna ma być także wymiana doświadczeń, informacji czy technologii stosowanych przez poszczególnych przedsiębiorców, wytwórców i rolników z korzyścią dla obu stron. Wójt Henryk Dobrosielski wraz z gośćmi z Francji ustalił ponadto, że wzajemne relacje będą bardziej regularne i usystematyzowane, zaś przedstawiciele obu gmin w większym stopniu skupią się na poznawaniu języka, zwyczajów i kultury partnera. Została także zaplanowana wizyta delegacji gminy Zakrzewo w Mouroux, która będzie miała miejsce w czasie lokalnego święta śpiewu i tańca w czerwcu 2019 r.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości