Nagrody urzędników – nawet 30 tys. zł dla osoby!

05/05/2026 19:00

Ponad 1,5 miliona złotych na nagrody i premie. Urzędy dzielą pieniądze między pracowników. W niektórych jednak zdecydowanie je tną, gdzie indziej pieniądze płyną szerokim strumieniem

W Starostwie Powiatowym w Złotowie i urzędach gmin pytamy o nagrody i premie, przyznane w 2025 roku (przed rokiem przedstawiliśmy takie dane dotyczące 2024 roku). W większości urzędów takie pieniądze przyznawane są częściej niż raz w roku. O informacje dotyczące nagród i premii w 2025 roku wystąpiliśmy do Starostwa Powiatowego w Złotowie, wszystkich gmin powiatu złotowskiego, a także do Urzędu Miejskiego Gminy Łobżenica.

Najniższą łączną pulę nagród przyznano w Urzędzie Gminy Lipka. W ubiegłym roku zostały tam przyznane 24 nagrody w łącznej kwocie ponad 51 tys. zł, w rozpiętości od 1.100 zł do 4.700 zł. Nagrody dla osób z kierownictwa urzędu wyniosły kolejno: dla skarbnika gminy Barbary Marzec – 4.704 zł, sekretarz Anny Orzechowskiej – 3.400 zł, zastępcy skarbnika – 2.500 zł. Nagrody przyznano na wniosek wójta, za indywidualne, szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. W lipkowskim urzędzie nie było żadnych premii. Powyższe kwoty podano nam w wartościach brutto. Łączna wysokość nagród za 2025 roku jest niemal identyczna jak w 2024 roku – wtedy było to blisko 51 tys. zł.

W gminie Złotów najmocniej ucięli

Drugą najniższą łączną pulę nagród przyznano w Urzędzie Gminy Złotów – ponad 94 tys. zł. Złożyło się na to jednak przyznanie również 6 pracownikom nagród jubileuszowych, związanych ze stażem pracy (łączna wartość 66,9 tys. zł – najniższa nagroda jubileuszowa miała wartość 4,18 tys. zł, a najwyższa nagroda jubileuszowa – 18,6 tys. zł).

W ubiegłym roku, na wniosek wójta, przyznano też 10 pracownikom Urzędu Gminy Złotów premie z tytułu powierzenia dodatkowych zadań o łącznej wartości 27 tys. zł (najniższa – 511 zł, najwyższa – 3,9 tys. zł). Powyższe wartości to także kwoty brutto.

W 2025 roku nie została przyznana nagroda czy premia dla...

Płatny dostęp do treści

Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku

Pozostało 84% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/05/2026 19:00

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Aaaa coooo - niezalogowany 2026-05-05 20:53:43

    Nagrody powinni przydzielać w urzędach za to że przyszli do pracy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ktokolwiek - niezalogowany 2026-05-05 21:18:04

    Tak i powinni byc wszyscy wdzięczni że chcą pracować na stanowiskach urzedniczych

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • AntyLopez - niezalogowany 2026-05-05 22:29:18

    Skarbnika w Starostwie już mają? Przecież to robota łatwiejsza od leżenia, za niezłą kaskę i jeszcze nagroda jakaś wpadnie...

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Najnowsze wiadomości