Ponad 1,5 miliona złotych na nagrody i premie. Urzędy dzielą pieniądze między pracowników. W niektórych jednak zdecydowanie je tną, gdzie indziej pieniądze płyną szerokim strumieniem
W Starostwie Powiatowym w Złotowie i urzędach gmin pytamy o nagrody i premie, przyznane w 2025 roku (przed rokiem przedstawiliśmy takie dane dotyczące 2024 roku). W większości urzędów takie pieniądze przyznawane są częściej niż raz w roku. O informacje dotyczące nagród i premii w 2025 roku wystąpiliśmy do Starostwa Powiatowego w Złotowie, wszystkich gmin powiatu złotowskiego, a także do Urzędu Miejskiego Gminy Łobżenica.
Najniższą łączną pulę nagród przyznano w Urzędzie Gminy Lipka. W ubiegłym roku zostały tam przyznane 24 nagrody w łącznej kwocie ponad 51 tys. zł, w rozpiętości od 1.100 zł do 4.700 zł. Nagrody dla osób z kierownictwa urzędu wyniosły kolejno: dla skarbnika gminy Barbary Marzec – 4.704 zł, sekretarz Anny Orzechowskiej – 3.400 zł, zastępcy skarbnika – 2.500 zł. Nagrody przyznano na wniosek wójta, za indywidualne, szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. W lipkowskim urzędzie nie było żadnych premii. Powyższe kwoty podano nam w wartościach brutto. Łączna wysokość nagród za 2025 roku jest niemal identyczna jak w 2024 roku – wtedy było to blisko 51 tys. zł.
Drugą najniższą łączną pulę nagród przyznano w Urzędzie Gminy Złotów – ponad 94 tys. zł. Złożyło się na to jednak przyznanie również 6 pracownikom nagród jubileuszowych, związanych ze stażem pracy (łączna wartość 66,9 tys. zł – najniższa nagroda jubileuszowa miała wartość 4,18 tys. zł, a najwyższa nagroda jubileuszowa – 18,6 tys. zł).
W ubiegłym roku, na wniosek wójta, przyznano też 10 pracownikom Urzędu Gminy Złotów premie z tytułu powierzenia dodatkowych zadań o łącznej wartości 27 tys. zł (najniższa – 511 zł, najwyższa – 3,9 tys. zł). Powyższe wartości to także kwoty brutto.
W 2025 roku nie została przyznana nagroda czy premia dla...
Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku
Pozostało 84% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Nagrody powinni przydzielać w urzędach za to że przyszli do pracy.
Tak i powinni byc wszyscy wdzięczni że chcą pracować na stanowiskach urzedniczych
Skarbnika w Starostwie już mają? Przecież to robota łatwiejsza od leżenia, za niezłą kaskę i jeszcze nagroda jakaś wpadnie...
Myślałeś jak to pisałeś? Jak się nie podoba w urzędzie to do fabryki na 3 zmiany.
Mówcie co chcecie, Jurczykowi się należy, robi swoją robotę, Ewci robotę.. narobi się człowiek.
Robi tylko trzeba mieć pojęcie inni urzędnicy też robią Ewa daj spokój zygać sie chce jesteś porażka
Ostatnia sesja pokazała jaki z niego fachowiec od oświaty
Chyba sobie żarty robicie ? To że on udaje że coś rozumie i robi poważne miny nic nie oznacza. Robi takie babole że aż śmieszne jest. To co się tam wyprawia to jakieś jaja a po Ewie nikt tego nie weźmie
Trzeba nagradzać tych darmozjadów niby za co? Za siedzenie na 4 literach i picie kawki przez osiem godzin? Czy za pozowanie do zdjęć jak pewna osoba której nazwiska nie przytoczę. Do łopaty ich!
Tak! I za najniższe wynagrodzenie zatrudnić bezrobotnych, najlepiej bez wykształcenia, bez rodziny i bez majątku - tylko tacy są gwarancją uczciwej pracy, bez nepotyzmu i korupcji. A do picia kawy i siedzenia na stołku kwalifikacji nie trzeba żadnych.
Krytycy zapraszamy do budżetówki, przestańcie stękać, premie i bonusy się nam należą i tyle. Taka praca.
Najgorszy urząd jaki istnieje.....tylko papiery przekładają.....
Krew mnie zalewa jak słyszę ,,bo się należy''. To relikt Komuny, premia i nagroda należy się gdy wykażesz się wynikami ponad poziomem oczekiwanym na zajmowanym przez ciebie stanowisku. Szlag mnie trafia gdy ktoś dostaje pieniądze lub oczekuje szacunku ,,z urzędu'', nie swymi wynikami, nie swą postawą, nie swoim zaangażowaniem. Siedzi taka miernota cichutko kilkanaście lat ,,na państwowym'', wykonuje tylko i wyłącznie to co się należy w bardzo wąskim zakresie, dostaje dodatkowe premie i nagrody ,,bo się należy''. PiSiory przez osiem lat kradli i defraudowali państwowy majątek krzycząc też że im ,,się należy''. Gdyby instytucje państwowe sprywatyzowano to 3/4 was urzędasów zostało wywalone na bruk, a reszta by się sumiennie zabrała do wykonywania swych obowiązków. Hasło ,,bo się należy'' zostało by wam szybciutko wybite z tych roszczeniowych łbów. PS - Urząd Pracy to relikt z czasów Solidarności, obecnie wrzód na doopie samorządów, nie mający żadnego znaczenia w zakresie efektywnego zatrudniania, powinny ulec natychmiastowej likwidacji
Argumentacja nagród w Urzędzie Miasta w Złotowie: „Za rzetelne i terminowe wykonywanie powierzonych obowiązków służbowych”. To ja się pytam za dostają urzędasy pensje?!
A ten pan łysawy z brodą szofer Patrica jak się nazywają ich kobietki jelenie ale rogi nie rosną szkoda tych kobitek dwa asy sie dobrały i się bawią
A ja jak zwykle pytam,czy pracownicy szpitala nie są pracownikami starostwa? Tam ani nagród,a trzynastka nawet nie wiemy co to jest.
Szpital, to szpital.
..."Translatio Tabulae Beatę Marian Virginia,quam Sanctus Lucas depinxit propris manibus"...
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur...
Lenie, pracuję do 16 a żeby coś załatwiać po pracy to już zamknięte. Za co to? Chyba że wesprzeć ĶO Tfuska z KPO.
A ludzi odpowiedzialnych za Fundusze Szwajcarskie ( Złotów- my!- stracił kilkadziesiąt milionów) nie nagrodzono? Nooo; niedopatrzenie i brak uznania za charówę i skuteczność!
A tak naprawdę, to oburzenie na wielkie premie dla urzędników pełnoletnich osób pracujących fizycznie może dziwić bo przecież tak chcieli. Chcieli i to okazali w wyborach parlamentarnych jak i samorządowych wybierając do nich przedstawicieli Liberałów KO, Lewicy i innych, którzy nigdy nie pomyślą że pracownikowi fizycznemu też ustawowo powinny przysługiwać wysokie premie jak i premie stałe do pensji w tej samej zasadności jak ją otrzymują urzędnicy. Co tu pisać, pracownik fizyczny jak mu dodają do pensji, zwracają jego zapłacony podatek to on mówi że to "Rozdawnictwo" a jeśli urzędnicy budżetowi otrzymują wysokie dodatki, premie to ci sami pracownicy mówią że im się należy albo oburzają się na to, nie myśląc że tak mają na własne życzenie i zawsze będą na wyższej zwaloryzowanej corocznie najniższej pensji bez wysokich premii!
Patrząc na te twarze na zdjęciu.... Czy one potrzebują więcej jeść niż np pracownicy? Dlaczego zawsze Skarbnik czy Sekretarz dostaje więcej? Pensji mają x2 niż pracownik to przynajmniej nagrody niech dla prcownikow beda ciut wyzsze. Głupie zasady ze np 2000 zl pracownik to 4000 kierownik. Kto to wymyslil... Chore.
Nagrody powinni przydzielać w urzędach za to że przyszli do pracy.
Tak i powinni byc wszyscy wdzięczni że chcą pracować na stanowiskach urzedniczych
Skarbnika w Starostwie już mają? Przecież to robota łatwiejsza od leżenia, za niezłą kaskę i jeszcze nagroda jakaś wpadnie...