W Urzędzie Gminy Zakrzewo odbyło się spotkanie przedstawicieli protestujących nauczycieli z władzami: wójtem Markiem Buława, przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Doroszukiem oraz radną Katarzyną Thomas, członka komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych
Przewodniczący ZNP gminy Zakrzewo, Edmund Bindek, odczytał i wręczył na ręce wójta wniosek następującej treści:
„Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz nauczyciele niezrzeszeni wraz z pracownikami niepedagogicznymi, popierający strajk i strajkujących w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, zwracają się z uprzejmą prośbą o wypłacenie wynagrodzenia za okres strajku, który rozpoczął się 8 kwietnia 2019 r. i trwać będzie, aż do momentu odwołania. Prośbę swą motywujemy tym, że zależy nam na przyszłości edukacji. To protest, w którym chodzi o naszą godność i o lepszą szkołę.”

Pod wnioskiem, poza pracownikami PSP Zakrzewo, podpisali się również nauczyciele oraz wszyscy pracownicy Przedszkola Publicznego w Zakrzewie.

Wójt Buława wyraził zrozumienie wobec postulatów nauczycieli oraz skierował pod ich adresem słowa wsparcia, jednocześnie zastrzegając, że wypłata wynagrodzeń może być sprzeczna z prawem i w chwili obecnej nie jest w stanie odpowiedzieć na ich postulat ze stuprocentową pewnością, gdyż wczoraj wieczorem w mediach ogólnopolskich pojawiła się informacja, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie wydała prawnie wiążący i oficjalny komunikat: strajkujący nauczyciele nie mogą otrzymać żadnego wynagrodzenia oraz być zmuszani do strajku, natomiast wiceminister finansów w specjalnym komunikacie poinformował, że refundacja wynagrodzenia pracowników za okres strajku jest bezprawna.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Im na pewno nie zależy na przyszłości dzieci ani edukacji.
Byłoby to bardzo nie w porządku w stosunku do osób które pracowały np Stara Wiśniewka. Czytam i nie wierzę , za co te wypłaty?? Jak uczeń się nie nauczył bo nie zdążył przez nawał zadań domowych to jaką ocenę dostał? no Piątka to raczej nie była!
Nic nie robić i jeszcze kasę brać! Tego się zachciewa?
W dupach sie przewraca!!! Wójcie Buława! Nie ulegnij tym żadaniom! Mało kto popiera ten strajk/cyrk!
Chyba przystępując do strajku zdajecie sobie sprawę co tracicie?? To był Wasz wybór, wiedząc, że wynagrodzenie się za to nie należy. Takie prośby teraz są żałosne
K...rwa ośmieszaja sie na każdym kroku. Broniarz nimi zawładnął a oni jak zachipnotyzowani. Tylko ze Broniarzowi jak tysiak ucieknie to nieodczuje a inni odczuja i dobrze im tak. Byli świadomi ze nie beda mieli zapłacone wiec teraz sie osmieszaja i tego typu prośby piszą. Niech staną w kolejce do caritasu biedni nauczyciele.
K...rwa ośmieszaja sie na każdym kroku. Broniarz nimi zawładnął a oni jak zachipnotyzowani. Tylko ze Broniarzowi jak tysiak ucieknie to nieodczuje a inni odczuja i dobrze im tak. Byli świadomi ze nie beda mieli zapłacone wiec teraz sie osmieszaja i tego typu prośby piszą. Niech staną w kolejce do caritasu biedni nauczyciele.
Jasne pewnie może jeszcze premie!? Jaki szczyt bezczelności, każdy miał wybór i wiedział na jakich warunkach. Chcieli strajkowac ok rozumiem spoko, ale naprawde nie dało się w innym terminie tylko akurat przed testami, gdzie powinni zrobić powtórki, uspokoić uczniów, a nie wprowadzać zamęt. Nauczyciele ze Starej Wiśniewki wiadomo że też chcą podwyżki, ale mimo wszystko mieli na uwadze dobro ucznia, a nie tylko czubek własnego nosa.
Niema pracy niema płacy i basta
Panie Bindem czas odejść w cień z taką przeszłością PZPR-u. Widać że komuna ma się dobrze
a ten Pan z karteczką to nie nauczyciel czasem? może trzeba byłoby iść na emeryturę i zrobić miejsce, żeby młodzi mogli za te "psie pieniądze" pracował?
Strzelam, ze sami katolicy pisze te cudowne komentarze. Pełne miłosierdzia.
Trolle są wszędzie
Brawo dla Pani Dyrektor Wiśniewki, z Zakrzewa Dyrektor cienizna brak umiejętności zarządzania
No teraz wójcie , pierwszy egzamin z decyzyjności - należy podjąć konkretną decyzję . Te trudne decyzje świadczą o umiejętności . Jak im zapłacisz to się nie nadajesz !
Jestem zbulwersowany,że Wójt gminy Zakrzewa,popiera bojówki antypolskie postkomunistyczne z ZNP.Jak ma honor i jest Polakiem i katolikiem powinien się podać do dymisji.Wiadomo że tego wójta popiera bolszewicka bojówka antypolska i antykatolicka PO Szopiński.
Atakują trolle, pisowskie trolle, a może putinowskie. Nic to wam nie da, gamonie.
Nie popieram osobiście nie znam biednego nauczyciela.
Wynagrodzenie za strajk chore. każdy wiedział jakie są konsekwencje strajku brak wynagrodzenia. Naprawdę Panie Wójcie sądzę że gdy zapłacisz stracisz w oczach swoich wyborców.
Zakrzewo SP POPRAWNE STANOWISKO - popieram. SP St. Wiśniewka no plama , plama , zabrakło odwagi , nie SOLIDARNI. Szkoda słów. Panie Wójcie płacić.
Zakrzewo SP POPRAWNE STANOWISKO - popieram. SP St. Wiśniewka no plama , plama , zabrakło odwagi , nie SOLIDARNI. Szkoda słów. Panie Wójcie płacić.
Im na pewno nie zależy na przyszłości dzieci ani edukacji.
Byłoby to bardzo nie w porządku w stosunku do osób które pracowały np Stara Wiśniewka. Czytam i nie wierzę , za co te wypłaty?? Jak uczeń się nie nauczył bo nie zdążył przez nawał zadań domowych to jaką ocenę dostał? no Piątka to raczej nie była!
Nic nie robić i jeszcze kasę brać! Tego się zachciewa?