Reklama

Nauczyciele u wójta

11/04/2019 07:19

W Urzędzie Gminy Zakrzewo odbyło się spotkanie przedstawicieli protestujących nauczycieli z władzami: wójtem Markiem Buława, przewodniczącym Rady Gminy Krzysztofem Doroszukiem oraz radną Katarzyną Thomas, członka komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych

Przewodniczący ZNP gminy Zakrzewo, Edmund Bindek, odczytał i wręczył na ręce wójta wniosek następującej treści:

Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz nauczyciele niezrzeszeni wraz z pracownikami niepedagogicznymi, popierający strajk i strajkujących w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, zwracają się z uprzejmą prośbą o wypłacenie wynagrodzenia za okres strajku, który rozpoczął się 8 kwietnia 2019 r. i trwać będzie, aż do momentu odwołania. Prośbę swą motywujemy tym, że zależy nam na przyszłości edukacji. To protest, w którym chodzi o naszą godność i o lepszą szkołę.”

Reklama

Pod wnioskiem, poza pracownikami PSP Zakrzewo, podpisali się również nauczyciele oraz wszyscy pracownicy Przedszkola Publicznego w Zakrzewie.

Wójt Buława wyraził zrozumienie wobec postulatów nauczycieli oraz skierował pod ich adresem słowa wsparcia, jednocześnie zastrzegając, że wypłata wynagrodzeń może być sprzeczna z prawem i w chwili obecnej nie jest w stanie odpowiedzieć na ich postulat ze stuprocentową pewnością, gdyż wczoraj wieczorem w mediach ogólnopolskich pojawiła się informacja, że Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie wydała prawnie wiążący i oficjalny komunikat: strajkujący nauczyciele nie mogą otrzymać żadnego wynagrodzenia oraz być zmuszani do strajku, natomiast wiceminister finansów w specjalnym komunikacie poinformował, że refundacja wynagrodzenia pracowników za okres strajku jest bezprawna.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-04-11 07:40:28

    Im na pewno nie zależy na przyszłości dzieci ani edukacji.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-04-11 08:13:46

    Byłoby to bardzo nie w porządku w stosunku do osób które pracowały np Stara Wiśniewka. Czytam i nie wierzę , za co te wypłaty?? Jak uczeń się nie nauczył bo nie zdążył przez nawał zadań domowych to jaką ocenę dostał? no Piątka to raczej nie była!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-04-11 08:49:59

    Nic nie robić i jeszcze kasę brać! Tego się zachciewa?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości