Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich odbyło się 11 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Uczczono w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i dwudziestą rocznicę powstania powiatów. 5 czerwca 1998 r., uchwalona została ustawa o samorządzie powiatowym.
W 1998r. na Zamku Królewskim wręczono akty erekcyjne przedstawicielom wszystkich powiatów.
W Zgromadzeniu wzięli udział delegaci reprezentujący powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski oraz goście związani z samorządem powiatowym aktualnie lub w przeszłości.
Powiat Złotowski reprezentował starosta Ryszard Goławski.
- Przyszło nam świętować dwudziestolecie powiatów w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorząd terytorialny był podwaliną pod budowanie wolnego państwa polskiego – powiedział prezes Zarządu ZPP Ludwik Węgrzyn. - Polskę kształtuje samorząd, nie zapominajmy o tym, brońmy go – mówił do zgromadzonych.
W trakcie uroczystości sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera odczytał list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy. „To właśnie dzięki istnieniu powiatów, dzięki kreatywności i wytężonej codziennej pracy działaczy samorządowych mieszkańcy mogą jeszcze mocniej angażować się w lokalną kulturę, wzmacniając więzi społeczne i gospodarcze i pomnażając potencjał Polski powiatowej” – to jego fragment.
fot. Starostwo Powiatowe w Brodnicy
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zjazd PSL.Ostatni.
Zjazd PSL.Ostatni.