Tomasz Kopinke nie składa broni!

05/05/2026 17:00

Po wezwaniu Wojewody Wielkopolskiej Rada Miejska Złotowa zdecydowała o pozbawieniu mandatu Tomasza Kopinke. Decyzja radnych i wojewody nie jest jednak ostatnim rozdziałem głośnej, trwającej od ponad roku sprawy. Tomasz Kopinke dalej walczy o mandat radnego

Wydawało się, że sprawa znalazła finał, gdy po miesiącach dyskusji, pismach i interwencji Wojewody Wielkopolskiej Agaty Sobczyk Rada Miejska Złotowa zdecydowała niedawno o wygaszeniu mandatu radnego Kopinke. Jak się jednak okazuje, temat wcale nie został zamknięty, sprawa ma dalszy ciąg. Tomasz Kopinke odwołuje się od decyzji Rady Miejskiej Złotowa do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.

W połowie kwietnia informowaliśmy o nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Złotowa, podczas której radni głosowali nad wygaszeniem mandatu Tomasza Kopinke. Stało się to po wezwaniu wojewody, która wskazała na możliwe zaistnienie przesłanek do wygaśnięcia mandatu radnego. Powodem miała być utrata prawa wybieralności wynikająca z tego, że radny nie mieszka na terenie Złotowa, co jest ustawowym wymogiem sprawowania tej funkcji. Wojewoda powołała się między innymi na treść oświadczenia złożonego przez żonę radnego. Z posiadanej przez wojewodę korespondencji wynikało, że...

Płatny dostęp do treści

Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku

Pozostało 72% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    3 podejscie - niezalogowany 2026-05-05 17:05:57

    87 letni Józef Peruga też ma nadzieję na wygraną...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • kom - niezalogowany 2026-05-05 18:37:33

    A co słychać w sprawie Wilowskiego, rok temu wojewoda oddała sprawę do prokuratury i nadal toczy się postepowanie ?! Rozstrzygnięcia nie było, bo media by to od razu ogłosiły. Czyli co? Tak długo policja nie potrafi ustalić faktów ?!? To wygląda na celowe spowalnianie, bo w sprawie Owsika i schorowanej staruszki tempo było nadzwyczaj ekspresowe

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wandzie - niezalogowany 2026-05-05 17:15:10

    Desperat.... żenujące jak trzyma się koryta ????????????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Najnowsze wiadomości