Po wezwaniu Wojewody Wielkopolskiej Rada Miejska Złotowa zdecydowała o pozbawieniu mandatu Tomasza Kopinke. Decyzja radnych i wojewody nie jest jednak ostatnim rozdziałem głośnej, trwającej od ponad roku sprawy. Tomasz Kopinke dalej walczy o mandat radnego
Wydawało się, że sprawa znalazła finał, gdy po miesiącach dyskusji, pismach i interwencji Wojewody Wielkopolskiej Agaty Sobczyk Rada Miejska Złotowa zdecydowała niedawno o wygaszeniu mandatu radnego Kopinke. Jak się jednak okazuje, temat wcale nie został zamknięty, sprawa ma dalszy ciąg. Tomasz Kopinke odwołuje się od decyzji Rady Miejskiej Złotowa do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.
W połowie kwietnia informowaliśmy o nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Złotowa, podczas której radni głosowali nad wygaszeniem mandatu Tomasza Kopinke. Stało się to po wezwaniu wojewody, która wskazała na możliwe zaistnienie przesłanek do wygaśnięcia mandatu radnego. Powodem miała być utrata prawa wybieralności wynikająca z tego, że radny nie mieszka na terenie Złotowa, co jest ustawowym wymogiem sprawowania tej funkcji. Wojewoda powołała się między innymi na treść oświadczenia złożonego przez żonę radnego. Z posiadanej przez wojewodę korespondencji wynikało, że...
Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku
Pozostało 72% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
87 letni Józef Peruga też ma nadzieję na wygraną...
A co słychać w sprawie Wilowskiego, rok temu wojewoda oddała sprawę do prokuratury i nadal toczy się postepowanie ?! Rozstrzygnięcia nie było, bo media by to od razu ogłosiły. Czyli co? Tak długo policja nie potrafi ustalić faktów ?!? To wygląda na celowe spowalnianie, bo w sprawie Owsika i schorowanej staruszki tempo było nadzwyczaj ekspresowe
Desperat.... żenujące jak trzyma się koryta ????????????????
Działa w myśl złodziejskiej zasady, jak cię złapią za rękę, mów ze to nie twoja ręka. Dno !
Bez honoru...
Nikt z tej ekipy nie rozumie słowa "honor", a w tym przypadku moim zdaniem chodzi o kasę i o konsekwencje odebrania funkcji radnego
Bez honoru to mało powiedziane. Facet porażka.
Ja uważam. że na przekór wszystkim zamieszkał w Złotowie. Ma zameldowanie przecież w Złotowie tym samym spełnia obecnie wymagane warunki aby być radnym. Pewnie seperacja z żoną. Najprawdopodobniej tak wykalkulowal i dlatego się odwołał. Sąd nie weźmie tego pod uwagę bo sprawa dotyczy co było a nie co jest. Kopinke i tak nie będzie radnym w Złotowie.
Gość który szkłem dupę wytrze. Dramat, wstyd by mi było na ulicę wyjść.
Kasy brak juz czy honoru ?
Honor? To takie staroświeckie. Honor nie podbija lajków na fejsie, nie daje poczucia władzy, nie daje kasiorki, znajomych też zwykle nie ma się za wielu. Po co komu honor?
Klasy się nie kupi. Jak to śpiewał Markowski z Perfektem " trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść"
Jak to śpiewał Wojciech Młynarski? Maleńkie słowo "przyzwoitość" .....
Broni może nie składać, ale mandat radnego już dawno powinien złozyć; tak z ludzkiej przyzwoitości, to w ogóle nie powinien startować w wyborach na radnego, przecież od początku to było wielkie kłamstwo, mistyfikacja i zakłamywanie rzeczywistości; powinien zwrócić wszystkie diety, zwrócić pieniądze, które pochłonęło przygotowanie wyborów i sfinansować wybory kolejnego radnego; chyba, że po prostu w jego miejsce "wskoczy" następny z listy wyborczej w danym okręgu; ale ten radny powinien z automatu dostać zakaz wykonywania funkcji publicznych, startu w wyborach samorządowych i z automatu wszczęte postepowanie prokuratorskie za wyłudzenie publicznych pieniędzy i świadczenie nieprawdy w dokumentach i zeznaniach. Może to by odstraszyło kolejnych takich cwaniaczków łasych na publiczne pieniądze.
Bezradny Kopinke się będzie odwoływał; no śmiechu warte; oddaj pan diety, które bezprawnie wyłudziłeś, przeproś wszystkich i wracaj do piaskownicy, bo do bycia dorosłym jeszcze nie dorosłeś.
Jeżeli żądamy aby oddał pobrane diety to żądajmy też od obecnego burmistrza zwrotu pieniędzy za powtórne wybory na burmistrza i radnego jednocześnie. Pieniazkowski narobił świństwa startując na burmistrza ,kasy nie wpłacił do urzędu miejskiego. To co dziwić się temu radnemu , który wie o fałszowaniu burmistrza. Kopinke jak będzie cwany to wciągnie też burmistrza.
Jeszcze się nie odwołał a dopiero ma zamiar się odwołać ale czeka na pismo od Rady Miejskiej Złotów na wyjaśnienie omyłki R.M. Jak otrzyma odpowiedż od Rady Miasta wówczas te dwa pisma wyśle do Sądu.Tak powiedział dzisiaj do Telewizji ASTA w Pile. Czyli dziennikarze wybiegają przed scenę.Za wcześnie panowie .
p.Kopinke,gdybyście zadbali o połączenie Gmniny miejskiej Złotów z Gminą wiejską Złotów w jedną gminę Miejską to nie miałby pan dzis kłopotu poniewaz przepis mówi,że Radny musi byc z tej samej gminy gdzie jest Urzad Miejski i Rada Miasta. Inaczej jest z burmistrzami bo mogą mieszkać na wsi a byc burmistrzem w miescie. Moim zdaniem to ABSURD PRAWNY.
Nie, to nie jest absurd prawny, radny reprezentujący suwerena ma być blisko mieszkańców, których jest przedstawicielem, ma być dostępny, jego rola uchwałodawcza jest ważniejsza niż burmistrza, który zarządza urzędem i musi wykonywać uchwały rady
Dura lex, sed lex...
Mnie nie obchodzi twoja odp zerznieta ze sztucznej inteligencji. Dla mnie ty nie jesteś żadnym autorytetem
Typowe partyjniackie naginanie prawa do swoich potrzeb. Jakby chodziło o radnego z opozycji albo o takiego który ci w czymś przeszkadza, to pierwszy byś był za przestrzeganiem prawa i wywaleniem go z rady gdyby to prawo złamał
po zdjeciach widac jak to diety sluza... uu nagle radny bezradny bez diet ... i co zbraklo kasy ? brawa dla tego pana co wykryl patologie
87 letni Józef Peruga też ma nadzieję na wygraną...
A co słychać w sprawie Wilowskiego, rok temu wojewoda oddała sprawę do prokuratury i nadal toczy się postepowanie ?! Rozstrzygnięcia nie było, bo media by to od razu ogłosiły. Czyli co? Tak długo policja nie potrafi ustalić faktów ?!? To wygląda na celowe spowalnianie, bo w sprawie Owsika i schorowanej staruszki tempo było nadzwyczaj ekspresowe
Desperat.... żenujące jak trzyma się koryta ????????????????