Szanowni Państwo, drodzy ZŁOTOWIANIE! Stanowimy grupę złotowian, dla których Złotów jest „miejscem na Ziemi”. Tu pracujemy, tu mieszkamy, chcemy, aby podobnie jak my i nasi rodzice, również nasze dzieci związały swoją przyszłość ze Złotowem. Stąd wszystko co dotyczy naszego miasta nas interesuje i zdajemy sobie sprawę, że poprzez wybory naszych kandydatów na radnych i burmistrza, popularyzację naszego programu dla Złotowa, będziemy mogli spełnić swoje marzenia o mieście nowoczesnym, przyjaznym mieszkańcom, mieście, o którym jego obywatele mówią z dumą, a przyjezdni z zachwytem.

Priorytetami naszego Komitetu Wyborczego są:
• dbałość o infrastrukturę techniczną, jej unowocześnienie i rozbudowę, egzekwowanie czystości, ładu i porządku w mieście (tak kiedyś było!) oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańców, od malucha do seniora;
• skuteczne i profesjonalne załatwianie spraw obywateli (w przyjaznej, życzliwej atmosferze);
zaopiekowanie się słabszymi, starszymi, niepełnosprawnymi (nie tylko zasiłki, ale propozycja pracy, aktywności na miarę możliwości, domy dziennego pobytu dla seniorów);
• ułatwienie działalności przedsiębiorcom, właścicielom firm i posesji (np. większe ulgi w podatkach dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, dla właścicieli firm tworzących nowe miejsca pracy, zwolnienia z podatku dla właścicieli starych, remontowanych kamienic, w tym dla korzystających z ekologicznych źródeł ciepła);
• danie szansy młodym, zdolnym – by nie musieli wyjeżdżać ze Złotowa (przez uczciwe obsadzanie stanowisk w drodze klarownych konkursów, racjonalizację zatrudnienia, godziwe zarobki, tanie mieszkania itd.).
Czy mamy pomysł na to, jak przyczyniać się do poprawy jakości życia i zadowolenia mieszkańców Złotowa? Jak wykorzystać potencjał ludzi tu mieszkających? Przede wszystkim MAMY ŚWIADOMOŚĆ, że włodarze miasta są mądrzy mądrością jego mieszkańców i mają pomagać, a nie utrudniać i przeszkadzać. Mają służyć obywatelom, wykorzystywać ich inicjatywę, zaradność i stwarzać warunki poprawy najbliższego otoczenia.

Nasz kandydat na BURMISTRZA miasta, pan Jan Maksimczyk, to człowiek dojrzały (58 lat), stateczny i rozsądny, z dużym doświadczeniem życiowym i zawodowym: inżynier elektryk, specjalista ds. rozwoju poznańskiej energetyki, członek rad nadzorczych różnych firm (w tym samorządowych), działacz związkowy; mąż i ojciec trzech synów. Zarządzania miastem nie musi uczyć się „od zera”, bo zarządzał już niejednokrotnie zespołami ludzi i budżetem. Nie znamy go z prasy ani z telewizji, bo jego dotychczasowa praca nie wymagała tego rodzaju aktywności. Jest z pewnością fachowcem sprawdzonym w konkretnym działaniu. Jego wiedza, doświadczenie życiowe i zawodowe, wsparte harmonijną współpracą z radą miejską, dają gwarancję trafności podejmowanych inicjatyw. Nie będzie zatem wydawał pieniędzy podatnika na konsultacje i ankiety, bo wie, że od kontaktu z mieszkańcami są radni – to oni wsłuchują się w opinie, oczekiwania i problemy mieszkańców. Przekazują tę wiedzę radzie miasta i burmistrzowi i WSPÓLNIE podejmują decyzje i ponoszą za nie pełną odpowiedzialność. Na tym polega demokracja i prawdziwa samorządność lokalna!
![]()







Sfinansowano z KWW Zadbajmy o Złotów
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jasiu , dalej do przodu i nie patrz do tyłu. Cała naprzód.
Jasiu , dalej do przodu i nie patrz do tyłu. Cała naprzód.