Okonek wycofał się z inwestycji na ok. 600 tys. zł, nie skorzystał z okazji zakupu wozu dla OSP Lotyń, nie zatrzymał też u siebie firmy „Zbyszko”, która szukała miejsca pod inwestycje
Na przedsesyjnych komisjach radny Tomasz Duszara robił coraz większe oczy. Wszystko przez inwestycje, z których gmina rezygnowała. Dowiedział się m.in., że nie będzie w tym roku przebudowy byłej szkoły w Ciosańcu na mieszkania socjalne (wartość zadania to 280 tys. zł) oraz modernizacji odcinka sieci kanalizacji deszczowej i drogi ul. Leśna/Chłopickiego (82.600 zł) – na zadania te urzędnicy nie znaleźli wykonawców. Niemile zaskoczeni mogli być radni także odstąpieniem od budowy świetlicy wiejskiej w Lotyniu. Gmina miała na to zadanie wyłożyć 245 tys. zł, resztę pieniędzy miał dać Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nic z tego, bo Okonek dotacji nie otrzymał.
Jeżeli jakieś priorytetowe inwestycje wypadają, to radni powinni spotkać się, usłyszeć wyjaśnienia i nie być zaskakiwanymi
Reklama
– 28 sierpnia, podczas sesji Rady Gminy Okonek, mówił radny Duszara. Jego zdaniem za przynajmniej część niepowodzeń inwestycyjnych winę ponosi burmistrz Małgorzata Sameć. Miał na myśli inwestycję w Ciosańcu, którą przeprowadzić mógł Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Jest to zakład budżetowy, czy nie można było sobie wcześniej rozplanować, że przeznaczymy, robimy, musimy to dokończyć?
– dopytywał.
Nie przemawia do mnie, że nie ma pracowników, że ZGKiM ma inne działania. Przecież było wiadomo, że muszą pewne rzeczy zrobić.
Reklama
Małgorzata Sameć odpierała ten zarzut czterema argumentami. Pierwszy – zbyt późne przygotowanie przez projektanta dokumentacji na przebudowę. Drugi – zaangażowanie ZGKiMu w remont budynku A w magistracie i przez to brak czasu. Trzeci – zbyt wysokie ceny prac budowlanych na rynku. Wreszcie czwarty – żaden z rozpytywanych przez urzędników lokalnych budowlańców nie chciał podjąć się tego zadania.
Dlatego ta kwota z przebudowy budynku szkoły została zdjęta teraz, żebyśmy mogli jeszcze te środki wykorzystać, a nie obudzić się z ręką w nocniku w listopadzie, kiedy już z tymi pieniędzmi nic byśmy nie zrobili
Reklama
– twierdziła.
Jednak zdaniem Krzysztofa Luksemburga z firmami budowlanymi jest inaczej.
Jestem przekonany, że byliby budowlańcy, na zimę chętnie szukamy pracy
– mówił sołtys miejscowości Borki.
Pieniądze, które wycofano ze wspomnianych inwestycji od razu przeznaczono na inne zadania. W budżecie na ten rok zwiększono wydatki na:
Wprowadzono także nowe zadanie – modernizację drogi w Brzozówce, wycenioną na 155 tys. złotych.
W głosowaniu nad zmianami w budżecie 8 radnych było na tak, 4 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.
Rezygnacja z inwestycji na ok. 600 tys. zł wywołała dyskusję na temat zakupu nowego wozu bojowego dla OSP Lotyń. Tamtejsza jednostka ma problem z mobilnością przez brak w pełni sprawnego pojazdu. Tomasz Duszara dociekał więc, czy wiedząc o problemach z realizacją zadań burmistrz nie mogła pomyśleć o przeznaczeniu tych kilkuset tysięcy złotych na strażackie auto. Komendant Powiatowy PSP w Złotowie proponował jej zakup wozu za blisko 1 mln zł, z czego Okonek musiałby wyłożyć około połowy.
Uważam, że to jest stracona szansa, bo powinniśmy, wtedy kiedy to było możliwe, wycofać inwestycje i spróbować pójść tą drogą
Reklama
– stwierdził rajca.
Wątpliwości te rozwiać próbował Janusz Mliczak, skarbnik gminy.
Komendant powiatowy dzwonił do pani burmistrz bodajże w piątek po południu i tę decyzję należało podjąć tego dnia. A przy zaangażowaniu inwestycji, przy konstrukcji budżetu i braku rozliczenia poprzedniego roku deklarowanie dodatkowych 500 tys. złotych byłoby co najmniej przekroczeniem uprawnień. Wprowadzenie tego zadania bez zmiany deficytu wówczas nie byłoby możliwe.
Z okazji zakupu wozu strażackiego skorzystała wówczas gmina Jastrowie.
Jednak strażacy z OSP Lotyń mogą być dobrej myśli. W Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy na lata 2018–2028 radni zapisali dla nich 500 tys. złotych.
Życzyłbym państwu i tym, którzy będą w nowym składzie rady, żeby dotrzymać słowa, które było dane
– mówił przewodniczący rady, a zarazem mieszkaniec Lotynia, Włodzimierz Choroszewski.
Dla strażaków w Lotyniu byłoby to spełnienie marzeń.
Skoro mowa o inwestycjach, warto wspomnieć o firmie „Zbyszko”. Polski potentat w produkcji napojów i wód mineralnych w poszukiwaniu miejsca do rozwoju trafił do Okonka. Firma z Radomia rozglądała się za 5 ha uzbrojonej (m.in. w gaz) ziemi. Chciała ją kupić od gminy, jeszcze w tym roku rozpocząć budowę zakładu, a w przyszłym produkcję.
Rozpoznanie robili w kilku gminach i już się nie odezwali
– informowała Małgorzata Sameć.
Nie zrobili tego, bo Okonek nie może im nic zaoferować. Gmina nie jest gotowa na przyjęcie inwestora, który dałby mieszkańcom pracę, a jej dochody w postaci podatków. Zdaniem burmistrz to wskazówka dla przyszłej rady miejskiej – trzeba przygotować tereny inwestycyjne. Dla Tomasza Duszary takie stwierdzenie to było za mało.
To pytanie powinniśmy postawić sobie na początku. Teraz twierdzenie, że szkoda, że… My mieliśmy decydować?
Reklama
– pytał niejako w imieniu radnych i zaraz odpowiadał:
Oczywiście tak, ale to przełożenie powinno się w inny sposób odbywać
– tu nie wyjaśnił, co miał na myśli. Bo jeśli mamy wskazywać winnych zaistniałej sytuacji, to są w tym gronie tak urzędnicy, jak i radni.
Burmistrz Sameć tłumaczyła się dylematem: uzbrajać tereny, na których nikt nie mieszka i może jakiś inwestor przyjdzie, czy też nadrabiać wieloletnie zaniedbania.
Nasz Okonek, nasza gmina jeżeli chodzi o zwodociągowanie i skanalizowanie ma przeogromne zaległości. Wieloletnie. Cofnijmy się i przypomnijmy sobie, jak to wyglądało
Reklama
– tłumaczyła.
My w naszej kadencji postawiliśmy na to, żeby wspomóc tam, gdzie są już mieszkańcy. Równolegle nie mogliśmy tego zrobić, bo zaległości w Okonku są zbyt wielkie.
Fakt ten dostrzegają nie tylko mieszkańcy samej stolicy gminy, ale również okolicznych miejscowości. Ich głosem ponownie był sołtys Luksemburg: – Ciągle w tym Okonku nic się nie dzieje. Ciągle jesteśmy w takiej pustce. Na wioskach widać fundusz sołecki, widać działania, a Okonek stoi...
Łukasz Opłatek
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
"dowożenie dzieci do szkół – 130 tys. zł (zmienił się zakres dowozu oraz stawki przewoźników)" - wakacje w Hiszpanii robią robotę.
Jestem zainteresowany kupnem uzbrojonej działki budowlanej w Okonku, obecnie mieszkam w Jastrowie gdzie taka działka kosztuje w okolicach 35 tys. Czy Gmina Okonek jest w stanie coś mi zaoferować konkurenyjnego?
Okonek spadł na psy przez to ostatnie 4 lata... Kadencja obecnej Pani burmistrz niestety na długo zostanie w Naszej pamięci- choć wiekszość z Nas chciałaby jak najszybciej o niej zapomnieć. Jeżeli wybierzemy Cezara nic się nie zmieni
To nie Okonek jest zacofany. Nie obrazajcie mieszkańców bo nie mamy nic do tego jak władze rządzą. Wybierając włodarza miasta tez nikt sie nie spodziewal tak rażącej niekompetencji.
No coż nigdy nie była Małgorzata błyskotliwa w działaniach przedsiębiorczych lecz zawsze miała parcie na stanowisko
A co z drogą Podgaje-Borucino????? Miała być zrobiona w tym roku i po co to nagłaśnianie, myślenie oczu??? Głupich z ludzi robią i tyle. W Podgaju na Osiedlu Polnym nic nie robią, potrafią być jak potrzebne głosy a potem o nas zapominają! My też mamy małe dzieci, tu też przydałoby się miejsce na zabawę dla ich, boisko miało być z świętej pamięci Pana Duszarę, niby bramki już były no i co... Do tej pory bramek nie ma i boiska nie ma i placu zabaw i drogi. Bo wiocha się nie liczy, zakopać nas i tyle!
Pani burmiszcz zapomniala jak na golasa taczyla w ałtobusie. I nie tylko
Taka władza w okonku. To na wnioskach majom lepiej. Ale pani burmistrz ma to w dupie
Ulica 1 Maja i niepodległości miała być remontowana już w zeszłym roku
Jeśli chodzi o ZGKiM to tam rządzi baba tyran. Ona gnębi ludzi dlatego fachowcy jej uciekają, doświadczyłem tego osoboście i też uciekłem. Nabrała ta mariolka robót i się nie wyrabia z terminami a gośka musi za nią świecić oczami. Nowa miotła pozamiata po swojemu!
W dwóch sztabach nerwowość, z Wodnej po całej okolicy rozbrzmiewają epitety. Na gminnej giełdzie już otwarcie się przyznaje że Węglowski to kandydatura której notowania ciągle wzrastają. Może wiec warto postawić na człowieka który przeszłości nie musi się wstydzić, bo nie donosił a ponadto porządnie się prezentuje.
Okonek jast w czarnej dupie przez tą panią na nic się nie zgadza i tak będzie zobaczcie co zabił Pan D ile się zmieniło
W ZGKiM rządzi baba która jako pierwsza odważyła się "ścignąć" dłużników, zalegających z płatnościami i to wcale nie biedaków. To się im mogło nie spodobać. A teraz krzyk, długi trzeba spłacać, a nie biegać po "wsparcie"TW.
Tak to jest jak daje sie władze osobie niekompetentnej, w Okonku nigdy nic sie nie zmieni bo każdy kandydat jest siebie wart, sam fakt braku imprez okazjonalnych, brak zrobionego jedynego chodnika na terenie okonka na ulicy Chłopickiego gdzie znajduja sie dwa sklepy plus straz, likwidacja skate parku gdzie tu byla logika zabranie jedynej frajdy dzieciom powyżej 10 lat, Pani Samec nigdy nie byla odpowiednim wyborem a wrecz jednym z najogrszych jak do tych czas :) ani jako Dyrektor ani jako Burmistrz nie sprawdzila sie i tyle można powiedzieć
Przykre jest to, że każdy włodarz Okonka ma Okonek w dupi## Planów i obietnic przedwyborczych masa, pozniej już tylko zrobią coś, żeby nie gadali, obsadzą trochę swoich ziomów, biorę kasę i się z was śmieją. Chodziły słuchy, że Mariola zostawia Okonek. Ktoś coś wie?
Okonek podupada. To najbrzydsza miejscowosc w Okolicy. Walace sie budynki, obskurne, nieodnawiane. Zamkniete mosty, dziurawe chodniki (ul.Lipowa nie da sie przejsc), ul Wodna bez kanalizacji i z asfaltem w fatalnym stanie, przy cukierni zelastwa wystajace z jezdni. Ale kasa na remont Urzedu zawsze sie znajdzie. Beznadziejny burmistrz, ktory nie inwestuje w nic, nie wspiera lokalnej gospodarki. Weglowski tez nic nie zmieni, tak jak przez lata nie zmienil szkoly.
Do goscia który pisze że Węglowski nie donosił . Mylisz się donosił . Pisał donosy i tylko nie miał odwagi żeby sie sam podpisać zawsze robił to ktoś za niego. Tyran z gimnazjum pcha się na stolek . Pozatym po Okonku chodzi baba ktora agituje ,że jak się będzie głosowało na Węglowskiego to załatwi miejsce. Czyli przekupstwo
Do goscia który pisze że Węglowski nie donosił . Mylisz się donosił . Pisał donosy i tylko nie miał odwagi żeby sie sam podpisać zawsze robił to ktoś za niego. Tyran z gimnazjum pcha się na stolek . Pozatym po Okonku chodzi baba ktora agituje ,że jak się będzie głosowało na Węglowskiego to załatwi miejsce. Czyli przekupstwo
Przynajmniej wegloskiego nauczyciele sie bali bo sameciowej pracownicy chodza w czasie pracy po miescie zakupy robia mnie juz by z pracy zwolnili a one robia co chca jaka pani burmistrz taka praca w gminie hu... wielki robia
Ta agitacja na Węglowskiego przez Panią Perłowską to jest hit. Wszyscy się z tego śmieją.
Pani Sameć nie kandyduje na burmistrza bo już położyła wszystko co się dało, a teraz jeszcze zawistni mieszkańcy jej to wypominają! Dlatego teraz z ramienia Pana Rapty i koalicji PO .Nowoczesna startuje do rady powiatu - tam sesyjkę się odbębni, kasa wpadnie, a i odpowiedzialność mniejsza.
Ktoś napisał że skte park rozebrali Ale to akurat słusznie bo był bardzo zniszczony Ale w zamian mogli zrobić coś równie fajnego i ciekawego dla młodzieży i dzieci bo nie mają co ze sobą zrobić i siedzą za biedronka i fajki jaraja. Na wioskach powstały piękne płace zabaw A ten obok przychodni to trochę śmieszny jest A tak dużo dzieci tam przychodni . Tylko szkoda że wyprowadzają tam pieski i nie sprzątają po nich. Ogólnie to jest lipa na Okonku. Nic nie ma. Dni Okonka kiedyś były fajne A teraz nie ma po co tam chodzić. Dzieci zawsze miały paczki na Mikołaja A teraz lipa nie ma nic ani dla dzieci ani dla dorosłych. Żal. A Urząd remontuja A budynek przychodni zaraz się zawali. Braki w lekarzach....żeby nie było dentysty albo ginekologa???
Czy na zwolnieniu lekarskim kandydat Jan W. może robić kampanię wyborczą na FB???? ZUS pyta!
Klika rządzi i rządziła w Okonku przez lata nic się nie zmieniło Rapta Węglowski na burmistrza to zły wybór mniejsze ale też zło to Jasiłek ma znajomości i tylko on może coś zdziałać w Okonku.
Mniejsze zło, znajomości, może coś zdziałać , to jest właśnie skutek starych, wypróbowanych technik propagandy. To zło już było, znajomości w IPN, zdziałać powinien coś z sobą i wokół siebie.
Czy kandydat na burmistrza Okonka pan Jasiłek mógłby wyjaśnić publicznie, w jaki sposób uzyskał emeryturę nauczycielską? Przypomnę, że emerytura taka przysługiwała na podstawie starych przepisów tym, którzy przepracowali więcej niż trzydzieści lat, w tym nie mniej niż dwadzieścia w zawodzie nauczyciela. Czy pan Jasiłek miał wymagany prawem dwudziestoletni staż pracy w zawodzie nauczycielskim, bo o ile dobrze pamiętam, zaczął pracować w szkole chyba dopiero w latach dziewięćdziesiątych, a na emeryturę przeszedł sporo lat temu i w międzyczasie był burmistrzem? https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70738
Imiona: Andrzej Kazimierz Nazwisko: Jasiłek Miejsce urodzenia: Okonek Data urodzenia: 01-01-1954 Imię ojca: Wawrzyniec Imię matki: Henryka Dodatkowe informacje: W PZPR od 23.10.1977 r.; Pełnił m.in. funkcję przewodniczącego koła zakładowego ZSMP, wiceprzewodniczącego Zarządu Miejsko-Gminnego ZSMP w Okonku, sekretarza KZ PZPR w Pomorskich Zakładach Przemysłu Wełnianego i KMG PZPR w Okonku, członek egzekutywy KMG PZPR w Okonku; wg świadectwa pracy był I sekretarzem KMG PZPR w Okonku od 01.11.1986 r., był wybrany na to stanowisko na konferencji sprawozdawczo wyborczej 27.10.1986 r. Źródło:AP Poznań O/Piła, KW PZPR w Pile, 128, k.126; tamże, świadectwo pracy 811-812, k. 204. W dniu 30.06.2011 r., Sąd Apelacyjny w Poznaniu w wydanym orzeczeniu w sprawie o sygn. akt II Aka 113/11/L utrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego w Poznaniu (sygn. akt XVI k 333/10) z dnia 28.03.2011 r. uznające, iż Andrzej Jasiłek złożył w dniu 07.01.2008 niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne w którym zataił fakt współpracy z SB. Nadto Sąd orzekł wobec Andrzeja Jasiłka utratę prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach powszechnych organu i członka organu jednostki samorządu terytorialnego, której obowiązek utworzenia wynika z ustawy, jak i pełnienia funkcji publicznych o których mowa w art.4 2-56 - Ustawy z dnia 18.10.2006 (Dz. U. 2007, nr 63, poz. 45) na okres 5lat; oraz zasądził koszty sądowe. Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji I Sekretarz Komitet Miejsko-Gminny Okonek PZPR 27-10-1986 31-01-1990 AP Poznań O/Piła, KW PZPR w Pile, 128, k. 98,126; tamże, świadectwo pracy 811-812, k. 204. https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70738
Za Węglowskiego ktoś podpisywał donosy bo On nie miał odwagi, nic tylko pewnie robił to nieświadomie jego były partyjny kolega TWC.
Zdanie moje jest takie że co było A nie jest nie pisze się w rejestr. Ot i co było to było. Mentalność ludzka żeby rozpamietywac czasy które były. Trzeba patrzeć na to co jest i będzie A nie wywlekac jakieś sytuacje z przeszłości . Każdy ma coś na sumieniu. Prawda??? Dobrze jest niszczyć kogoś nie patrząc na siebie. Nikogo nie bronię Ale tak sobie pomyślcie...po co To rozpamietywac. Czy to coś pomoże??? Zmieni??? Wszyscy o tym wiedzą. Żadna to nowość. Ogarnijcie się. Pozdrawiam serdecznie
wyniki gminy to robota V kolumny jasiłkowej
Co to z tymi wakacjami w Hiszpanii? Bo nie rozumiem? Co do "donoszenia" pana Węglowskiego.... Można sobie gadać, ale papiery na stół że donosił... Tyle w tym temacie. Okonek kapcieje, rzygać się chce jak się człowiek po mieście przejdzie. Kierownikiem został pan co to z blankietem mandatów latał jak piesek kupkę zrobił. A teraz gdzie jest? Już nic go nie rusza?? Zresztą tam w Urzędzie już nic nikogo nie rusza.
Odnośnie rozpamietywania oczywiście że trzeba pamiętać żeby dwa razy nie powtarzać tych samych złych decyzji i uczyć się na błędach
Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS. To
Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.
Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.
Co z tym pytaniem rzuconym publicznie o przejściu na emeryturę? B o to jest istotnie ważny i dotąd nie podnoszony zarzut. Karty na stół, wszystko musi być wyjaśnione aby nie powtórzyła się historia o ewentualnym odwołaniu burmistrza.
Wakacje w Hiszpani spędził i Jasiłek z żoną ,to chyba prezent na poczet obnizenia przyszłych podatków?
Jakim trzeba być kretynem żeby nie wykorzystać szansy z firmą pokroju Zbyszko i nie zaoferowac im dogodnych warunków. Uzbroic teren, których pelno naokoło, wyjsc z inicjatywą skoro widac zainteresowanie z zewnątrz. W głowie sie nie miesci. Zatrudnienie dla 80 osób to chleb w 80 domach! Praca dla wielu rodzin. Dziadowski okechamp ze swoimi nierobami na stolkach trzesacymi portkami ktorzy nie potrafią zadbać o dobre zarobki dla ludzi, mialby nielada orzech do zgryzienia. Zbyszko powstanie pewnie w jastrowiu. Dobrze ze chociaż tam coś się dzieje na plus. Wszędzie widac postęp na przestrzeni ostatnich 10 lat a okonek jak prosperowal tak prosperuje. W sumie dobry pomysl pani Małgorzato z tymi szambami żeby podlaczyc bo jak my mieszkancy to wszystko widzimy to az srac sie chcę.
Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.
Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.
Panie Węglowski proszę na zwolnieniu lekarskim nie prowadzić kampanii wyborczej. ZUS.
Do ZUS- do ZUS do ZUS - Czy Węglowski ma na zwolnieniu : nie ruszać ręką ani nogą? ZUS-ie aleś nagle siuę operatywny zrobił. Czyżbyś wyczuł skąd wiatry wieję i kto konfitury rozdaje? Obyś się nie przewiózł.
Wszyscy wiedzą o co chodzi z Hiszpanią :D Do tego samochody w prezentach + mycie i serwis
no nie tylko kandydat z żoną. Jedna pani kierownik też była. Czy to nie korupcja? Oczywiście. CBA w Poznaniu już wzięło delegację do Okonka.
Ciekawe kto to dzwoni do tego ZUSu
Iza A. bo Ci się klawiatura zagrzeje od tego pisania
Co z tym pytaniem rzuconym publicznie o przejściu na emeryturę? Bo to jest istotnie ważny i dotąd nie podnoszony zarzut. Karty na stół, wszystko musi być wyjaśnione aby nie powtórzyła się historia o ewentualnym odwołaniu burmistrza.
Dajcie spokój nikt głupi nie jest ZUS nie wydał by decyzji o przyznaniu emerytury bez lat pracy i świadectw pracy. Dajcie coś lepszego ze sztabów wyborczych WĘGLA dyrektora i APTY albo AKTA 2 gajowego bo to nie pójdzie.
Byłem widziałem pan Rapta w otoczeniu pani burmistrz Sameć którą to on poparł cztery lata temu ona teraz popiera jego na koniach w Okonku. Zapomniał bym pan przewodniczący rady też z nimi był popiera ich.
Iza A jak się rozszalała a wydział telekomunikacji w Okonku pamiętasz setka za setkom w godzinach pracy mamu piło
Oj panie były dyrektorze szkoły tak pomawiać nie czysto nauczyciel bez honoru to jak ty te dzieci uczysz. Chcesz wygrać to wygraj w uczciwej walce.
Iza Anton... nie hejtuj z mamą (Maria M) tyle
A ja jestem mieszkańcem Okonka i zagłosuje na Andrzeja też z Okonka na Lędyczek ich dwoje nie będę głosował.
To dalej bedziesz miał zacofany Okonek. Zrozum wkońcu ze Cezar i obecna burmistrz to to samo
O CO CHODZI Z TĄ HISZPANIĄ? KTOŚ MI WYTŁUMACZY?
To czemu obecna burmistrz od Rapty do powiatu startuje czemu Rapta ją poparł cztery lata temu i tym przyczynił się do jej nieudolnych rządów wreszcie a teraz promuje się na jej wizerunku
dyrektor węgiel były szkoły na zwolnieniu lekarskim wypoczywa w Hiszpanii a zus nic nie wie
Węgiel, Hiszpania, ZUS przecież to jakiś idiotyzm wyborczy. Autor tego tekstu, to prawdopodobnie uciekinier z zakładu w Tworkach pod Warszawą .
Witam, a czy baner Pana Jasiłka przy przystanku nie powinien być usunięty, bo z tego co mi się wydaje stoi na rondzie, a tam nie ma prawa stać, odpowiednie organy muszą się tym zająć, a jak nie nasze Okoneckie to dalej można zgłosić, bo nie można robić syfu na mieście.
Wszyscy jestescie pojebani okonek to dziura i zwykla melina i tego nieda sie ukryc
Zastanawiam sie jak to miasto ma sie rozwijać jak zarządza nim Pani nauczyciel z podstawówki czy gimnazjum, która według mnie kompletnie nie ma pojęcia o biznesie . Szanowna Pani czy widzi Pani , ze to miasteczko sie wyludnia !! , Młodzi wyjeżdżają, ponieważ nie ma tam perspektywy niczego - pytanie co Pani burmistrz zrobiła dla wizerunku miasta przez ostatnią kadencje . W poważnych firmach przy dochodach powyżej 10 tys zł oczekuje sie wyników , jakości - zmarnowane pieniądze i zmarnowany czas. ( Nie wspomnę już o potencjale inwestycyjnym jaki mogła dostarczyć firma Zbyszko , miejsca pracy i pierwszy krok do zmiany. ( Wystarczy spojrzeć jak rozwija sie Jastrowie )
Dlatego wyborcy powinni pamiętać ze papier wszystko przyjmie i wszystko można obiecać. A weryfikacje dokonań można ocenić i zagłosować najlepiej dla Okonka. Wybierzmy tych co się sprawdzili albo postawmy na młodych, póki jeszcze nien uciekli z Okonka.
Lecą komentarze wysyłane ze szkolnych laptopów, aż się łącza grzeją ?
okonek to grajdolek wstyd ze tu mieszkam a w naszym ratuszu za duzo biurek naliczylem w jednym pomieszczeniu az 6 i dwa barki kawowe echhhhhh
Panie Andrzeju niech sie pan plotkami nie przejmuje zawistni zawsze bedą Niech pan pokaże rachunki za hotele w Hiszpani to zamknie pan im gemby przecież spodziewal sie pan że tak zrobią i na pewno pan je wzioł
"dowożenie dzieci do szkół – 130 tys. zł (zmienił się zakres dowozu oraz stawki przewoźników)" - wakacje w Hiszpanii robią robotę.
Jestem zainteresowany kupnem uzbrojonej działki budowlanej w Okonku, obecnie mieszkam w Jastrowie gdzie taka działka kosztuje w okolicach 35 tys. Czy Gmina Okonek jest w stanie coś mi zaoferować konkurenyjnego?
Okonek spadł na psy przez to ostatnie 4 lata... Kadencja obecnej Pani burmistrz niestety na długo zostanie w Naszej pamięci- choć wiekszość z Nas chciałaby jak najszybciej o niej zapomnieć. Jeżeli wybierzemy Cezara nic się nie zmieni