:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
Edukacja, Strajk nauczycieli niemal pewny - zdjęcie, fotografia
Portal zlotowskie.pl 28/03/2019 18:00

Tego, co wydarzy się 8 kwietnia, boją się rodzice, rządzący, a także sami nauczyciele. Mówią jednak: – Jeżeli teraz poddamy się władzy, to nic się nie zmieni.

Strajk nauczycieli coraz bliżej. Strajkować mają niemal wszystkie placówki oświatowe w Złotowie.

– Od przedszkoli, po szkoły średnie – mówi prezes miejscowego Związku Nauczycielstwa Polskiego Roman Marciniak. W spór zbiorowy z dyrektorami nie weszli jedynie pracownicy Przedszkola Publicznego nr 2 w Złotowie, dlatego, że żaden z nich do ZNP nie należy.

– Śledzimy sytuację w innych placówkach, rozmawiałam z kadrą i panie raczej też by do strajku przystąpiły – mówi dyrektor Jolanta Kurowska.

Pozostałe szkoły i przedszkola publiczne prowadziły mediacje, ale zakończyły się one niepowodzeniem. Wciąż nie ma zgody na podniesienie pensji nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty o 1000 zł. Dlatego do 25 marca ZNP zorganizuje referenda. Padnie w nim następujące pytanie:

Czy wobec niespełnienia żądania dotyczącego podniesienia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 jesteś za przeprowadzeniem strajku począwszy od 8 kwietnia?

Jeżeli ZNP otrzyma wyniki referendum z ponad połowy placówek, a ponad 50% głosujących opowie się za rozpoczęciem strajku, to ten ruszy właśnie 8 kwietnia. Prezes Polskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiada, że potrwa on do odwołania.

Pieniądze i prestiż

Nauczyciele uważają, że pieniądze na podwyżki dla nich są. Skoro rządzący Polską w festiwalu przedwyborczych obietnic rozdzielają kilkadziesiąt miliardów złotych, to i dla nich znajdzie się miliardów kilkanaście.

– Jestem za nauczycielami, wspieram ich i uważam, że mają rację. Nasz kraj musi być stać na te pieniądze, tak jak stać nas na wiele innych priorytetów; nauczyciele są dzisiaj – niestety – upokarzani a powinni być – zawsze – wyróżniani  – mówi wprost Andrzej Hencel, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.

– Wszyscy jesteśmy zdania, że pensje nauczycieli są pomijane od lat. Głośno też głos zabierają panie z obsługi, które mają bardzo niskie pensje – twierdzi Jowita Bednarska, dyrektor PP nr 4 w Złotowie. O kwotach mówić nie chce, ale twierdzi, że najniższa pensja nie jest rzadkością.

– Niektórzy się wręcz wstydzą, że tak mało zarabiają. Lubią swoją pracę, przychodzą do niej chętnie, ale co z tego, skoro panie pracują tu po 30 lat i z wielkim strachem patrzą w swoją przyszłość emerytalną...

Płaca to nie tylko to, ile nauczyciel ma na koncie. To też papierek lakmusowy tego, jak postrzegany jest ten zawód. Zwłaszcza przez tych, którzy mogliby do niego wejść.

– Pensja nauczyciela stażysty, który miałby rozpocząć pracę w dużym mieście, sprawia, że nie jest on w stanie się utrzymać. Dlatego dla młodych ludzi szkoła jest ostatnim miejscem pracy – swoje obserwacje zdradza Katarzyna Cielas. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Złotowie obawia się, że nauczycieli będzie brakować. W niektórych miejscach kraju już ten deficyt widać.

– Rozmawiałam z absolwentem informatyki, dla którego pensja nauczycielska to jest jeden klient w miesiącu więcej. Praca w szkole nie jest dziś dla młodych atrakcyjna – przestrzega.

Dlatego też większość pracowników oświaty pewnie opowie się za strajkiem. W Szkole Podstawowej nr 3 Złotowie mogą to być 3/4 spośród 76 osób – tak szacuje dyrektor Karol Wójcik. On sam na pytanie ZNP odpowie „nie”, ale to raczej z racji pełnionej funkcji – w przypadku strajku dyrektorzy są, z mocy prawa, w kontrapozycji do swojej kadry.

Zmienić się mają przede wszystkim pensje. A te, zgodnie z tzw. rozporządzeniem płacowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, wzrosły 1 kwietnia 2018 r. o 5,35%. Dziś nauczyciel z tytułem magistra zarabia (zależnie od stopnia awansu zawodowego):

 • stażysta – 2417 zł brutto, czyli 1751 zł netto (stawki netto ZNP podaje w przybliżeniu, po uwzględnieniu kwoty wolnej od podatku, zaliczki na podatek dochodowy i składek ZUS)
 • kontraktowy – 2487 zł brutto, czyli 1798 zł netto
 • mianowany – 2824 zł brutto, czyli 2033 zł netto
 • dyplomowany – 3317 zł brutto, czyli 2377 zł netto.

„To oznacza, że realna („na rękę”) podwyżka wynagrodzenia zasadniczego, jaką nauczyciele otrzymali w kwietniu 2018 r., wyniosła w przypadku: stażysty – 86 zł, kontraktowego – 87 zł, mianowanego – 99 zł, dyplomowanego – 117 zł” – podaje na swojej stronie internetowej Związek. „Podobne podwyżki ministerstwo planuje w 2019 roku, do tej pory nie ma jednak nawet projektu rozporządzenia w sprawie stawek wynagrodzenia zasadniczego!”

Związkowcy przekonują przy tym społeczeństwo, że nie tylko o pieniądze tu idzie.

– Wszystko w szkole zaczyna się od dobrego nauczyciela. A to kosztuje – mówi prezes Sławomir Broniarz.

Nauczyciel strajkuje, rodzic ma wolne, a egzamin?

Oświata to sieć naczyń połączonych. Strajk nauczycieli może oznaczać kłopoty dla rodziców. Wszystko zależy od skali protestu. Jeśli gros pedagogów i obsługi szkół i przedszkoli nie będzie od 8 kwietnia pracować, to będzie problem.

– Wywiesimy informację dla rodziców, że mogą starać się o opiekę na dziecko z powodu zamknięcia przedszkola – mówi Mariola Surma, dyrektor PP nr 1 w Złotowie.

– Jeśli będą nauczyciele, którzy nie będą strajkować, to będziemy dysponować kadrą i dziećmi się zajmiemy – zapewnia. O zamykaniu placówki na cztery spusty nie myśli również Jowita Bednarska.

– Chyba że bardzo się zdziwię i wszyscy solidarnie zagłosują za strajkiem. Nie chcemy robić problemów rodzicom, bo bardzo martwimy się o nasze dzieci. Nie widzimy jednak innej alternatywy niż strajk – dyrektor „Czwórki” wierzy, że rodzice rozumieją i popierają żądania pracowników przedszkola. Rodzice zostali poinformowani o przysługującej im opiece nad dzieckiem podczas ewentualnego strajku.

– To będzie dla nas trudna sytuacja i bardzo się jej boimy – podkreśla.

Jednak to nie w przedszkolach zapowiadany strajk poczynić ma największe spustoszenie. Rwać włosy z głowy mogą sobie rodzice uczniów ostatniej klasy wygaszanych gimnazjów oraz ósmych klas podstawówki. Ich egzaminy zaplanowane są na 10 –12 kwietnia i 15 – 17 kwietnia i jest duże zagrożenie, że w tym terminie się nie odbędą. Zresztą ZNP celowo wybrał ten czas, by wywrzeć na rządzących jak największą presję.

– To będzie ogólnopolski problem, myślę, że rozwiązania będą systemowe, z ministerstwa – mówi Beata Buczkowska–Linke, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Złotowie.

– Pani minister powiedziała, że możemy posiłkować się nauczycielami z innych placówek. Jeżeli egzamin nie odbędzie się w kwietniu, to w drugim terminie – w czerwcu – dodaje Karol Wójcik. Podobnie jak dyrektorki przedszkoli zapewnia, że, niezależnie od rozmiarów strajku, uczniowie nie pozostaną bez opieki.

– Wspólnie z miastem: ze Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej, Miejską Biblioteką Publiczną zorganizujemy im zajęcia – mówi.
B. Buczkowska–Linke rozważa natomiast inne rozwiązania: – Jeżeli akces udziału pracowników w strajku będzie gremialny, to wystosuję apel do rodziców, by w ten dzień nie przysyłali uczniów do szkoły. Na pewno jednak nad tymi dziećmi, które do szkoły przyjdą, opiekę sprawować będę ja i pani wicedyrektor.

Resort oświaty przypomniał o przyspieszonej o cztery miesiące wypłacie kolejnej transzy podwyżek, wypłacie raz w roku świadczenia w wysokości 1000 zł dla nauczycieli–stażystów czy pracach nad ujednoliceniem systemu wynagradzania nauczycieli. „Nauczyciele wchodzący do zawodu, czyli ci najmłodsi, będą mieli PIT–37 – 0 zł, tzn. od ich wynagrodzenia nie będzie pobierany podatek dochodowy. Dotyczy to co piątego nauczyciela” – podkreśla MEN.

Potknięcie na kasie?

Z danych ZNP wynika, że do strajku przystąpić może do 80% placówek oświatowych w kraju. Oznaczałoby to paraliż w edukacji. Tyle że poparcie strajku w referendum nie musi oznaczać, że nauczyciel przyjdzie do szkoły i będzie siedzieć z założonymi rękami. Może przecież zmienić zdanie.

– Może być też tak, że osoba, która opowie się w referendum za strajkiem, do 8 kwietnia zrewiduje swoje poglądy i będzie pracować. To nie jest wiążąca decyzja – zaznacza Katarzyna Cielas z „Ogólniaka”. Wpływ na zmianę deklaracji mogą mieć pieniądze. Otóż za czas strajku nie przysługuje wynagrodzenie, a nie jest pewne, czy wszyscy pracownicy szkół i przedszkoli mają tego świadomość. Dyrektorzy niektórych placówek będą ich o tym dopiero informować.

– Nie wiem, jak na tę wiadomość zareagują – mówi M. Surma.

– Podejrzewam, że to będzie pierwsza rzecz, która zniechęci ludzi do strajku. Każdy ma zobowiązania, a pensje są tak małe, że nie wyobrażają sobie ich pomniejszenia. Prosiłam panów z ZNP, by wyjaśnili tę sytuację „u góry”, żeby zostały zrozumiane te osoby, które mają zobowiązania, kredyty, dzieci i do strajku, wyłącznie z tego powodu, ostatecznie nie przystąpią – dodaje J. Bednarska.

O wynikach referendów w placówkach oświatowych działających na terenie Złotowa będziemy Państwa informować na naszych łamach.

Łukasz Opłatek

W mediach społecznościowych można znaleźć listę 12 powodów strajku nauczycieli:

 • Wykonujemy bardzo ważny zawód – kształtowanie przyszłych pokoleń. Jest to zadanie odpowiedzialne, wymagające wiele wysiłku fizycznego i emocjonalnego.
 • Jesteśmy jedną z lepiej wykształconych grup zawodowych, a walczymy o 1000 zł podwyżki, aby zrównać się... ze średnią krajową.
 • W ciągu roku szkolnego pracujemy popołudniami, wieczorami oraz w każdy weekend całkowicie za darmo (nie mamy płatnych nadgodzin), kosztem czasu spędzonego z rodziną oraz własnego zdrowia.
 • Wyjeżdżamy z dziećmi na wycieczki, zielone szkoły, wymiany, kosztem własnego czasu wolnego i własnej rodziny (w tym dzieci), a dodatkowo ponosimy za uczniów odpowiedzialność karną.
 • Rozwiązujemy wiele problemów wychowawczych, na co dzień borykamy się z problemami uczniów wyniesionymi z ich domów rodzinnych, a rodzice nierzadko uważają, że to „Pani powinna coś z tym zrobić”.
 • Musimy się stale i chcemy się dokształcać, robimy to zwykle za własne pieniądze. Pensja musi też wystarczyć na niezbędny warsztat pracy w domu (komputer, drukarka, materiały biurowe), nie dostajemy na nie żadnych dodatkowych pieniędzy.
 • Jesteśmy wkurzeni, że miliardy z MEN poszły na anty–reformę (której katastrofalne skutki też odczuwamy!), a nie na nasze pensje!
 • Nasza przyszłość, przyszłość emeryta – nauczyciela zapowiada się przerażająco, bardzo niskie emerytury (średnio ok. 1000–1500 zł).
 • Coraz częściej uczniowie patrzą na nas jak na „frajerów”, którzy „robią za grosze”. Jak mamy ich uczyć szacunku do innych, prezentować idealistyczną hierarchię wartości, skoro nie potrafimy sami bronić się przed niesprawiedliwym podziałem dóbr!
 • Jesteśmy oburzeni odebraniem części dodatków nauczycielskich, wcześniejszej emerytury, wydłużeniem drogi awansu oraz zakusami MEN na odebranie kilkuset złotych dodatku uzupełniającego. Z tego drugiego rząd się wycofał, ale niesmak pozostał oraz pojawiły się obawy, co będzie dalej.
 • Martwimy się o przyszłość nauczycieli i polskiej edukacji, strajkujemy też z odpowiedzialności za nauczycieli, którzy będą wykonywać ten zawód w przyszłości, ucząc nasze dzieci i wnuki. Już teraz z powodu marnych warunków pracy nauczyciela wiele miast ma problem z kadrą, a problem będzie narastał. Zauważamy też drastyczny spadek liczby praktykantów.
 • Jesteśmy wściekli na reformę edukacji i na to, jak traktuje nas MEN!
Reklama

Strajk nauczycieli niemal pewny komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 19:14:35

  Za czas strajku i bez godzin pracy solidarnie nauczyciele nie będą pobierać wynagrodzenia

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 19:18:46

  Absurd masakra

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 19:20:04

  Nieroby....niech ktoś pokaże kwit od wypłaty będę nawet za.

 • gość 2019-03-28 19:27:41

  Ja proponuję i donoszę na tych postkomunistycznych nauczycieli,do CBA,ABW i Prokuratury Generalnej o z badanie stanu majątkowego tych postkomunistycznych nauczycieli w Złotowie,z nadania postkomunistycznych bojówek z PO=PSL-SLD.Oni mają luksusowe auta i posiadają wybudowane domki jednorodzinne.Teraz widać że to jest mafia postkomunistyczna z tych nauczycieli,którzy w bezczelny sposób kłamią i popierają awanturnictwo polityczne i komuniste z PZPR Broniarza.Teraz można jawnie mówić,to są komunistyczni nauczyciele rodem z PRL.Przez 8 lat jak rządziła mafia komunistyczna PO-PSL,która okradła Polaków na ponad 250 miliardów złotych,wtedy nie protestowały.Również jak tak mało zarabiają komunistyczni nauczyciele,powinna się nimi zająć Urząd Kontroli Skarbowej .Mieszkańcy za pamiętajcie tą hołotę tych komunistycznych nauczycieli,którzy chcą okraść podatników,rencistów i emerytów,którzy ich utrzymują.

 • gość 2019-03-28 19:32:26

  Trzy miesiące wakacji i jeszcze strajku im się chce..... Do roboty!!

 • gość 2019-03-28 19:32:48

  W 2019 r. wyliczone na podstawie KN i ustawy budżetowej średnie wynagrodzenia nauczycieli wynoszą brutto:

  3 045,21 zł dla nauczyciela stażysty;
  3380,19 zł dla nauczyciela kontraktowego;
  4385,10 zł dla nauczyciela mianowanego;
  5603,19 zł dla nauczyciela dyplomowanego.

 • gość 2019-03-28 19:37:13

  Wynagrodzenie podstawowe nauczyciela dyplomowanego to w 2019 r. 3483 złote brutto plus dodatki (stażowy, motywacyjny, wychowawstwo, sprawdzanie prac, dodatek wiejski, nadgodziny, dodatki z kształcenie w ośrodkach dla niepełnosprawnych...). Tymczasem Aktualności podają, że nauczyciel dyplomowany dostaje 3317 zł brutto.

 • gość 2019-03-28 19:38:08

  Wiadamo że ten komunistyczny ZNP,z tym komunistą Broniarzem,który powinien siedzieć już za kratami,za podpalanie Polski Niepodległej,powinien być ZDELEGALIZOWANY!!!A majątek ten komunistyczny ZNP,który dostał od komunistów wartości około 12 miliardów złotych z KONFISKOWANY.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 19:38:29

  Zenada do roboty niech zrezygnuja z karyy nauczyciela I 40 godz w tygodniu 26 dni urlopu I brak slow. Wy jestescie dla.dzieci nie zapiminajcie o tym inne czasy. Zyjeciew know munie niero........

 • gość 2019-03-28 19:52:41

  Jestem zażenowana,jak w bezczelny sposób nauczyciele kłamią i oni uczą dzieci z kieszeni Polskich podatników..Mam w rodzinie,która przepracowała blisko 20 lat w szkole podstawowej.Mieszka w mieście a dojeżdża do szkoły na wiosce.Ma dodatek mieszkaniowy z budżetu państwa w wysokości około 500 złotych.Zarabia na rękę blisko 4 tysiące złotych miesięcznie.Niech przestaną kłamać nauczyciele,którzy są politykami postkomunistycznymi,z nadania PO-PSL-SLD.

 • gość 2019-03-28 20:12:52

  Chyba się nie pomylę, jeśli napiszę, że wszystkie powyższe komentarze pisze jeden i ten sam idiota, który w szkole był baranem. Nie chciało mu się uczyć i w związku z tym nić w życiu nie osiągnął. Teraz ma pretensje do nauczycieli za to że jest nikim.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 20:25:07

  Za dobrze w dupie maja....Ciekawe kto zaplaci mi jak bede musial zostac w domu z dzieciakami.... a prowadze swoja dzialalnosc I kto mi zwroci kase? Bo sama robota sie nie zrobi...

 • Tomasz - niezalogowany 2019-03-28 20:25:21

  Parafrazując poetę powiem biada pokoleniu co poniża nauczycieli i wychowawców własnych dzieci.Gorzką bowiem od własnych dzieci dostaną zapłatę.

 • gość 2019-03-28 20:28:55

  Proponuję nauczycielom wyjazd na zachód tam to dopiero nauczą się pracy.Jak czytam te brednie tych postkomunistycznych nauczycieli i dyrektorów szkół,uważam że powinni być z mety zwolnieni dyscyplinarnie.Oni szantażują uczni,rodziców i rząd Polski.Teraz się okazuje że to jest awanturnictwo polityczne i chcą przy pomocy terorysty komunistycznego Broniarza z komunistycznego ZNP,reanimować nieboszczkęPRL-bis.Czyli chcą żeby rządzili postkomuniści.Ale nie doczekanie.

 • gość 2019-03-28 20:42:25

  Złotowskie pl.,niech podaje prawdę o zarobkach nauczycieli z MEN a nie z TVN24.Nie nie podają o różnych dodatkach.Tak jak na przykład pracują 18 godzin tygodniowo,po 10 latach może dostać roczny płatny urlop zdrowotny,czy mają dodatek mieszkaniowy,którzy pracują na wiosce.Nie mówiąc już nic,że w sumie urlop,wakacje,ferie świąteczne Boże Narodzenie czy Wielkanoc,to jest blisko 3 miesiące wolnego.Żadna grupa społeczna nie ma w kraju tyle przywileji,jak oni i jeszcze narzekają.

 • Zośka - niezalogowany 2019-03-28 20:43:07

  Żaden rodzic NIE MA OBOWIĄZKU zająć się swoim dzieckiem podczas strajku nauczycieli. Obowiązek zapewnienia opieki dzieciom ma szkoła. Proszę nie wyręczać się rodzicami!!! Oczywistym jest, że za strajk nie należy się wynagrodzenie. Mamy wolny rynek. Jak w szkole za ciężko, proponuję zmienić zawód i spróbować szczęścia w biznesie.

 • Nauczyciel - niezalogowany 2019-03-28 20:45:21

  Serdecznie zapraszam do pracy, jako nauczyciel. Sprawdźcie, kochani, jak to jest mieć „3 miesiące wakacji”. Nie interesują mnie ludzie, którzy mało pracują, są leniwi. Ja jestem belfrem, który jest pracowity i chętny do pracy. Pracuje ponad 45 godzin tygodniowo, gdy mam 18 godzin w planie lekcji. Stanie przy tablicy można porównać do skoków narciarskich. Ale przed skokami i po skokach nie spoczywa się na laurach. Robi się tez cała dodatkowa robotę. Nie zarabiam nawet tych 1700. Płace za studia z własnej kieszeni. Mam kredyt. Angażuje się w swoją robotę. Rozwijam się. Rozumiem, ze ci którzy piszą poniżej na nauczycieli z taka nienawiścią, to może maja złe wspomnienia ze szkoły. Ale uwierzcie, wrzucanie wszystkich do jednego wora to niestety proste myślenie. Nie trzeba byc wykształconym, żeby wiedzieć, ze ludzie są różni. Tak, jak mechanicy są różni, księża są różni i panie ekspedientki są różne. Ludzie pracowici powinni za swoją prace otrzymywać godziwe wynagrodzenie. A jeśli nie znacie żadnego pracowitego nauczyciela, to widocznie znacie ich mało. Tak prywatnie... wśród stert sprawdzianów, otoczonych problemami dzieci, którymi się codziennie zajmuja. Czasem z większym zainteresowaniem niż ich rodzice. Niestety... nie wiem, czego oczekujecie? Ze sfrustrowani nauczyciele będą dobrymi nauczycielami? Ze młodzi będą chcieli przyjść do pracy, jako nauczyciele? Kto będzie uczył wasze dzieci? Czy ktoś o tym myśli? To jest myślenie na miarę naszych czasów? Takie nieświadome i przepełnione nienawiścią?

 • Nauczycielka - niezalogowany 2019-03-28 20:45:58

  Artykuł bardzo rzetelny, natomiast komentarze ludzi są straszne! Straszne jest to, ze macie takie zdanie na temat ludzi, którym codziennie oddajecie pod opiekę swoje największe skarby! Jestem nauczycielem od 10 lat, zarabiam poniżej 2000 zł, przychodząc z pracy do swoich dzieci, myśle nad problemami Waszych! Pisze plany miesięczne, scenariusze zajęć, diagnozy i obserwacje uczniów, wycinam i kleje do 12 w nocy, zamiast poświecić ten czas swoim dzieciom! Drukuje codziennie, za swoje pieniądze! Kupuje pomoce dydaktyczne, rzeczy żeby je wykonać, za swoje pieniądze! Książki, płyty z muzyka, jeżdżę na szkolenia - za swoje pieniądze! We wszystkie ferie, wakacje itp chodzę na dyżury, opiekuje się Waszymi dziecmi w wigilie i sylwestra bo Wy robicie w tym czasie zakupy i szykujecie święta! Nierzadko poświęcam więcej czasu Waszym dzieciom niż Wy! Gdybym nie miała męża i wspólnego budżetu w życiu bym nie była nauczycielką, chociaż to kocham! Bo zwyczajnie nie byłoby mnie stac na życie! Jedyne czego chcemy to minimum szacunku i godnego życia!

 • Gość2 - niezalogowany 2019-03-28 20:47:24

  Rodzic nie ma obowiązku zajmować się własnym dzieckiem? Hahahaha kto to pisze

 • MM - niezalogowany 2019-03-28 20:48:21

  A propos Przedszkola nr 2. Brak udziału w sporze zbiorowym wynikał tylko wyłącznie z powodów" technicznych" i spóźnienia. Przynależność do związku zawodowego nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

 • Jakto - niezalogowany 2019-03-28 20:49:05

  Nauczyciele na zachód albo rodzic dzieci - a w szkoła wtedy kto zostanie, żeby uczyć? Hahaha super logiczne myślenie

 • gość 2019-03-28 20:51:56

  Obowiązek zajęcia się dzieckiem przez rodziców wynika wprost z kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 20:53:42

  Przestań pieprzyć i się użalać pokaż kwity od wypłaty daj link na fejsa niech wszyscy zobaczą .

 • Niezadowolony - niezalogowany 2019-03-28 20:58:18

  Niezadowolony nauczyciel na pewno nie przełoży się na zadowolonego ucznia. Nie trzeba kończyć studiów pedagogicznych, żeby to wiedzieć.

 • Z przedszkola - niezalogowany 2019-03-28 21:01:08

  Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich rodziców choćby na jeden dzień do przedszkola! Zasmakujcie tego miodu! Zobaczcie jak wyglada praca leni, nierobów i popijaczy kawy! Nie wiecie, bo nawet gdy robimy zajęcia otwarte dla rodziców, przychodzi 2, i połowy dzieci nie ma w tym dniu w przedszkolu! Czego się boicie? Zapraszamy! Najprościej mówić zmieńcie prace! A może Wy zmienicie swoją, skoro u nas zarobki po 5000 (Haha) wolne ferie, wakacje itp ?? Zapraszamy do Oświaty!!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 21:17:43

  Patrząc na nauczycieli w- f z10 letnimi stażem posiadają własny dom lub mieszkanie. Zarabiajac tyle co jest napisane w artykule nikt z nich niema zdolności kredytowej. Więc skąd wzięli kasę na mieszkanie. Kłamią .teraz okazło się że wszyscy pracownicy oświaty mają dostać woźny i sprzątaczki też?

 • Gośćxxxxx - niezalogowany 2019-03-28 21:39:45

  Jak im za mało niech zmienia pracę np. Netto, Dino. Przeciez nikt ich nie trzyma na siłę w tych szkołach

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 21:59:00

  Drodzy Nauczyciele opamiętajcie się chcecie strajkować to strajkujcie ale nie róbcie z dzieci zakładników !!!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 21:59:05

  Skoro tyle serca wkładacie w swoją pracę to dlaczego dzieci muszą chodzić na korki i jak to nazywacie " doczytać w domu ". Dlaczego jak kichniecie to lecicie na L4? Wiecznie nie ma jakiejś lekcji bo ciągle ktoś choruje. Co za gatka o drukowaniu na swój koszt ? To kto wziął te 30 zł na papier ksero ,które dałem ja i reszta rodziców ? I kiedy wy w sobotę śpicie ja pracuję i w nocy też chodzę na dyżurek i w niedzielę. Na moje konto w tym miesiącu wpłynęło 1874 zł , pracuję od 27 lat . W czasie urlopu tapetuję czasami wasze mieszkania i wiem ile zarabiacie jak drogie macie hobby ile kosztują wasze sztuczne rzęsy , paznokcie . Przepraszam tych 5 Nauczycieli złotowskich, którzy dają z siebie wszystko bo pracują dlatego, że kochają dzieci , którzy głośno mówili, że reforma ugodzi w dzieci. Cała reszta nie nadaje się nawet na kasę w biedronie . Nienawidzicie swojej pracy? Płacą wam za mało? Cyrograf podpisaliście czy co?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 22:20:59

  Bardzo dużo napisano po podaniu jednej z wersji zarobków nauczycieli magistrów netto.
  Nie podano pełnych składników wynagrodzenia z uwzględnieniem Karty Nauczyciela.
  Podsumowując powiem tak.
  Pracownik fizyczny także ten Wykształcony mgr. na prasie, taśmie, budowie itd. otrzymuje:
  - okres próbny 2250 brutto - netto 1634
  - po roku 2250 brutto - netto 1634
  - po10ciu latach 2250 - brutto - netto 1634
  - po 35ciulatach 2250 - brutto - netto 1634
  Zaznaczam ta najniższą trzy lata temu za czasów waszego dobrobytu była o ponad 200zł netto niższa a -
  - Wyliczana przez ekonomistów prognozowana dla nich fizycznych rodziców emerytura ma wynosić 300zł brutto.
  To jest to z czego większość rodziców musi ubrać, wyżywić, swoje rodziny. Rodzic musi cznić cuda aby ich dzieci nie odczuły biedy. To oni przez wiele lat udając godność wyprawiali je do szkoły, do waszej szkoły a wy dzisiaj tym rodzicom wyliczacie swoje dochody i stopnie awansu o których rodzice mogą tylko pomarzyć. To się w głowie nie mieści, wy jako nauczyciele wypominacie im że rząd znalazł pieniądze na 500+, 300zł na start, 1000 zł brutto dla emerytów i krzyczycie o rozdawnictwie. Zastraszacie ich i ich dzieci brakiem egzaminów. Polscy nauczyciele wy tym szantażem strasząc miliony Polaków sami ujmujecie swojej godności.
  Walczcie o swoje ale i o rodziców dzieci które dzisiaj jak mniemam musicie uczyć aby godne życie dotyczyło wszystkich.

 • Go - niezalogowany 2019-03-28 22:24:51


  Komuniści wprowadzili zasady w myśl których inteligencja nie była hołubiona. To pod ich rządami lekarze, nauczyciele naukowcy mieli pracować dla idei. Hydraulik czy tokarz miał zarabiać 3 razy tyle co profesor. Dziś pod rządami Pis te czasy wracają... Taka to z nich prawica...

 • gość 2019-03-28 23:04:12

  Do wyżej
  Nauczycielu przymierzający się do strajku - nie porównuj się do NAUCZYCIELA sprzed czterdziestu lat! Do pięt mu nie dorastasz! Wszystko na temat napisał Gość 2019-03-28 21:59:05. Zrzutka na papier to nic. Podam inne przykłady: malowanie sali lekcyjnej (z koloru błękitnego na łososiowy), zrzutki na paliwo na wyjazdy uczniów na zawody... Przepraszam tych nauczycieli, którzy wyraźnie odstają od swojego koleżeństwa i są przywoływani do szeregu. Co zaś do opieki nad dziećmi, powtórzę jeszcze raz: W czasie trwania strajku nauczycieli rodzice NIE MUSZĄ zająć się swoimi dziećmi, których poślą w tym dniu do szkoły. Uczniowie przecież nie strajkują, a szkoła MUSI zapewnić w tym czasie uczniom opiekę.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 23:15:32

  Najgorsze jest to że w większości komentarzy nauczyciele i popierający strajk piszą że oni muszą zaznaczam muszą uczyć nasze dzieci.
  Otóż nie nie musicie, idźcie do innej roboty, będziecie zarabiali dniówki, stawki godzinowe, będziecie mogli korzystać z uroków nadgodzin po przepracowaniu 170 godzin w miesiącu, dostaniecie urlop na życzenie pracodawcy, będziecie mieli wszystko i odpoczniecie od naszych dzieci które psują wam zdrowie. Wreszcie będziecie mogli powiedzieć że odpoczywajcie bo cóż to jest 40 godzin tygodniowo w robocie jak tam czy się stoi czy się leży 2250 brutto się należy. Ano chodźcie do roboty, nie do pracy bo praca za ciężka a robota to jest życie tam to dopiero sobie poleżycie. Cóż jak widać to nic was nie nauczyło ani to co jest ani to co było. Wy nauczyciele nie wiecie nawet tego jak wygląda prawdzie życie milionów Polaków albo udajecie lub zapomnieliście z jakich rodzin wyszliście.
  Można powiedzieć, Kończ waść nauczycielu, wstydu oszczędź i nam i sobie oraz nie szkodź dziecku jako prawie dorosłej osobie.

 • gość 2019-03-28 23:40:43

  a gadzinówka judzi...

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 23:49:52

  "W ciągu roku pracujemy popołudniami wieczorami i w każdy weekend "większej bzdury nie czytalam:)"Jeździmy z Waszymi dziećmi kosztem swoich dzieci na wycieczki zielone szkoly"pytam jezdzicie za darmo? Nie korzystacie nie zwiedzacie nie latacie po galeriach?jakie rozwiazujecie problemy zostawiając rodzica niejednokrotnie samego albo spychacie dziecko do innej klasy czy szkoły niech sie inni martwią.Pytam po co wybrałes (as)zawód nauczyciela? Od lat jest to grupa społeczna która najwięcej krzyczy! Mówicie tak wszyscy dostali podwyżki tylko nie wy chcecie być traktowani jak wszyscy ok podwyżka ale rząd powinien wam zabrać wszelkie dodatki wtedy będziecie jak wszyscy!Pracujcie jak wszyscy dajcie z siebie maximum jak każdy z nas w pracy a nie najlepiej do domu zadać niech dzieciak siedzi 5 godz i odrabia ze starymi lekcje.Zastanawiał się ktoś ile dziecko poświęca w ciągu tygodnia czasu na naukę???nauczycielom ciężko a uczniom???

 • Obywatel - niezalogowany 2019-03-29 00:55:18

  Dajcie Policji razem z nagrodami wszystko, nauczycielom tez. Odbierzcie górnikom, bo nie maja czasu na protesty kilometr pod ziemią. Na szczescie tak harowac nie musze ale potrafie sobie tyo wyopbrazic- górnicy to po robocie śpia ptrzed nastepna zmiana i nie maja czasu nawet na protest a tu sie W DU#ACH poprzewracalo widze. brawo deebile

 • Obywatel - niezalogowany 2019-03-29 00:58:36

  I pincet plus for everybody. Jedziem na koncu kaczki zaprostestuja a jelen odfrunie na zime. WLKP Zdroje a pier... co to za paranoje?

 • Obywatel - niezalogowany 2019-03-29 01:02:41

  A na EEC (Euro Eco Cyrk) to wymagam w ramach protestu Szpaka i Siostry Godlewskie. Moha byc takze inne gej je i less by. Ma byc cyrk i musztarda jak na Złotów przystało i zasługuje

 • Obywatel - niezalogowany 2019-03-29 01:47:48

  W ogole to odczytalem to jednak po raz drugi jednak i doszedlem do wniosku innego. Po co te klotnie itd. zrobmy tak jak Ojciec Tadeusz R. ui finito. Zatem: wywalmy swoje ziemskie srerbvniki na konto LV co łaska. A co nie bedzie laska, to poprzez sad najwyzej kilka milionow srebrnikow zyskamy ze Skarbu Panstwa, czyli od nas. To jest mysl. P.S. ktos chce kupic moze maybacha lekko uzywany, bo nowy model teraz wyszedl to zmieniamy w imie diecyzji

 • gość 2019-03-29 02:05:40

  https://www.salon24.pl/u/social/61638,absurd-karty-nauczyciela-czyli-pozytywny-przyklad-ze-szwecji

  Polecam przeczytać

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 02:25:34

  Około 2mies.temu jeden z nauczycieli oburzony , zbulwersowany faktem piątki Kaczyńskiego tak kipiał nienawiścią, że inni dostaną, że dlaczego nie dadzą niepełnosprawnym, ten kraj zrujnują i.t.p. Pytam dzisiaj tych przemądrzałych- dlaczego strajkujecie? Zostawcie dla niepełnosprawnych... jest wam żle? - wiedzieliście gdzie i za co za ile będziecie pracować. Nie podoba się? Zmień zawód. Większość z Was i tak nie pracuje z powołania.. Uważacie się za nie wiadomo kogo. Do pracy!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 06:37:29

  Jak dobrze zrozumiałem, 30 °/. pracy nauczyciela w Szwecji to praca z dziećmi. Licząc w Polsce to 18 godzin. Więc cały czas pracy w tygodniu to ponad 54 godzny? Nie doczytałem jeszcze ile zarabia nauczyciel w Szwecji. I te wspaniałe pokoiki 3 osobowe. Żyć nie umierać. A jak jest tam z mobingiem?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 07:37:02

  Wiecie co patrząc na wykształconych nauczycieli nasuwami się jedno . NICZYM NIE RÓŻNIĄ się od nie wykształconych górników. 13 , 14 premie , nagrody, darmowe roczne wczasy pod grusza , a od siebie nic. Empatia tego nie znają mało nawet o niej nie uczą.

 • gość 2019-03-29 07:54:56

  Szkoły w Polsce podlegają pod samorządy.To ja się pytam,dlaczego nie protestują pod starostwem,ratuszem czy Urzędem Marszałkowskim.Miejcie pretensje do nich,oni mają kasę.Przez 8 lat jak rządziła postkomuna,cicho siedzieli jak mysz pod miotłą.Wypowiedzi tych nauczycieli,jak mało zarabiają,jest skandaliczny.Okłamują uczniów i rodziców i tacy są nauczycielami,którzy za dużo oglądają gadzinówkę TVN24.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 08:01:23

  Fajnie jakby się znalazł ktoś kto zjednoczyłby rodziców i zorganizował akcje "8 kwietnia dzieci idą do szkoły". Nauczyciele powinni zobaczyć jak dużo jest ludzi, którym nie podoba się ich narzekanie

 • gość 2019-03-29 09:16:01

  no dawać te kwity na fejsa biedaki .... no i widzicie nikt się nie odważył , manipulanci i kłamcy

 • xXx - niezalogowany 2019-03-29 09:20:31

  Nie mam nic przeciwko nauczycielom. Niech godziwie zarabiają. Ale niech pracują tak jak wszyscy 40h/tydz. i urlopu 26 dni. Wtedy będzie OK. Ze 20 godzin pracy (lekcji) w tygodniu i zarabiać tyle... to coś nie ten teges. Ktoś powie że drugie tyle sprawdzają klasówki w domu i przygotowują się do lekcji. Dobrze niech drugie 20 godzin sprawdza te klasówki ale niech to robi w miejscu pracy czyli szkole!!!

 • GośćcGośćc - niezalogowany 2019-03-29 09:58:43

  Świetny pomysł zorganizujmy kontr protest. Zjednoczmy rodziców babcie dziadków i przed szkołą jakie jest poparcie ich zachcianek

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 10:17:56

  Zaznaczam, że nie jestem nauczycielem, nie mam w rodzinie nauczycieli, mam tylko wnuki, które korzystają z dobrodziejstw oświaty. W pełni popieram strajk nauczycieli. Wylewający wyżej żale niech przyjrzą się durnemu programowi narzuconemu z góry i wszystkim durnym reformom wprowadzonym ostatnio. Ale na to brakuje wielu przedmówcom i wyobraźni i inteligencji. Pewnie, że nauczycielom im o pensje, ale i o dobro Waszych dzieci również. Ach, szkoda słów po prostu....

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 10:36:33

  Znam osobiście jedną osobę opluwających prace nauczycieli.W szkole był największym głąbem i nie miał zielonego pojęcia o Interpretacji kombinatorycznej i o szeregu Leibniza.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 10:46:26

  Nauczyciele nie walczą o dobro dzieci tylko swoich tylkow. Gdyby walczyli o dzieci to strajk miałby na celu reformę edukacji i byłby poparty również przez wielu którzy na nauczyciela narzekają. To że oni będą zarabiać 1000zl więcej nie zmieni tego że mój syn musi targać przeciążony plecak ani tego, że nie wynosi ze szkoły ani trochę wiedzy praktycznej tylko suche frazesy i teksty żywo wycięte z książek, które dopiero w domu staram mu się przełożyć na "język życiowy"

 • gość 2019-03-29 11:05:01

  Jacy są dziś w dużej części nauczyciele? Podam dwa znane mi przykłady. Nauczycielka matematyki zostawiła klasę maturalną i poszła sobie na urlop zdrowotny. W sumie można powiedzieć na szczęście, bo zastąpił ją nauczyciel, który w ciągu kilku lekcji cierpliwie wyjaśnił uczniom wiele problemów, których wcześniej poprzednia nauczycielka nigdy nie raczyła wytłumaczyć. Przykład drugi: nauczycielka w innej szkole oznajmiła uczniom na lekcji, że kiedy dostanie tysiąc złotych podwyżki pojedzie na wakacje na Majorkę. Moje dzieci wracają ze szkoły oburzone tym, co wyprawiają nauczyciele.

 • gość 2019-03-29 11:10:03

  Mówię znajomej nauczycielce: "przecież wiesz, że nie ma tych osiemnastu miliardów rocznie na żądane przez was podwyżki", a co ona: zobaczymy. Ano zobaczymy. Mam nadzieję, że ten ślepy pęd nauczycieli na zatracenie znajdzie swój oczekiwany przez inspieratorów strajku finał, czyli że do władzy wróci Rostowski z Tuskiem, Kopaczową, Schetyną i swą czarcią, czerwoną czeredą i oznajmi: "pinindzy ni ma i nie będzie". Jak mają dostać po tyłkach, niech dostaną od swoich.

 • MM - niezalogowany 2019-03-29 11:57:28

  Nauczyciele mają 40 godzinny tydzień pracy, w tym 18 godzin to obowiązkowe pensum ( czyli lekcje). Nadgodzin jest niewiele, więc nie mają szans, aby dorobić w szkole. Nie mają również warunków, aby sprawdzać testy, kartkówki, zadania, sprawdziany w szkole. Trudno tę pracę wykonywać w zatłoczonym pokoju nauczycielskim, to nie jest strefa ciszy. Domy i mieszkania kupują na kredyt jak większość ludzi. Muszą gdzieś mieszkać. Samochód również nie jest wyznacznikiem luksusu. Na wycieczki z uczniami nie jeżdżą dla przyjemności, to 24 godzinna praca i odpowiedzialność. W trakcie wycieczki opiekunowie nie mogą spokojnie przespać całej nocy , muszą wyznaczyć sami sobie dyżury. Kółka : matematyczne, teatralne, biologiczne...itp. same się nie prowadzą . Szkoła nie powinna być filią domu, a dom filią szkoły. Godzina lekcyjna trwa 45 minut, bowiem dzieci oraz nauczyciele potrzebują przerwy, aby coś zjeść, skorzystać z toalety, zmienić salę lekcyjną, wyjść na świeże powietrze, pobiegać, zrelaksować się. Przedstawiciele wszystkich zawodów mają prawo walczyć o podwyżki, więc o co chodzi ?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 11:57:57

  Widziałem policjanta, który kierował radiowozem paląc w tym czasie papierosa. Kto im dał podwyżkę, i za co?.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 12:39:14

  Tak się ludziska nie emocjonujcie! Nauczyciele i tak nic nie ugrają, bo obecny rząd ma ich głęboko w ....
  . To nie ich elektorat. Im jest potrzebna ciemnota, a nie ludzie wykształceni. Pozdrawiam i nie pozagryzajcie się. Wiosna idzie!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 12:43:29

  Ciekawe jakby ludzie podeszli jakby urzędnicy pracowali 50%czasu w urzędzie z petentem a potem w domu bo u miejscu pracy nie ma warunków. No bez jaj z tym 40 godzinnym tygodniem nauczyciela, nie jesteście Bogami, żeby takie rzeczy przyjmować "na wiarę". Siedź w szkole i rób swoje to uwierzę a wtedy i popołudnia będziesz miał wolne

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 12:45:15

  Jak tak bardzo chcą podwyżkę to dać im ale za te wszystkie wolne dni wakacje ferie długie weekendy nie płacić bo niby dlaczego skoro nie pracują.

 • gość 2019-03-29 13:12:44

  Przeraża tępota piszących na tym forum. Nie jestem nauczycielem na szczęście. Na nieszczęście moja żona jest- mam nadzieję, że da się w końcu namówić na rzucenie pracy.. Coś o tej pracy wiem w przeciwieństwie do piszących tu. Najgorszy zawód jaki można sobie wymyśleć, szczególnie pod względem użerania się z takimi zawistnymi i głupimi rodzicami jak co niektórzy na tym forum...

 • gość 2019-03-29 13:18:59

  "Przedstawiciele wszystkich zawodów mają prawo walczyć o podwyżki, więc o co chodzi ?" Chodzi o to, że dobrze wiadomo, iż tak wielkich pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli nie ma w budżecie i że strajk został zorganizowany przede wszystkim z powodów politycznych przez czerownych i ich wspólników, a wy - nauczyciele przykładacie rękę do ich politycznej, parszywej gry.

 • gość 2019-03-29 13:20:28

  Jak to radził Komorowski? Weź kredyt, jedź za granicę, to jakaś szansa. :)

 • gość 2019-03-29 14:45:04

  Jak czytam wypowiedzi tych nauczycieli,którzy mają o sobie manię wyższości,bo mają tytuł magistra po kursach pedagogicznych,to mnie krew zalewa.Fakty są takie,że oni są mgr.niedouczeni.Nie posiadają żadnego zawodu i żadna ich firma nie przyjmie ich do pracy,bo oni tylko wciskają ciemnotę uczniom i nic nie umieją.Ludzie którzy skończyli dzienne studia,renomowanych uczelni ,znają języki obce i są inżynierami mają od razu pracę.Nam w Polsce nie potrzeba już tych mgr niedouczonych,którzy tylko się pchają do szkół i z siebie robią bożków jak w PRL.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 15:57:45

  Najlepszym dowodem na kiepską jakość kształcenia jest ostatni komentarz .

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 15:57:49

  Jestem nauczycielem i ten tysiak mi się poprostu należy.Dwa miechy wolnego to polatało by się po świecie a tak to tylko Bałtyk i Mazury.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 17:01:20

  Ja z pytaniem . Do czego komu w życiu szereg Leibnitza . Ja miałem nauczyciela z pasją do chemii ( do dziś uczy w szkole katolickiej) Jego pasja przełożyła się na moją sympatię do tej dziedziny , ale On nigdy nie uczył dla podwyżki. Dziś już na wymarciu ten gatunek.

 • super uczen - niezalogowany 2019-03-29 17:05:24

  jestem uczniem ,moim zdaniem należy im się podwyżka,a ci ludzie którzy tutaj komentują ,niech spier****** . Dużo się nauczyłem w szkole przez 10 lat nauki . współczuję wszystkim innym

 • gość 2019-03-29 17:38:32

  do "super ucznia"- najlepiej się nauczyłeś przeklinać

 • gość 2019-03-29 18:25:58

  Nasuwa mi się pytanie,do tych postkomunistycznych nauczycieli,z ramienia PO-PSL i SLD.Wy dostaliście stanowisko nauczyciela w całym powiecie Złotowskim,bo macie korzenie komunistyczne.Kto miał poglądy patriotyczne i katolickie,nie został nauczycielem.Teraz widać jakie wy ma poglądy,anty polskie i chcecie reanimować PRL.Wasz wódz z tego komunistycznego ZNP Broniarz,służy już Putinowi.A takich frajerów znalazł z tych niedouczonych mgr nauczycieli,aby kosztem uczni i rodziców,prowadzić awanturę polityczną.Ja się nie dziwię,że dziś nauczyciel nie ma żadnego autorytetu,tak jak kasta komunistycznych sędziów.

 • gość 2019-03-29 18:49:32

  Ja się zgadzam z poprzednikiem,który napisał prawdę.Jak nie chcą uczyć Polską młodzież,niech zmienią zawód i zaczną pracować fizycznie,wtedy poznają co to jest praca ale więcej zarobią.Biznes nie potrzebuje mgr niedouczonych,którzy dziś jak by skończyli średnią szkołę LO,bez zawodu.

 • gość 2019-03-29 19:28:19

  Nauczyciele, gdyby byli mądrzejsi, dostrzegliby prawdziwe zagrożenie i powody wyciekania pieniędzy z kraju. Podporządkowanie się z jednej strony Uni i Niemcom, (co zniszczyło polską gospodarkę) a z drugiej strony Ameryce i Izraelowi, które trzymają polskich polityków mocno za gardło prowadzi nasz kraj do bankructwa! To polscy politycy, pod wpływem Amerykanów, zablokowali Nord Sream (to nieprawda że Putin chciał ominąć Polskę, wręcz przeciwnie! ), sprowadzono do Polski amerykański gaz, który miał być konkurencyjny a jest droższy od rosyjskiego, zablokowano powstanie nowego Jedwabnego Szlaku (w związku z czym Chińczycy skierowali swoją ofertę do innych krajów i np.Włosi bardzo chętnie z niej skorzystali). To jest cały czas działanie na niekorzyść Polaków. Tego jest naprawdę sporo. Mydlą nam oczy ! Ustawa 447 to prawdziwe dla nas zagrożenie! Niemiecka Unia traktuje nas jak kraj gorszej kategorii, jak swoją kolonię a nauczyciele nadal jak mantrę powtarzają, że Polska wiele zyskała i zyskuje dzieki Uni, że w Jedwabnem to Polacy mordowali (co wg wielu świadków jest nieprawdą, ale w ostatnim czasie ostatecznie zablokowano ekshumacje, więc i dowody pogrzebane zostały na zawsze!), w szkole o Żydach nie wolno mówić prawdy, antypolonizm szerzy się na świecie i jest faktem , a nauczyciele, w rzucającej się w oczy większości, są ślepi i głusi na prawdę i narzucają tę mocno ograniczoną i propagandową wiedzę uczniom

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 19:30:38

  Widać kto pisze takie obraźliwe komentarze. Niedouczeni abderyci co im w życiu nie wyszło i mają wstręt do szkoły a dzieciakami się zasłaniają.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 19:30:51

  No i oto głównie chodzi, że idioci oceniają kompetencje nauczycieli. Pisze się uczniów, nie uczni.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 19:40:01

  Wielu nauczycieli o tym nie wie. Często uczeń w np lo ma większą wiedzę niż belfer, oczywiście jeśli chodzi na korki. Dzisiaj nauczyciel to nie jest synonim inteligenta

 • gość 2019-03-29 19:40:47

  CZEMU TAK NIE STRAJKOWALIŚCIE ZA RZĄDÓW HERR TUFSKA PO-PSL? JA NIE ZAMIERZAM ZAKRZANIAĆ NA WAS OD ŚWITU DO ZIMERZCHU ZA MISKE RYŻU BO PANISKOM ŚNI SIĘ ŻYCIE W LUKSUSIE CO WY MYŚLICIE ŻE MY LUDZIE Z DOŁÓW SYSTEMU TO CHŁOPY PAŃSZCZYŻNIANE A POSZLI !!!

 • gość 2019-03-29 20:30:45

  Przykro czytać tych obrońców postkomunistycznych nauczycieli.Proponuję im wyjazd do Włoch,żeby Polskim uczniom nie wbijali do głowy ideologię postkomunistyczną Broniarza.We Włoszech nauczyciel zarabia około 1.300 Euro,ale musi więcej godzin pracować i zapłacić około 500 Euro miesięcznie za mieszkanie,a żywność kosztuje 2,5 razy więcej niż w Polsce.Wiadomo,że nie jesteście ekonomistami,więc macie wolną drogę,wyjazd na zachód do pracy ale tylko nadajecie się do zmywaków z waszym wykształceniem.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 20:39:33

  No dalej! Huzia na nauczycieli!!
  Przypomnijcie sobie, od czego zaczął Adolfek z wąsikiem i wschodni tow. Józefek. Zapomnieliście? Od wytępienia inteligencji. Czytając większość komentarzy dochodzę do wniosku, że wracamy do tych wzorców. Obym się mylił...

 • gość 2019-03-29 21:21:37

  Biernik : l.poj. ucznia l. mn. uczniów, uczni

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 23:22:36

  Do Adolfka: Przypomnij sobie margaret taczer, rząd nie ma swoich pieniędzy. Wszystko co ma to pieniądze podatników. Rząd nie da Wam podwyżek ze swoich pieniędzy! Jeśli je dostaniecie to od czujemy to wszyscy w sklepach!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 23:25:03

  A kryptogej z Żoliborza rechocze z radości .

 • gość 2019-03-30 00:29:45

  Prawdziwą inteligencję wybito podczas 2-giej wojny swiatowej i jezcze dobijano po wojnie, teraz to już tylko nam zostały tresowane małpki.
  Karta nauczyciela to absurd. Polecam demotywatory Strajk nauczycieli widziany oczami rodziców: https://demotywatory.pl/4917260

 • gość 2019-03-30 00:40:46

  Zmanierowana, zapatrzona w siebie niby-inteligencja. Wy naprawdę nie musicie uczyć nasze dzieci. Żadnej straty nie będzie.

 • Do motlochu - niezalogowany 2019-03-30 07:19:01

  Najlepiej zlikwidować szkoły a motłoch krytykujący prace nauczycieli niech sam uczy swoje dzieci matematyki , fizyki,chemii ,niemieckiego ,angielskiego , biologii , geografii ,itd

 • gość 2019-03-30 10:58:58

  Nauczyciele nie poddawajcie się, walczcie o swoją godność. Myślący rodzice Was popierają, jest ich wielu !!!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 11:16:53

  Popieram. Młodzi łopaciarze są potrzebni.

 • gość 2019-03-30 14:33:53

  Dziś nauczyciel ma plusy i minusy.Jest część nauczycieli,którzy są mściwi do ucznia,który ma inne zdanie,to jemu ciągle obniża się ocenę.Natomiast tolerują matołów,których ich rodzice są na stanowisku czy mają biznes i kasę.Tym matołom dają ciągle świadectwo z paskiem,którzy nawet kablują na kolegów do nauczycieli.To jest we wszystkich szkołach,tych negatywnych nauczycieli którzy represjonują innych jak za komuny,powinni być dyscyplinarnie zwolnieni.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 17:21:12

  Dawno tylu PiS'owskich troli w komentarzach nie widziałem...

 • gość 2019-03-30 19:24:29

  Teraz widać,ten poniżej to jest trol z bojówki bolszewickiej PO-PSL-SLD.Zacznij się już ,pakować dziś jest demokracja,masz drogę wyjazd do Rosji sowieckiej Putin,na Wenezuelę,na Białoruś,czy na Kubę.Tam potrzebują fanatyków i prostaków postkomunistycznych.

 • gość 2019-03-30 19:31:53

  Po co nie którzy piszą że nauczyciele to inteligencja.Każdy w Polsce już wie,że to są prostaki po komunistycznym LO.

 • gość 2019-03-30 20:14:07

  To pisze jeden świr wyznawca sekty PiS którego koń rasy arabskiej uciekający przed suszą i ,,dojną zmianą'' ze stadniny w Janowie kopnął w głowę i teraz ma poważne odchyłki od normy.

 • gość 2019-03-30 20:48:38

  Czytam tego postkomunisty świra,który jest po podstawówce,który skończył wieczorową 7 klas podstawowej klasy.Ten prostak,bez wykształcenia jest obrońcą postkomunistycznych nauczyciel.

 • gość 2019-03-30 21:25:48

  Co to za inteligencja z tych nauczycieli komunistycznych,którzy kradną w marketach jak sędziowie komunistyczni.Oni są nietykalni i uczą Polską młodzież,to jest skandal.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 22:37:45

  Ktoś napisał, że dawno nie widział tylu pisowskich trolli w komentarzach. Nie ma ich tylu, wszystkie te komentarze pisze jedna osoba, widać to po stylu, a właściwie jego braku. Jakiś ludzik ma wyraźną potrzebę ublizania wszystkim nie-pisowcom.

 • gość 2019-04-01 15:43:25

  Odezwał się wożny po 7 klasach podstawówki wieczorowej.Liczy ze dostanie taki darmozjad z kieszeni podatników 1.000 złotych a bałagan jest koło szkoły,wież miotłę i łopatę a nie opieprzasz się.

 • gość 2019-04-01 18:18:24

  Znam jednego fanatyka postkomunistycznego,bez wykształcenia obrońca postkomunistycznych nauczycieli.On ciągle nadaje jak TVN24.Powinien jednak brać leki,to jest matoł anty PIS-owski.

 • gość 2019-04-03 15:46:21

  To jest znany prostak,który został wyrzucony z PIS,on siedzi przy klawiaturze i piesze brednie i paszkwile przeciw PIS.

 • Zorba - niezalogowany 2019-04-14 22:27:38

  Ciemnogrod zlotowski juz wylewa pomyje na nauczycieli ! ZENUJACE!!!! WSTYD I HANBA !!!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi hydrauliczne ,HGS

Usługi hydrauliczne C.O-CWU ,montaż kotłów 5 kl. Autoryzowany serwis DEFRO, sterowanie podłogowe, instalacje sanitarne, instalowanie sterowników..


REMONTY wykończenie wnetrz

-Malowania -Tapetowanie -Podwieszenie sufitów -Gładzie -Tynki -Montaż paneli podłogowych i innych


Eko-Trans Mariola Kujawa Skup Złomu Usługi Transportowe-Prace Ziemne-Rozbiórki ul.Ks.B.Domańskiego 27 Krajenka


Skup pilarek uszkodzonych

Jeśli posiadasz uszkodzoną pilarkę marki Stihl, która leży w garażu i się kurzy to zapraszam do kontaktu. Chętnie odkupię od Ciebie taką maszynę.


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zlotowskie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Angelika Leszczyńska, Mariusz Leszczyński “Leszczyńscy” S. C. z siedzibą w Złotów 77 – 400, Wojska Polskiego 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"