– Biuro kombatantów nie jest dostępne dla starszych i schorowanych – protestuje Elżbieta Grabowska. – A gdzie mieliśmy iść? – mówi Józef Cichy. Co na to starosta Ryszard Goławski?
Elżbieta Grabowska, córka jednej ze złotowskich kombatantek, zgłosiła się do naszej redakcji z prośbą o interwencję w tej sprawie. W imieniu kombatantów – seniorów, dla których kłopotliwe jest dotarcie do biura. To bowiem, z parterowej części Starostwa Powiatowego w Złotowie, przeniesiono na drugie piętro budynku, na jego poddasze.
...
Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku
Pozostało 94% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępChcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Może redakcja ma użyczyć biuro na parterze? Nieodpłatnie, rzecz jasna?
Tu chodzi pewnie o bezpłatną rehabilitację.
Tak działają urzędnicy. Proponuje jeszcze inwalidów na wózkach przenieść na 10 piętro baz windy.
Trzeba przyznać, że schody w starostwie są "inne", wysokie, ciężko się po nich wchodzi, więc może to być trudne dla starszych ludzi.
I co się dziwić !!!!! Co za pytanie dlaczego !!!!! A jaka była, jest i ma być sytuacja kombatantów oraz ich rodzin. Kto się tym martwi i kogo to obchodzi. W obecnych wariackich czasach, Kombatanci, Katolicy, tak Katolicy bo przeważnie Kombatanci nimi są przez co stają się kula u nogi władzy. Władzy której w Złotowie, nikt nigdy nie zmienił. Popatrzcie na układy trzy lata temu, starosta, z-ca, skarbnik, sławetny szperacz polityczny z SRS. Zobaczmy, kto dzisiaj trzyma postkomunistyczny układ w ratuszu jak nie były Naczelnik z nieudolnym włodarzem miasta sterującym przez kogo? . To ci sami z pokolenia na pokolenie, którzy nic nie robiąc dla starszych mieszkańców od lat modnie nazywają ich seniorami dla których szacunek kończy się na słowach i przed drzwiami urzędów. Ludzie starsi w tym kombatanci mówią a raczej przypominają rządzącym o moralności i prawdzie historycznej szczególnie tej której oni byli świadkami. Cóż kombatanci, starsi ludzie stają się rządzącym niepotrzebni i zapomniani, pomimo że to oni biorą czynny udział w wyborach także radnych do Rady Miasta. Tu w Złotowie dochodzi do absurdu wolnościowo-demokratycznego w którym to w Samorządzie Miasta decydujący głos dyktatu decyzyjnego ma Burmistrz, natomiast w Samorządzie Powiatu ten decyzyjny głos ma Starosta. Gdzie są ci którzy zostali wybrani jako radni do Rady Miasta, po co i komu oni są potrzebni, skoro bronią decyzji dyktatu a nie mieszkańców. Nie dość tego, nie potrafią wczuć się w sytuację ludzi starszych i to bez względu na to czy są kombatantami czy nie. Jeden włodarz buduje kaplice jako Złotowskie Zdroje i wychwala swoje działania dla przyszłości mieszkańców, drugi oddała od siebie tych którzy stają się zawadą, więc poprzez dodawanie trudności zniechęca ich do działania w hołdowaniu pamięci o przeszłości. Przeszłości, która nie dla wszystkich jest po drodze w utrzymania władzy. Władzy, która pomimo zaklinania prawdy historycznej także w Złotowie cały czas na się dobrze. Co za czasy w których za nasze także kombatantów pieniądze, ta sama władza pokoleniowo zmieniając tylko skórę, powie wszystko co wypada w danym momencie ustrojowym państwa polskiego. To jest niewygodne i bardzo trudne szczególnie dla postkomunistów, którzy stając w miejscach pamięci dawnych wrogów Środowiska Komunistycznego, dzisiaj są zmuszeni mówić o nich jako Bohaterach. Możemy obserwować to podczas takich świąt narodowych i kościelnych jak Dzień Niepodległości, Dzień Flagi, rocznica Powstania Warszawskiego, Wielkanoc, Boże Ciało czy Boże Narodzenie. To nieliczne święta w których władzy ,, wypada " się pokazać w pierwszym szeregu a później powrót do codzienności w której, wartości tych dni nie mają żadnego znaczenia.
Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby
Zupelna prawda.Dobre spostrzezenie. Wybrancy perfekcyjnie nauczyli sie socjotechniki robienia ludzi w bambuko. A wyborcow po czterech latach ogarnia amnezja i wybieraja tych samych,bezdusznych lotrow ,ktorzy przed wyborami znowu opowiadaja tym biedakom jak im dobrze zrobia. I tak w kolko.
Typowy przykład urzędniczego logistycznego podejścia do petenta, czyli całkowity brak logiki, że petenci są dla urzędników, a nie urzędnicy dla obywateli; na 2gie piętro kombatant, czyli osoba starsza i często schorowana nie przyjdzie, czyli nie bedzie zawracała głowy i przeszkadzała w piciu kawki i gadaniu h..j wie o czym, byle nie pracować; pewnie jeszcze dziwne godziny przyjęć i biuro do spraw niepotrzebnych działa wyśmienicie, czyli etat jest, a do zrobienia wielkie nic; i to wszystko za nasze pieniążki i niby dla nas obywateli jest robione.
Mylisz władze powiatu z władzami miasta!!!
Oj tam oj tam...Nikt nie protestował kiedy kilkanaście miesięcy seniorzy leczyli się przez telefon, umierali w samotności i podduszali się szmatami na twarzy...
MatrixDed, ty znowu okazujesz swoją głupotę. Po co ci to, czy rzeczywiście, kompleks życia ciebie przerasta. Znajdź swoje miejsce wśród swoich i nie powtarzaj się, nie mieszaj, nie głupkuj.
Mądrze powiedziane
Chyba się ktoś pomylil i myslal, ze to komandosi a nie kombatanci.
Wstyd!!! Ciekawe jaki geniusz podjął taką decyzję...
Jacy to kombatanci tego komunisty Cichego I sekretarza w komitecie miejskim PZPR w Złotowie.Uciekł do Wałcza do komitetu miejskiego PZPR.Tam jego nawet komuniści się pozbyli.Ten komunistyczny kiedyś ZBOWID a teraz reanimował nieboszczki PRL KOMBATANCI powinne być zlikwidowane jak jak i wszystkie bojówki komunistyczne z PO-PSL-SLD.Które okradają Polskich podatników ich miejsce jest już na śmietniku.
Jacy to kombatanci tego komunisty Cichego I sekretarza w komitecie miejskim PZPR w Złotowie.Uciekł do Wałcza do komitetu miejskiego PZPR.Tam jego nawet komuniści się pozbyli.Ten komunistyczny kiedyś ZBOWID a teraz reanimował nieboszczki PRL KOMBATANCI powinne być zlikwidowane jak jak i wszystkie bojówki komunistyczne z PO-PSL-SLD.Które okradają Polskich podatników ich miejsce jest już na śmietniku.
No i znowu # anonim # chlapnął ze dwa razy w szyję i podwojny bełkot gotowy. A jaki on # anonim # obeznany w sprawach PZPR, ZBoWiD, i innych źródeł komunistycznych w których pewnie przez dziesiątki lat brylował jako sługa PRL-u. Nie wiem po co ten człowiek się ośmiesza. Każdy wie że tu nie ma mowy o kombatantach komunistycznych a tych którzy przed, w czasie i po ll Wojnie Światowej, walczyli o polskość o polską mowę, Polskę Niepodległą. Pięć prawd Polaków, to nie testament Komunistów. Obraża pan kombatantów którzy przez lata, długo po wojnie musieli ukrywać swoją działalność, patriotyzm i walkę z komunistycznym reżimem. Ci kombatanci dzisiaj przesiedleni przez postkomunistów na strych urzędu, to Polacy doświadczeni walka zagrożoną więzieniem, wywózką na Sybir czy śmiercią. Oni na takie traktowanie jak czytamy nie zasługują a pan niech wreszcie przestanie wszystkich przyrównywać do środowiska, które pewnie panu nie było obce.
Jeszcze żyją ludzie,którzy pamiętają towarzysza Cichego, nie udawajmy i nie ręczmy za nikogo
Jana, piszesz o towarzyszach a nie kombatantach walki o Niepodległą Polskę. Żyją jeszcze ci którzy poznali Hitlera ale to nie bohater dzisiejszych czasów. Tak więc jak znałaś tow. Cichego, to lepiej przycichnie bo może się wydać co to była za znajomość.
O jejejej, nie Jana a Jagna.
To nazwisko było znane w Złotowie w latach 80-tych,to małe miasto i ludzie się znają,to po pierwsze i mało istotne w bulwersującej kwestii zmiany lokalizacji,po drugie- dziś prawdziwych kombatantów juz prawie nie uświadczysz,chyba,że na forografiach sprzed lat.
Jagna;;;; Ibisz się, mamy 21 wiek i 2022r. Jeden rusek ukrywał się od wybuchu II Wojny Światowej przez 45 lat w lesie bo nadal myślał że w Rosji rządzi Stalin a wojna trwa. Nie idź w jego ślady. Kombatant kombatantów i nie równy i być może trzeba by było pomyśleć o właściwej nazwie dla ludzi, którzy nie poddając się niemieckiej i komunistycznej okupacyjnej władzy, przyczynili się do odzyskania Wolności przez Suwerenną Rzeczypospolitą Polskę. Tak sumując to bez względu na zaszłości i obecne zdradzieckie chamstwa Totalnej Opozycji, nie można dopuszczać do takiego traktowania seniorów w naprawdę sędziwym wieku. Przecież to wygląda podobnie do tego co ,, minister " Rostowski tłumaczył Polakom jako dowód na oszczędności, mówiąc przed kamerami ,, ja mojej żonie w Londynie codziennie daje 5 funtów na dzień ". Przypominam że to był już 2921r. XXI WIEKU. Czy takiego szacunku do kobiet, narodu polskiego oczekujesz.
Sprawdź pisownię,bo ciężko zrozumieć o co chodzi w Twoim wypracowaniu
A ich nazwa brzmi :"Żołnierze wyklęci",też wzbudzają u niektórych kontrowersje
Zdezorientowany,,, nie nadążasz, nic w tym dziwnego. To dlatego twój Ryszawy Guru zdrajca Polski może wam wciskać jazdy kit. Brak podzielności uwagi, ma wielki wpływ na wasze postrzeganie szkodliwości działania Ryszawego. Wasza nie umiejętność logicznego myślenia o przeszłości i przyszłości Polaków i państwa polskiego do którego miasto Złotów z jego mieszkańcami należy, powoduje że Polska w Unii Europejskiej jest postrzegana jako kraj, który potrzebuje nad sobą zwierzchnictwa jak nie Moskwy to Berlina. Ciekawe co będziecie pisali kiedy już Donald Tusk zostanie Premierem a tym samym ponownym dylematem, zostać nim czy PO zostawić Polskę w zamian za Euro.
Zamiast obrażać ludzi,o których nie masz zielonego pojęcia,doucz się człowieku języka ojczystego i zapisów dat i komentuj artykuł a nie zapisy innych.
Zdezorientowany, czy może ciebie coś obrazić. Widać że czytasz komentarze od dechy do dechy i najważniejsze dla ciebie daty a tu rzeczywiście pomylono i trudno się domyśleć o który rok przed przegrana PO chodzi. Ale cóż widać że dla ciebie to wysokie progi, więc nie pozostaje nic innego jak tylko życzyć tobie aby powrócił specjalista od ,, Piniendzy ni ma i nie będzie " schował tak że nawet Tusk ich nie znalazł. Domyślam się i i to trudno będzie tobie zrozumieć ale cóż, są tacy którzy tak mają. Myślę że się nie obrażasz.
Może redakcja ma użyczyć biuro na parterze? Nieodpłatnie, rzecz jasna?
Tu chodzi pewnie o bezpłatną rehabilitację.
Tak działają urzędnicy. Proponuje jeszcze inwalidów na wózkach przenieść na 10 piętro baz windy.