Złotów przykręca kurek dla wozów asenizacyjnych

23/06/2026 16:46

MZWiK ogranicza przyjmowanie nieczystości. Firmy alarmują, prezes odpowiada: „Oczyszczalnia nie może dłużej dopłacać do cudzych ścieków”

Wypowiedziane umowy, limity zrzutów i nowe zasady przyjmowania nieczystości płynnych. Decyzje Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Złotowie wywołały duże poruszenie wśród firm zajmujących się wywozem ścieków i osadów z przydomowych oczyszczalni. Przedsiębiorcy obawiają się, że wkrótce nie będą mieli gdzie opróżniać swoich beczkowozów. Z kolei prezes MZWiK Daniel Wróbel przekonuje, że zmiany są konieczne, bo dalsze przyjmowanie niekontrolowanych ilości osadów grozi poważnymi problemami dla miejskiej oczyszczalni ścieków.

Kilka dni temu dotarły do nas informacje, że Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Złotowie wypowiedział umowy firmom zajmującym się wywozem nieczystości płynnych pojazdami asenizacyjnymi.

– Sytuacja wygląda tak, że...

Płatny dostęp do treści

Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku

Pozostało 92% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Najnowsze wiadomości