Palcem w bucie [AL25/2026]

23/06/2026 16:47

Od kilku lat wałkujemy temat szpitalnych dyżurów na własnym podwórku. Nie tylko my. Wiele lokalnych gazet robiło na ten temat materiały, bo wszędzie ten sam problem.

Szpitale pod kreską, wynagrodzenia za dyżury niebotyczne. I co? I nic. Jak wołanie na puszczy. Musiał dopiero znaleźć się „zaradny” lekarz – działacz partyjny w stolicy, który opublikował swoje oświadczenie majątkowe, by nagle sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media, a sumienia polityków zostały poruszone. A Polska prowincja – tak jakby jej nie było.

Dwa lata temu przedsiębiorcom podniesiono składkę zdrowotną na zasadzie: im więcej zarabiasz, tym więcej płacisz. Pieniądze miały trafić do systemu. Pogodziłem się z tym, że skoro więcej zarabiam, muszę więcej zapłacić, choćby po to, żeby ci gorzej sytuowani mieli lepiej. Gdzie poszły te pieniądze? Patrząc na niektóre z oświadczeń majątkowych medyków delikatnie mówiąc, czuję się mało komfortowo. Dziś zarobki powyżej miliona złotych nie robią już żadnego wrażenia. Okazuje się, że...

Płatny dostęp do treści

Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku

Pozostało 79% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2026 16:47

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Najnowsze wiadomości