W Urzędzie Gminy i Miasta Jastrowie odbyła się odprawa, podczas której przedstawiono wyniki pracy policji za 2025 rok.
W 2025 roku wszczęto 176 postępowań przygotowawczych, o 29 mniej niż rok wcześniej. Stwierdzono 170 przestępstw, co oznacza spadek o 35 w porównaniu do 2024 roku. Wykrywalność ogólna wyniosła 78,36%, a w przypadku przestępstw kryminalnych 81,58%.
Najczęściej odnotowywano przestępstwa przeciwko mieniu. W 2025 roku stwierdzono 25 kradzieży i kradzieży z włamaniem, wobec 30 w roku poprzednim.
Policjanci przeprowadzili 638 interwencji (w 2024 roku – 834). Odnotowano również spadek zdarzeń drogowych – z 95 do 71. Doszło do 5 wypadków, w których nie było ofiar śmiertelnych.
Zmniejszyła się liczba kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. W 2025 roku wszczęto 10 postępowań w takich sprawach (rok wcześniej – 14).
W minionym roku prowadzono działania profilaktyczne skierowane m.in. do seniorów oraz uczniów. Kontrolowano także miejsca wypoczynku letniego we współpracy z innymi służbami.
Odprawa odbyła się z udziałem kierownictwa policji oraz przedstawicieli samorządu i instytucji lokalnych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wspaniałe zdjęcie !!!
Bez bliźniaków będzie ciężko. Panowie dziękujemy Wam za wszystko!
Cała przyjemność po naszej stronie, to My dziękujemy.
O matko !!!
Ja zapamiętam tylko jednego bliźniaka! Tego co pokazał klasę jak się można pożegnać z honorem. Takich ludzi się nie zapomina a ten drugi to nawet nie pamiętam że był.
Wiela was tam jest w Jastrowiu. Można dwie drużyny w siatkę wystawić i rezerwowi jeszcze będą. Nie czuję się bezpieczniej niż 30 lat temu.
To Ty kolego co też liczyłeś na szaszłyka a odszedłeś w zapomnienie jak papier toaletowy po wytarciu d...
Super.Podziekowania dla policji, wcześniej impreza i podziękowania dla sołtysów,coroczne gale dla kgw a tacy strażacy z Jastrowia ponad 150razy biegli na alarm i co?cisza. Żadnego dziękuję, brak informacji o podsumowaniu roku i gratulacji ? Zero wzmianki na stronie Jastrowia,brak zdjęć ze strażakami.Jaki powód pomijania strażaków?
Pożegnać się z klasą zawsze trzeba, tyle w temacie!
Klasę panowie to najpierw trzeba mieć
Podziękowania dla policji a reszta to dno
Wspaniałe zdjęcie !!!
Bez bliźniaków będzie ciężko. Panowie dziękujemy Wam za wszystko!
Cała przyjemność po naszej stronie, to My dziękujemy.