Podszył się pod bank. Jedna decyzja mogła kosztować ją tysiące złotych

27/03/2026 19:01

To miała być zwykła rozmowa z bankiem. Numer telefonu się zgadzał, sms–y przychodziły z oficjalnego numeru banku, a konsultant brzmiał profesjonalnie i znał dane rozmówcy. Wszystko jednak było oszustwem. – Nie ma dnia, by ktoś się do nas nie zgłosił z podobnym problemem – ostrzega złotowska policja.

„Zablokowaliśmy podejrzaną transakcję”

–Dzień dobry, Mateusz Puchacz, Dział Bezpieczeństwa Banku PKO BP. Oświadczam, że rozmowa jest rejestrowana. Czy rozmawiam z Panią Malwiną Kowalską? (imię i nazwisko zmienione na prośbę czytelniczki) – usłyszała na początku rozmowy.

Kobieta potwierdza i pyta, co się stało.

– Kontaktujemy się z panią odnośnie zablokowanej transakcji na rachunku firmowym na kwotę 1660 zł do firmy Era Trans. Czy Pani osobiście wykonywała ten przelew? Przelewu dokonano 11 minut temu.

Kobieta jest zaskoczona. Tłumaczy, że nie robiła żadnej transakcji, a konto firmowe miało być już zamknięte. Był poniedziałek, a w piątek była w placówce banku, by zamknąć rachunek. Pracownica poinformowała ją wtedy, że...

Płatny dostęp do treści

Chcesz czytać dalej? Wykup subskrypcję e-wydania Aktualności Lokalnych! Zapłać za pomocą BLIK lub przelewem ze swojego banku

Pozostało 95% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/03/2026 07:49

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wandzia - niezalogowany 2026-03-28 13:23:27

    Jeśli już mowa o pieniądzach. Na ul.Szpitalnej od kilku lat chodzi starsza pani i wyludza pieniądze od przechodzących tam ludzi. Obserwuje tą sytuację od kilku lat i widzę że tylko synowa i syn i wnuk biegają za nią od kilku lat. Gdzie jest reszta rodziny?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wandzia - niezalogowany 2026-03-28 13:24:08

    Jeśli już mowa o pieniądzach. Na ul.Szpitalnej od kilku lat chodzi starsza pani i wyludza pieniądze od przechodzących tam ludzi. Obserwuje tą sytuację od kilku lat i widzę że tylko synowa i syn i wnuk biegają za nią od kilku lat. Gdzie jest reszta rodziny?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pacjentka - niezalogowany 2026-03-28 13:53:59

    Wiem coś na ten temat. Znam córkę tej starszej okropnej kobiety. Ma zakład krawiecki. Okropna kobieta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.