Reklama

Stanisław Gluszkiewicz na czele jastrowskiej spółdzielni

23/01/2018 12:00
Spółdzielnia ma nowego prezesa. Na emeryturę odszedł Jan Blicharz

Czytasz tekst premium, który został udostępniony dla wszystkich Czytelników portalu.
Zostań stałym Czytelnikiem. Zaloguj się i subskrybuj treści portalu .


Stanisław Gluszkiewicz został wybrany przez radę nadzorczą nowym prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko–Własnościowej w Jastrowiu. Zastąpił na tym stanowisku Jana Blicharza, który po 27 latach zarządzania spółdzielnią przeszedł na emeryturę.

Kim jest nowy prezes?

Stanisław Gluszkiewicz przez ostatnich 29 lat pracował w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Jastrowiu. Był tam przede wszystkim specjalistą do spraw mienia komunalnego i wspólnot mieszkaniowych, ale zajmował się także sprawami z zakresu BHP, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz obsługą informatyczną. Dobrze orientuje się także w sprawach spółdzielni. Nie tylko jest jej członkiem, ale wcześniej zasiadał w radzie nadzorczej, dzięki czemu poznał, jak spółdzielnia funkcjonuje. Obowiązki prezesa pełni od stycznia. Przed nim nie lada wyzwanie. Spółdzielnia zarządza 16 budynkami, w tym 492 mieszkaniami. Jej bloki stoją na osiedlu pomiędzy ul. Wojska Polskiego i aleją Wolności, ale także na os. Słowackiego oraz przy ul. Mickiewicza.

Reklama

Wodomierze priorytetem

Stanisław Gluszkiewicz wdraża się w nowe obowiązki i zapoznaje z sytuacją spółdzielni, m.in. finansową. Przyznaje, że przejął stery bardzo dobrze zarządzanej organizacji.

Z moich wcześniejszych obserwacji wynika, że spółdzielnia była prowadzona wzorowo. Będę się starał tego nie zaprzepaścić

– mówi nowy prezes. Pytany o zamierzenia nie chce mówić, póki co, o planach. Najpierw chce dobrze poznać zasoby spółdzielni. Poza tym każda większa inwestycja wiąże się z potrzebą wydania pieniędzy, a mieszkańcy liczą, że nowy prezes nie podniesienie stawek czynszu i nie wprowadzi dodatkowych opłat. Jak na razie trzeba więc skupić się na bieżącym zarządzaniu i dokończeniu rozpoczętych inwestycji, m.in. docieplania budynków.

Reklama

Ważną rzeczą byłoby założenie wodomierzy elektronicznych, bo z tym mamy bardzo duży problem

– Stanisław Gluszkiewicz zdradza jedną nowość, którą chciałby wprowadzić. Tłumaczy, że w tej chwili pojawiają się komplikacje z rozliczeniem, bo podczas gdy główny licznik jest odczytywany np. 31 grudnia, to sprawdzanie stanów wodomierzy dla poszczególnych mieszkań jest rozciągnięte w czasie, bo często lokatorów nie udaje się zastać i pracownicy do niektórych muszą chodzić po kilka razy, aby odczytać licznik. Poza tym prezes zapewnia, że zarządzając spółdzielnią będzie otwarty na ludzi i dialog.

Reklama

Dużo daje rozmowa z ludźmi. Nie załatwi się wszystkiego, ale trzeba porozmawiać, wysłuchać. Trzeba być frontem do ludzi. Nie można się odwrócić i odejść. Tak zawsze starałem się postępować.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Znajomi mieszkancy - niezalogowany 2018-01-29 17:47:04

    Powodzenia Stasiu trzymamy za Ciebie kciuki, wiemy, że jesteś najlepszy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    POLAK! - niezalogowany 2018-01-24 18:18:18

    Oj, oj typowy Polaku, pewnie co niedziele pierwszy latasz do komunii, a tu wylewasz swoją nienawiść, aż przykro. Zmień pseudonim i nie hańb tego narodu. Czego można więcej od Ciebie wymagać? Może daj się najpierw człowiekowi wykazać. Bez odbioru! Powodzenia dla nowego prezesa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    polak - niezalogowany 2018-01-24 14:52:31

    o tym fachowcu przygłupie powinno sie artykuł napisac ,byłby hit debilizmu ,zapraszam po materiały Panie Guhs

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama