Reklama

Wytwórnia mas bitumicznych do poprawki?

02/09/2016 07:00
Sąsiedzi działki, na której powstać ma wytwórnia mas bitumicznych, dopięli swego – postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej zostało wznowione

12 sierpnia Franciszka Materek i Marian Ziemliński dostali pismo informujące, że postępowanie administracyjne w tej sprawie zostaje wznowione

– cieszy się Mirosław Sawicki, który od kilku tygodniu protestuje przeciwko powstaniu w rejonie Blękwitu wytwórni mas bitumicznych. On oraz wymienione osoby mają w pobliżu działki rolne. Pan Mirosław uprawia maliny i porzeczki i obawia się, że inwestycja firmy Strabag zaszkodzi jego działalności. Stąd wniosek o wznowienie postępowania o wydanie decyzji środowiskowej, złożony 12 lipca do Urzędu Gminy Złotów. Skuteczny.

Reklama

Pani Materek i pan Ziemliński, czyli najbliżsi sąsiedzi działki, na której powstać ma wytwórnia zostali uznani za strony w postępowaniu. Będą mieć wgląd w dokumenty tej inwestycji i będą się domagać sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko

– mówi w ich imieniu M. Sawicki.

Ja z panami Rogenbuckiem i Czechowskim chcemy także być stronami. Czekamy na decyzję wójta

– dodaje. Ta zapaść ma do 8 września.

Zgodnie z kodeksem?

Decyzję środowiskową dla tej inwestycji wójt gminy Złotów Piotr Lach wydał 16 czerwca. Właścicieli najbliższych działek za strony w postępowaniu jednak nie uznał.

Reklama

My strony ustaliliśmy zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego

– stwierdził. Wznowienie postępowania z pewnością wpłynie na opóźnienie realizacji inwestycji. Swoje zastrzeżenia do planów firmy Strabag ma także stowarzyszenie Eco–Moneo.

Będziemy Państwa informować o losach tej sprawy.

Wytwórnia mas mineralno–bitumicznych zlokalizowana ma być tuż przy oczyszczalni ścieków, za płotem schroniska dla psów. Na działce wielkości 2,5 ha stanąć mają cztery zbiorniki na bitum (60 m³ każdy), trzy na mączkę (po 80 m³), jeden na pył węglowy (120 m³), olej opałowy (60 m³) i olej napędowy (5 m³). Roczna produkcja mieszanki mineralno–bitumicznej wynieść ma około 125 000 Mg. Poza tym prowadzony ma tam być recykling asfaltu na zimno (odpad z remontów dróg). Na działce tej staną także kontenery biurowe i socjalne.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hej - niezalogowany 2016-09-06 12:32:48

    do FRANCISZKA zastanów się co piszesz mogą płacić 1 zł podatku bo tak stanowi prawo.Zanim napiszesz sprawdz dokumenty bo bedziesz musiał za bzdury płacić. Sprawdz co to jest sterefa ochrony sanitarnej i czy w tym miejscu jest.Według ciebie jest wiec nie można nic budować. Nie pisz bzdur bo bedziesz musiał resztę malin wykupic po cenie giełdowej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Franciszka - niezalogowany 2016-09-04 09:37:55

    Pan Sawicki powinien już się martwić płaci 150 zł podatku wszyscy protestujący może płacą 600 na rok a ta wytwórnia przyniesie kilka miejsc pracy i około 150 000 zł podatku. Prawy pan Sawicki zatrudnia na czarno ludzi i nieopłacalne ani złotówki na ZUS i podatki a na dodatek stwarza zagrożenie epidemiologiczne uprawiając maliny w strefie ochrony sanitarnej więc kto tutaj chce być wporzadku

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hej - niezalogowany 2016-09-03 13:08:02

    z tego co mi wiadomo za 2.5ha jedynie 2 500 000 złotych polskich, ale narazie dzierżawa po grunty rolne byłu kupione dokładnie 4 lata temu i trzeba fiskusowi oddać należne a tak za rok po dzierżawie po upływie 5 lat sprzedaż.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama