22 lutego Rada Gminy Zakrzewo podjęła decyzję o udzieleniu dotacji parafii pw. św. Marcina Biskupa w Starej Wiśniewce. Radni byli jednomyślni.
Dlatego w najbliższym czasie parafia otrzyma 25 tys. zł na prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele parafialnym. Chodzi o wystrój malarski wewnątrz świątyni (polichromia ścienna nawy głównej oraz ściany płn., płd., wsch., i zach.), a także odnowienie feretronu z obrazem św. Kingi i św. Barbary oraz krucyfiksu.
Wniosek o dotację z budżetu gminy Zakrzewo parafia złożyła 14 września 2017 roku.
Drewniana świątynia w Starej Wiśniewce pochodzi z XVII wieku. To jeden z największych zabytków na terenie gminy Zakrzewo i regionu. Rok temu informowaliśmy, że dotację w wysokości ponad 1,7 mln zł na restaurację kościoła przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program dla drewnianych zabytków w regionie koordynuje Diecezja Bydgoska.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
,,Dojna zmiana"" pokazała że każdą ustawę można olać, więc dlaczego obywatel (katolik, ateista itp) ma sponsorować remonty obiektów należących do Kościoła kiedy w innym miejscu Kościół wydaje pieniądze na pozłacane i marmurowe budowle ,,do nieba"", a hierarchowie kościelni żyją w przepychu chowając zgarnięte złoto w przykościelnych katakumbach.
Kolejny mądry. Proponuję zapoznać się z ustawą o samorządzie gminnym i zadaniami własnymi gminy a później się wypowiadać. Ale cóż, to chyba już standard, że skoro się nie znam to koniecznie się wypowiem?
Bogata ta gmina skoro sponsoruje największą mafię jaka panuje na świecie. Która ma chyba największe pieniądze. No ale cóż głupi naród.
,,Dojna zmiana"" pokazała że każdą ustawę można olać, więc dlaczego obywatel (katolik, ateista itp) ma sponsorować remonty obiektów należących do Kościoła kiedy w innym miejscu Kościół wydaje pieniądze na pozłacane i marmurowe budowle ,,do nieba"", a hierarchowie kościelni żyją w przepychu chowając zgarnięte złoto w przykościelnych katakumbach.
Kolejny mądry. Proponuję zapoznać się z ustawą o samorządzie gminnym i zadaniami własnymi gminy a później się wypowiadać. Ale cóż, to chyba już standard, że skoro się nie znam to koniecznie się wypowiem?
Bogata ta gmina skoro sponsoruje największą mafię jaka panuje na świecie. Która ma chyba największe pieniądze. No ale cóż głupi naród.