Przekonał się dzisiaj o tym wędkarz, który złowił w okolicach Zabajki 2 - prawie 40 kg tołpygę. Warto wspomnieć iż aktualny rekord złowionej ryby tego samego gatunku to 56,8kg. Ryba złowiona na zbiorniku Elektrowni Rybnik przez Michała Stereckiego i Grzegorza Prucnala. Więcej na ten temat przeczyatacie w najbliższym wydaniu Aktualności Lokalnych.

Taaaaka ryba
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Złowił to jego zazdrosniki
A jeśli była złapana przy pomocy narzędzi klusowniczych to nawet nie wykroczenie a przestępstwo
Jeśli nie na wędkę to jest to wykroczenie z art.7 ustawy o rybactwie śródlądowym i do hejtów panu starszemu należy się mandat karny.
to nie wedkarz tylko kłusownik tołpyga żywi się planktonem więc jedynie na sieć lub szarpaka uda sie ja złapać!Nie mistrz tylko stary kłusownik i tyle !!!!!Pzw powinno mu odrazu karte wedkarką zabrać!
Do Tadeusza i Xax - dla Waszej wiadomości " ta ryba " w/ g Regulaminu PZW powinna być jak najbardziej humanitarnie ( cokolwiek to znaczy ) zabita i NIE MOŻE WRÓCIĆ DO WODY!!!!
stary miesiarz.
Dlaczego nie zadzwonicie, nie zapytacie się, nie dowiecie się jak była złapana, tylko piszecie dyrdymały... Skąd wiecie że taka ryba była złapana na szarpaka.... Czyżby z własnego doświadczenia?... Nikt z was nie sprawdził a wypisujecie bzdury: "Raczej normalnie nie mozna jej zlapac" --"Wiec to nie jest wędkarz tylko zwykly kłusownik!" I oczywiście jedna osoba przypuści fakt i następne bęcwały jeziorniak i malinowy mając już pewność będą powielały plotkę, a wszystko bez sprawdzenia faktu, by tylko oczerniać osobę która to złapała. Sam zadzwoniłem i zapytałem jak była złapana i ani nie na szarpaka ani nie na wędkę ani w jakikolwiek brutalny czy bestialski sposób. Sposób śmieszny ale skuteczny, ale to już musicie dowiedzieć się sami, bo za chwilę znajdą się hipokryci którzy krzyczeli w komentarzach a sami będą próbować owym sposobem łapać. W każdym bądź razie wędkarze i krzykacze w komentarzach pokazali to co potrafią najlepiej... Pozdrawiam
Po pierwsze jak piszą poprzednicy na pewno ta ryba nie była złowiona. Po drugie jak już ktoś "zdobył" taką rybę to nie powinno chwalić się w taki sposób. Martwa ryba na taczce. Trzeba było jeszcze widły w nią wbić bardziej by pasowało do wizerunku wieśniaka. ( nie obrażając ludzi ciężko pracujących na gospodarstwie )
witam ,przedmówca ma rację za sposób na szarpaka,bo tylko tak można złapać tolpyge ( wiedzą to zwłaszcza ci co pływają łódkami ) jest karalne!!!!!!!
Do Czeska: Panie kolego ta ryba w ogole nie bierze bo zywi sie glownie planktonem! Raczej normalnie nie mozna jej zlapac bo ona poprostu nie bierze,a ten pan smieszny co ja zlapal to zalozyl poprostu wieksza kotwicę i na zaczep na siłę!! Wiec to nie jest wędkarz tylko zwykly kłusownik!
Smacznego to ja tobie życzę żrąc tego kilkunasto kilogramowego karpia :)
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i przemyśl, bo wyszedł z Ciebie taki mały "hitlerek", który kochał pieska a mordował ludzi.
O tym że prawdziwy wędkarz wypuszcza rybę nie chciałbym komentować ale muszę. Zwyczajnie pasjonaci wędkarstwa (i pseudo pasjonaci) uważają się za mądrzejszych, jak sami widzimy po komentarzach skłonni są do ..."Takich wędkarzy powinny wystrzelać", "Dopóki tacy "wędkarze" będą "wędkować" to w naszych wodach ryb nie będzie". Zazdrość czy coś więcej? Dla wędkarzy pasjonatów są osobne akweny, stawy, jeziora gdzie za samo wejście płacą sporą sumę kasy. I tam niech idą i płacą za swą "pasję". Od innych zbiorników wodnych niech się serdecznie odczepią. A żeby wkurzyć ich bardziej to mam 2 akweny gdzie mam i tołpygi, amury a również karpie. Przed świętami kilka większych karpi się złapało, po kilkanaście kilo, złapałem, sprzedałem bo z tego żyję. Innym nie zabronię łapać i takie sztuki, bo to są nasze dobre ryby, zdrowe nie faszerowane chemią Dla pseudo wędkarzy i wściekłych wędkarzy polecam łososia norweskiego albo pangę, i życzę smacznego.
Zazdrość przez ludzi przemawia gratulacje a inni niech patrzą jak chcą być na zlotowskie.pl lub w aktualnościach to niech w końcu coś zrobią np. Pojeździć na jelenia który jest na radzie no to panowie kto pierwszy ten lepszy ogłaszam zawody za otwarte
Żenada jakich mało. Gratuluje połowu,ale to co później zrobiliście z tą rybą świadczy tylko o was. Po cholerę zabierać tą rybę. Takich wędkarzy powinny wystrzelać.
Dopóki tacy "wędkarze" będą "wędkować" to w naszych wodach ryb nie będzie. Gratuluje połowu, ale za zabranie taiej ryby powinna temu panu ość w du/pie w poprzek stanąć
Zdjęcia paskudne... ja jako wędkarz wyrażam swój sprzeciw wobec tego typu publikacjom. To jest mięso na taczce. To nie ma nic wspólnego z wędkarstwem.
a na zlotowskie.pl nadal cenzura.
Łukasz Giziński i nie z Bronxu ;)
słaby quad
Siemanko, to ja karooool, przegrałem w gre "wędkarz" na naszej klasie 550 godzin i tam jakoś wieksze łapałem, wiec ja nie wiem dlaczego tołpyga 40 kg to dużo? i jeszcze jedno pytanko czy ziemia jest płaska?
Takie sztuki to ja z pradziadem na babie w 45 łapałem na bata
TO MOJA RYBA KTO JĄ DO CH*JA WYCIONGNOL Z TEGO JEZIORE JEZU KARMIŁEM JOM 3 LATA!!!!!!!!!1
Żal mi takich ludzi.
Prawdziwy wędkarz po złowieniu ryby waży, mierzy, robi zdjęcie i ... wypuszcza. PS - ryba ta żywi się głównie planktonem i drobnym pokarmem roślinnym. Dorosłe osobniki polują głównie na robaki, mięczaki, a także małe ryby, w Polsce w celu regulowania nadmiernego wzrostu fitoplanktonu (mikroskopijne organizmy roślinne (w tym glony niezaliczane do królestwa roślin w niektórych systemach taksonomicznych) oraz sinice (należące do prokariontów), żyjące w wodzie, nie posiadające zdolności ruchu lub tylko w znacznie ograniczonym zakresie) więc dla ludzi nie groźna.
Ryba złowiona to fakt. Okaz jest to fakt. Pytanie czy metoda połowu tego gatunku jest zgodna z regulaminem PZW skoro ta ryba niestety nie żeruje w taki sposób, aby złowić ją na przynętę przy pomocy wędki. No chyba, że morsy nurkowały z kuszą w lodowatej wodzie...
Ryba podczepiona, bo ten gatunek nie weźmie na nic. A zabrać taki okaz to grzech,,!!!!!!!
Żeby cokolwiek gratulować trzeba rybę samemu złapać na wędkę !! Po co to SHOW!!
Tak duża i stara ryba nie nadaje się już nawet do zjedzenia... Powinna być wypuszczona spowrotem do swojego naturalnego środowiska
Dobrze, że nie zerzarła uczestników Złotowskiego Orszaku Morsów
Gratulacje, a ludzie zawsze będą zazdrościć :-) jeden chwast mniej w jeziorze
Co jest najlepsze, że ta ryba nie weźmie na wędkę tak sama z siebie :/
Szwagier złapał 4 kg na kukurydzę, tolpyge oczywiście. I co, nie weźmie na nic ?
Złowił to jego zazdrosniki
A jeśli była złapana przy pomocy narzędzi klusowniczych to nawet nie wykroczenie a przestępstwo
Jeśli nie na wędkę to jest to wykroczenie z art.7 ustawy o rybactwie śródlądowym i do hejtów panu starszemu należy się mandat karny.