Niebawem przedstawimy Państwu sprawozdanie z bieżącej kadencji, chociaż w jej trakcie staraliśmy się na bieżąco informować o naszych osiągnięciach i staraniach, a także niepowodzeniach, które wynikały głównie z powodu braku współpracy Burmistrza Miasta z Radą Miejską.
Jesienią planowane są wybory samorządowe i nasz klub zamierza ponownie ubiegać się o Państwa zaufanie. Część z obecnych radnych, panie Alicja Andrzejewska i Anna Rogut oraz pan Stanisław Pikulik, nie będzie się ubiegać o ponowny wybór. Lista kandydatów na radnych w kolejności alfabetycznej przedstawia się następująco:
Proponujemu Państwu udział w wyłonieniu kandydata na Burmistrza Złotowa poprzez prawybory. Głosowanie odbywać się będzie drogą internetową w terminie od dziś, 23 kwietnia do 6 maja 2018.
Po tym terminie poinformujemy Państwa, kto będzie ubiegał się o stanowisko Burmistrza Miasta.

Marcin Batko
Wiek 40 lat, od urodzenia złotowianin, żonaty, dwójka dzieci, bezpartyjny. Absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie (kształtowanie terenów zieleni), Politechniki Koszalińskiej (zarządzanie BHP) oraz PWSZ w Pile (budownictwo). Obecnie kończę Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy (budownictwo drogowe).
Doświadczenie samorządowe zdobyłem pracując ponad 10 lat w naszym Urzędzie Miejskim. Przez te lata miałem przyjemność pracować z dwoma burmistrzami: panem Stanisławem Wełniakiem i panem Adamem Pulitem. Dzięki temu, poznałem różne sposoby realizacji zadań i kierowania bieżącymi sprawami miasta oraz dostrzegłem nowe możliwości jego dalszego rozwoju.
Wierzę, że to doświadczenie i bardzo dobra znajomość infrastruktury całego miasta ułatwi mi podejmowanie dobrych decyzji. Moim hobby jest turystyka górska oraz sporty wodne.

Tadeusz Kubów
Bezpartyjny.
Lat 49 wykształcenie średnie, mieszkam w Złotowie.
17 lat prowadzę własną działalność gospodarczą.
Pełnię funkcje społeczną jako Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego O/ Miejsko-Powiatowego w Złotowie oraz członek Zarządu Wojewódzkiego WOPR w Poznaniu.
Lubię spędzać czas aktywnie.

Jan Maksimczyk
Lat 57, urodzony w Szczecinku, od 1988 roku zamieszkały w Złotowie.
Wykształcenie wyższe techniczne mgr inż. elektryk, żonaty, ojciec trzech synów.
Od 1988 do 2007 roku kierownik Oddziału Terenowego a później Posterunku Energetycznego w Złotowie. Obecnie pracownik ENEA Operator Rejon Dystrybucji Wałcz zatrudniony na stanowisku specjalisty do spraw rozwoju i inwestycji oraz zastępca przewodniczącego związków zawodowych „Solidarność” w Rejonie Dystrybucji Wałcz. Wyznaje zasadę, że człowiek jest największą wartością każdej firmy.
Na przełomie wieków przez trzy kadencje z ramienia pracowników członek Rady Nadzorczej Fabryki Elementów Wyposażenia Budownictwa METALPLAST S.A., w której pełnił obowiązki Prezesa Zarządu. Dzięki pomysłowi rozwinięcia handlu ze Wschodem uratował fabrykę przed zamknięciem. Później przez trzy kadencje był członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wałczu.
Po godzinach własna działalność gospodarcza w zakresie usług dla ludności branży elektrycznej.
Motto życiowe: „Miej serce i patrz w serce”

Mariola Wegner
Urodziłam się w Złotowie 46 lat temu, tu mieszkam, pracuję i z tym miastem wiążę przyszłość swoją i mojej rodziny /mąż Zbigniew i córka Weronika/.
Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu - kierunek rehabilitacja ruchowa /fizjoterapia/ oraz studia podyplomowe o kierunku Przygotowanie Pedagogiczne i Zarządzanie w Opiece Zdrowotnej.
Po zakończeniu nauki przez 5 lat pracowałam w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Złotowie. Od 2000 roku pełnię obowiązki kierownika działu rehabilitacji złotowskiego Szpitala Powiatowego im. A. Sokołowskiego.
Od kilkunastu lat aktywnie działam na rzecz osób niepełnosprawnych i ich integracji ze środowiskiem. W tym celu w 2002 roku założyłam Fundację Na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - KRAJNA, w której aktywnie działa Klub Złotowskich Amazonek /skupiający kobiety po amputacji piersi spowodowanej chorobą nowotworową/, który również pomogłam stworzyć. Cztery kadencje byłam przewodniczącą Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Złotowie.
W 2013 r. otrzymałam Nagrodę Powiatu Złotowskiego w kat. Ochrona zdrowia, opieka społeczna, bezpieczeństwo publiczne.
Moją pasją jest sport, który czynnie uprawiam wraz z całą rodziną, jak również kibicuję złotowskim sportowcom.
Dzięki Państwu po raz trzeci jestem radną Rady Miejskiej, działałam w Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej, Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Obecnie jestem przewodniczącą Komisji Rewizyjnej.
[[snd=128]]
Przedstawiamy Państwu także założenia do programu na lata 2018-2023, licząc na zainteresowanie nim, uwagi i propozycje.
Najważniejsze cele naszego programu:
Szanowni Państwo!
Do tej pory daliśmy liczne dowody, że można nam zaufać, że dotrzymujemy słowa, że w mijającej kadencji, mimo braku współpracy ze strony Burmistrza Miasta, udało się zrealizować program, który prezentowany był w kampani wyborczej i stał się programem Rady.
Jeżeli obdarzycie nas Państwo ponownie zaufaniem, będzie tak nadal.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze