Reklama

Program Klubu Radnych Zadbajmy o Złotów na kadencję 2018-2023

23/04/2018 19:30
Radni Rady Miejskiej z Klubu “Zadbajmy o Złotów “ od dwóch kadencji uzyskiwali w wyborach największą ilość głosów, mając tym samym większość w 15 osobowej Radzie Miejskiej Złotowa

Niebawem przedstawimy Państwu sprawozdanie z bieżącej kadencji, chociaż w jej trakcie staraliśmy się na bieżąco informować o naszych osiągnięciach i staraniach, a także niepowodzeniach, które wynikały głównie z powodu braku współpracy Burmistrza Miasta z Radą Miejską.

Jesienią planowane są wybory samorządowe i nasz klub zamierza ponownie ubiegać się o Państwa zaufanie. Część z obecnych radnych, panie Alicja Andrzejewska i Anna Rogut oraz pan Stanisław Pikulik, nie będzie się ubiegać o ponowny wybór. Lista kandydatów na radnych w kolejności alfabetycznej przedstawia się następująco:

Reklama
Jarosław Białkowski, Wojciech Buczek, Aldona Chamarczuk, Krystian Cichański, Henryk Golla, Roman Hernes, Jerzy Kołodziejczyk, Jacek Lewandowski, Mariola Wegner, Stanisław Wełniak, Krzysztof Żelichowski.

Proponujemu Państwu udział w wyłonieniu kandydata na Burmistrza Złotowa poprzez prawybory. Głosowanie odbywać się będzie drogą internetową w terminie od dziś, 23 kwietnia do 6 maja 2018.

Po tym terminie poinformujemy Państwa, kto będzie ubiegał się o stanowisko Burmistrza Miasta.

Naszymi kandydatami w prawyborach są w kolejności alfabetycznej:

Marcin Batko

Marcin Batko

Wiek 40 lat, od urodzenia złotowianin, żonaty, dwójka dzieci, bezpartyjny. Absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie (kształtowanie terenów zieleni), Politechniki Koszalińskiej (zarządzanie BHP) oraz PWSZ w Pile (budownictwo). Obecnie kończę Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy (budownictwo drogowe).

Reklama

Doświadczenie samorządowe zdobyłem pracując ponad 10 lat w naszym Urzędzie Miejskim. Przez te lata miałem przyjemność pracować z dwoma burmistrzami: panem Stanisławem Wełniakiem i panem Adamem Pulitem. Dzięki temu, poznałem różne sposoby realizacji zadań i kierowania bieżącymi sprawami miasta oraz dostrzegłem nowe możliwości jego dalszego rozwoju.

Wierzę, że to doświadczenie i bardzo dobra znajomość infrastruktury całego miasta ułatwi mi podejmowanie dobrych decyzji. Moim hobby jest turystyka górska oraz sporty wodne.

Reklama

Tadeusz Kubów

Tadeusz Kubów

Bezpartyjny.

Lat 49 wykształcenie średnie, mieszkam w Złotowie.

17 lat prowadzę własną działalność gospodarczą.

Pełnię funkcje społeczną jako Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego O/ Miejsko-Powiatowego w Złotowie oraz członek Zarządu Wojewódzkiego WOPR w Poznaniu.

Lubię spędzać czas aktywnie.

Jan Maksimczyk

Jan Maksimczyk

Lat 57, urodzony w Szczecinku, od 1988 roku zamieszkały w Złotowie.

Wykształcenie wyższe techniczne mgr inż. elektryk, żonaty, ojciec trzech synów.

Od 1988 do 2007 roku  kierownik Oddziału Terenowego a później Posterunku Energetycznego w Złotowie. Obecnie pracownik ENEA Operator Rejon Dystrybucji Wałcz zatrudniony na stanowisku specjalisty do spraw rozwoju i inwestycji oraz zastępca przewodniczącego związków zawodowych „Solidarność” w Rejonie Dystrybucji Wałcz. Wyznaje zasadę, że człowiek jest największą wartością każdej firmy.

Reklama

Na przełomie wieków przez trzy kadencje z ramienia pracowników członek Rady Nadzorczej Fabryki Elementów Wyposażenia Budownictwa METALPLAST S.A., w której pełnił obowiązki Prezesa Zarządu. Dzięki pomysłowi rozwinięcia handlu ze Wschodem uratował fabrykę przed zamknięciem. Później przez trzy kadencje był członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wałczu.

Po godzinach własna działalność gospodarcza w zakresie usług dla ludności branży elektrycznej.

Motto życiowe: „Miej serce i patrz w serce”

Reklama

Mariola Wegner

Mariola Wegner

Urodziłam się w Złotowie 46 lat temu, tu mieszkam, pracuję i z tym miastem wiążę przyszłość swoją i mojej rodziny /mąż Zbigniew i córka Weronika/.

Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu - kierunek rehabilitacja ruchowa /fizjoterapia/ oraz studia podyplomowe o kierunku Przygotowanie Pedagogiczne i Zarządzanie w Opiece Zdrowotnej.

Po zakończeniu nauki przez 5 lat pracowałam w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Złotowie. Od 2000 roku pełnię obowiązki kierownika działu rehabilitacji złotowskiego Szpitala Powiatowego im. A. Sokołowskiego.

Reklama

Od kilkunastu lat aktywnie działam na rzecz osób niepełnosprawnych i ich integracji ze środowiskiem. W tym celu w 2002 roku założyłam Fundację Na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - KRAJNA, w której aktywnie działa Klub Złotowskich Amazonek /skupiający kobiety po amputacji piersi spowodowanej chorobą nowotworową/, który również pomogłam stworzyć. Cztery kadencje byłam przewodniczącą Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Złotowie.

W 2013 r. otrzymałam Nagrodę Powiatu Złotowskiego w kat. Ochrona zdrowia, opieka społeczna, bezpieczeństwo publiczne.

Reklama

Moją pasją jest sport, który czynnie uprawiam wraz z całą rodziną, jak również kibicuję złotowskim sportowcom.

Dzięki Państwu po raz trzeci jestem radną Rady Miejskiej, działałam w Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej, Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Obecnie jestem przewodniczącą Komisji Rewizyjnej.

[[snd=128]]

Program na lata 2018-2023

Przedstawiamy Państwu także założenia do programu na lata 2018-2023, licząc na zainteresowanie nim, uwagi i propozycje.

Najważniejsze cele naszego programu:

Infrastruktura

Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz sieci wodociągowej i kanalizacyjnej z wykorzystaniem środków unijnych. Budowa i modernizacja ulic z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Zapewnienie warunków do rozwoju budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego. Kontynuacja budownictwa komunalnego, w tym lokali socjalnych, z wykorzystaniem dofinansowania przez Państwo. Przejęcie i modernizacja dworca PKP z przeznaczeniem jego zasobów na potrzeby mieszkańców naszego miasta. Zwiększenie oferty mieszkań dla młodych, przez Złotowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Oświata i kultura

Modernizacja i rozbudowa amfiteatru. Dalsza modernizacja obiektów oświatowych. Zapewnienie środków na stypendia dla najlepszych uczniów, a także dla dzieci z najuboższych rodzin. Finansowanie kultury ze środków publicznych dla organizacji i stowarzyszeń. Kontynuować będziemy organizację EEM oraz innych imprez cyklicznych, takich jak spotkania teatralne czy kabaretowe. Aktywna współpraca z miastami partnerskimi poprzez wymianę grup dzieci i młodzieży, zespołów kulturalnych, sportowych i stowarzyszeń. Wsparcie finansowe i organizacyjne działań stowarzyszeń, mające na celu aktywizację ludzi starszych.

Sport i rekreacja

Kontynuowanie zagospodarowanie terenów zielonych. Finansowanie klubów sportowych i uczniowskich oraz stowarzyszeń zajmujących się organizacją imprez rekreacyjnych i sportowych. Poszerzenie oferty sportowo-rekreacyjnej ZCAS-u poprzez wsparcie organizacyjne i finansowe inicjatyw społecznych w tym zakresie.

Promocja miasta, nowe miejsca pracy

Aktualizacja studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, co pozwoli na lepsze wykorzystanie naszych zasobów i dalszy rozwój miasta. Promocja terenów inwestycyjnych oraz nowoczesnej bazy sportowo-rekreacyjnej, co w połączeniu z ogólną atrakcyjnością miasta powinno zaowocować nowymi miejscami pracy. Rozbudowa systemu ulg i zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy.

Pomoc społeczna

Zapewnienie, poprzez MOPS, wsparcia finansowego i opieki wszystkim potrzebującym. Utrzymanie w dotychczasowej wysokości dodatków mieszkaniowych i energetycznych oraz finansowanie noclegowni dla bezdomnych. Zapewnienie profesjonalnej opieki starszym osobom, w tym prowadzenie Dziennego Domu Opieki Senior Wigor.

Bezpieczeństwo

Współpraca z zarządami dróg powiatowych i wojewódzkich w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników tych dróg. Wykorzystanie monitoringu dla poprawy bezpieczeństwa w mieście. Wsparcie finansowe instytucji i stowarzyszeń powołanych do przeciwdziałania patologiom społecznym. Rozbudowa ścieżek rowerowych, budowa i modernizacja oświetlenia ulicznego i parkowego.

Obsługa administracyjna

Biuletyn informacji publicznej oraz strona internetowa miasta stanowić będzie podstawowe źródło informacji o działaniach i zamierzeniach Burmistrza i Rady Miejskiej. Wprowadzenie nowych narzędzi komunikacji burmistrza i radnych z mieszkańcami poprzez faceebok i twitter. Popularyzacja budżetu obywatelskiego, tak aby mieszkańcy mieli wpływ na decyzję, jak zostanie wydana część budżetu miejskiego.

Szanowni Państwo!

Do tej pory daliśmy liczne dowody, że można nam zaufać, że dotrzymujemy słowa, że w mijającej kadencji, mimo braku współpracy ze strony Burmistrza Miasta, udało się zrealizować program, który prezentowany był w kampani wyborczej i stał się programem Rady.

Reklama

Jeżeli obdarzycie nas Państwo ponownie zaufaniem, będzie tak nadal.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama