Wędkarze walczyli o tytuł mistrza koła PZW Jastrowie. Woda oddała tego dnia 32 szczupaki i okonie
Jezioro „Damsa” stało się w niedzielę areną wędkarskich emocji. Odbyły się tutaj zawody spinningowe o tytuł mistrza koła PZW Jastrowie. Do rywalizacji z brzegu przystąpiło 23 zawodników. Od pierwszych minut było jasne, że to nie będą zawody „na przeczekanie”. Drapieżniki ewidentnie "współpracowały" z zawodnikami wyjątkowo chętnie. W trakcie kilkugodzinnych zmagań złowiono łącznie 27 szczupaków i 5 okoni. Było co mierzyć, dokumentować i zapisywać w klasyfikacji.
Zawody rozegrano zgodnie z zasadą NO KILL. Każdy uczestnik otrzymał numer startowy wylosowany podczas odprawy, a złowione ryby były samodzielnie dokumentowane przez zawodników, po czym bezpiecznie wracały do wody. Rywalizacja była mocna, ale fair, bez szkody dla jeziora i jego drapieżnych mieszkańców.
Mistrzem koła PZW Jastrowie został Zbigniew Piechowski, który uzyskał wynik 4330 pkt. To rezultat, który zdecydowanie dał mu miejsce na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Kacper Kubiczak (2050 pkt), a trzecią lokatę wywalczył Marek Charo (1410 pkt). Tuż za podium znalazł się Rafał Wicha, a kolejne miejsca zajęli Sebastian Pawlak oraz Piotr Maliszewski.
Red.
Fot. PZW Koło Miejsko-Gminne Jastrowie
Na tytułowym zdjęciu zdobywca drugiego miejsca – Kacper Kubiczak
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze