45 zawodniczek i zawodników wzięło udział w turnieju tenisowym EEM. Mimo piekielnego upału zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.
Turniej rozpoczął się o godzinie 8.30. Już wtedy było bardzo ciepło, a z każdą kolejną godziną temperatura rosła. Zawody rozgrywano w czterech kategoriach: OPEN mężczyzn, OPEN kobiet, 40+ mężczyzn oraz 50+ mężczyzn.
Patrząc na listę zgłoszonych zawodników, można było przewidywać wysoki poziom rywalizacji. I rzeczywiście tak było. Najwięcej emocji dostarczyła kategoria OPEN mężczyzn. W finale zmierzyli się Grzegorz Sobczyk ze Świnoujścia oraz 19-letni Ksawery Kokowski ze Złotowa. W dwóch setach zwyciężył bardziej doświadczony Sobczyk, jednak młodemu złotowianinowi należą się słowa uznania za bardzo dobrą postawę. W półfinale Grzegorz Sobczyk pokonał Sławomira Wrzeszcza, natomiast Ksawery Kokowski wyeliminował Stanisława Leszczyńskiego.
W kategorii kobiet najlepsza okazała się złotowianka Weronika Świderska, która w finale pokonała Beatę Tończyk-Judę. Trzecie miejsce zajęła Brygida Stępień z Piły, a czwarte Maja Jakóbczyk.
W kategorii 40+ mężczyzn zwyciężył Maciej Redzimski. Jego rywalem w finale był Sylwester Borysiuk. Trzecie miejsce wywalczył Wojciech Zaorski, a czwarte Sławomir Głyżewski.
W kategorii 50+ świetnie spisał się Leszek Wolanin z Jastrowia, który w finale pokonał Jarosława Białkowskiego. Trzecie miejsce zdobył Cezary Drogosz z Piły, a czwarte Mariusz Leszczyński.
Sponsorem nagród było Miasto Złotów. Puchary i nagrody z ramienia miasta wręczał Błażej Żelichowski, który jest nie tylko radnym miejskim, ale również członkiem Złotowskiego Towarzystwa Tenisowego.
Mariusz Leszczyński
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze