Dziś, rozpoczął się pierwszy dzień 37. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Bukowińskie Spotkania”.
O godz. 11:00 na ul. Poznańskiej i ul. Gdańskiej odbywa się wydarzenie „Wspólna ulica”, czyli prezentacje zespołów. W centrum Jastrowia, wspólnie z gośćmi z Polski, Ukrainy, Węgier i Rumunii, stawiana jest ostatnia wicha.
Wieczorem, o godz. 18:30, na polu piknikowym przy ul. Wojska Polskiego zaplanowano inaugurację festiwalu oraz „Smaki Bukowiny” — pokaz wyrobów kuchni regionalnych. Na uczestników czeka także darmowa degustacja potraw przygotowanych przez festiwalowych gości.
To okazja, by poczuć klimat Bukowiny poprzez muzykę, tradycję, taniec i regionalne smaki.
Zobaczcie naszą galerię zdjęć z rozpoczęcia festiwalu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze