Jednym z ważniejszych punktów czwartkowej sesji Rady Miejskiej Złotowa była debata nad raportem o stanie miasta oraz głosowanie nad wotum zaufania dla burmistrza Jakuba Pieniążkowskiego
Radni długo dyskutowali, podsumowano to, co udało się zrealizować, ale nie zabrakło też rozmów o problemach, wyzwaniach i sprawach, które nadal czekają na rozwiązanie. Debata nad raportem o stanie miasta była okazją do oceny kierunku, w jakim zmierza samorząd oraz do wskazania obszarów wymagających dalszej pracy. Poruszano zarówno kwestie związane z dotychczasowymi działaniami władz miasta, jak i potrzeb mieszkańców. Radni odnosili się do realizowanych zadań, inwestycji oraz bolączek, z którymi mierzy się Złotów. Po dyskusji głosowali nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania. Jakub Pieniążkowski otrzymał poparcie większości Rady Miejskiej Złotowa, choć nie wszyscy radni zagłosowali za. Spośród 15 radnych za udzieleniem wotum zaufania opowiedziało się 12, natomiast od głosu wstrzymali się Stanisław Wojtuń i Mariola Wegner, a przeciw zagłosował Krzysztof Koronkiewicz.
Na tej samej sesji radni głosowali nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium. Jakub Pieniążkowski otrzymał je jednogłośnie.
Red.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wielkie gratulacje dla pana burmistrza za uzyskanie wotum zaufania i pełnym uzyskaniem absolutorium.
Wielkie gratulacje dla pana burmistrza za uzyskanie wotum zaufania i pełnym uzyskaniem absolutorium.