Drugie podejście do wyłonienia dyrektora Muzeum Ziemi Złotowskiej cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż pierwszy konkurs. Do naboru zgłosiło się pięć osób, a trzy z nich spełniły wymagania formalne i zostały dopuszczone do kolejnego etapu postępowania.
Komisja konkursowa zakończyła ocenę formalną zgłoszeń złożonych w drugim konkursie na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Złotowskiej. Spośród pięciu kandydatów trzy osoby zakwalifikowały się do dalszego etapu. Oznacza to, że spełniły wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze.
Przed kandydatami jeszcze rozmowy kwalifikacyjne z komisją konkursową, które zaplanowano na przyszły tydzień. Po ich zakończeniu komisja wyłoni kandydata i przedstawi swoją rekomendację burmistrzowi Złotowa.
Przypomnijmy, że pierwszy konkurs nie zakończył się wyborem nowego dyrektora. Wówczas do naboru przystąpiły trzy osoby, jednak tylko jedna z nich przeszła etap oceny formalnej i została zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Kandydatka uzyskała pozytywną rekomendację komisji konkursowej, jednak po spotkaniu z nią burmistrz zdecydował, że nie podejmie współpracy z rekomendowaną osobą. W efekcie konieczne było ogłoszenie kolejnego konkursu.
W skład komisji konkursowej wchodzą: Sławomir Wilowski, Aleksandra Zachęć, Magdalena Płaczek, Anna Kokowska, Karolina Bartosz i Agnieszka Ramucka-Jeż – jako przedstawiciele Burmistrza Miasta Złotowa – oraz Magda Stachyra, reprezentująca Radę Muzeum Ziemi Złotowskiej.
Mariusz Leszczyński
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komisja Konkursowa O.K. teraz czekamy na wyłonienie najlepszej kandydatury na Dyrektora Muzeum Ziemi Złotowskiej.Podobno nowy Dyrektor/ka rozpocznie prace od 1 września '26r. ?
Komisja Konkursowa O.K. teraz czekamy na wyłonienie najlepszej kandydatury na Dyrektora Muzeum Ziemi Złotowskiej.Podobno nowy Dyrektor/ka rozpocznie prace od 1 września '26r. ?