Reklama

Jest nowy problem na kompleksie nad Jeziorem Zaleskim. Odbiór znów przesunięty.

26/06/2026 18:51

Mieszkańcy będą musieli uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. W środę miał odbyć się kolejny odbiór techniczny nowego kompleksu rekreacyjnego nad Jeziorem Zaleskim przy ul. Jeziornej. Choć najpoważniejszy problem został już usunięty, inwestycja wciąż nie otrzymała zielonego światła do otwarcia.

Wieża już nie drży

Kilka tygodni temu największe zastrzeżenia dotyczyły wieży prowadzącej na szczyt zjeżdżalni. Konstrukcja wpadała w wibracje, co wywoływało u użytkowników nieprzyjemne wrażenie niestabilności. Jak udało nam się ustalić, ten problem został już wyeliminowany. Wieża nie wpada w drgania i spełnia oczekiwania pod względem komfortu korzystania.

Brakuje poręczy

Podczas środowego odbioru technicznego pojawiła się jednak nowa przeszkoda. Okazało się, że przy schodkach, którymi osoby korzystające ze zjeżdżalni wychodzą z niecki basenowej, brakuje wymaganej poręczy. To właśnie ten element sprawił, że odbiór ponownie nie został zakończony pozytywnie. Dla inspektorów kwestie bezpieczeństwa i zgodności z przepisami BHP są najważniejsze i muszą zostać spełnione przed udostępnieniem obiektu mieszkańcom.

Reklama

Kolejna próba w poniedziałek

Następny odbiór techniczny zaplanowano na poniedziałek. Jak się dowiedzieliśmy, poza poręczą występują jeszcze drobne mankamenty związane z estetyką wykonania kompleksu. Te jednak będzie można usunąć już po zakończeniu procedury odbiorowej i nie mają one wpływu na bezpieczeństwo użytkowników. Jeżeli w poniedziałek wszystkie wymagania zostaną spełnione, niewykluczone, że już w przyszłym tygodniu mieszkańcy będą mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych w nowym kompleksie rekreacyjnym nad Jeziorem Zaleskim.

Mariusz Leszczyński

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Plażowicz - niezalogowany 2026-06-26 19:05:12

    Czy za nie oddanie obiektu do użytku zapłaci wykonawca i Pan Dyrektor ZCAS?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Życzliwa - niezalogowany 2026-06-26 20:23:40

    BĘDZIE ODBIÓR JAK LATO SIĘ SKOŃCZY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Czas napraw - niezalogowany 2026-06-26 20:41:44

    Okrucieństwem było by udawanie,że wszystko jest w porządku.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama