Wczoraj na plaży miejskiej w Jastrowiu odbyła się Noc Świętojańska organizowana w ramach 37. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Bukowińskie Spotkania”.
Od godz. 21:00 uczestnicy mogli wspólnie świętować jedną z najbardziej klimatycznych letnich tradycji. Wieczorne spotkanie nad wodą przyciągnęło mieszkańców, gości festiwalu oraz miłośników folkloru. Nie zabrakło symboliki związanej z Nocą Świętojańską, wspólnego przeżywania tradycji i nastroju, który najlepiej czuje się właśnie po zmroku.
Wydarzenie trwało do północy i było okazją do spotkania kultur, pokoleń i lokalnej społeczności. W ramach festiwalu „Bukowińskie Spotkania” Jastrowie po raz kolejny stało się miejscem, gdzie muzyka, taniec i obrzędy tworzą wspólną opowieść o dziedzictwie Bukowiny.
Przygotowaliśmy dla Was obszerną fotorelację z Nocy Świętojańskiej na plaży miejskiej w Jastrowiu. Zobaczcie, jak wyglądał ten wyjątkowy wieczór podczas 37. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Bukowińskie Spotkania”.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze