Z takim pomysłem wyszedł jeden ze złotowskich przedsiębiorców, który wystąpił do miasta o umożliwienie zlokalizowania na sezon ogrodu piwnego na Półwyspie Rybackim. Punkt miałby działać od maja do połowy września, być zlokalizowany w pobliżu miejsca, gdzie z promenady wchodzi się na pomost. Sęk w tym, że jest to bliska odległość od placu zabaw, jaki znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów obok – na co podczas komisji stałych Rady Miejskiej Złotowa zwrócili uwagę miejscy radni. Składający propozycję podkreśla, że jest przepis mówiący o tym, iż sprzedaż alkoholu nie może odbywać się w zbyt bliskiej odległości od kościoła, przedszkola czy szkoły.
Nie ma natomiast przepisu dotyczącego placu zabaw
Reklama
– dodaje przedsiębiorca. Zaznacza, że do propozycji i tego, co odpowie miejska strona, podchodzi dość luźno. Obecnie trudno bowiem określić, na jakich warunkach odbyłoby się udzielenie zgody i sam przetarg, który rozstrzygnąłby, kto może prowadzić ogród piwny w tym miejscu.
Podczas komisji radni nie wydali opinii w tej sprawie. Uznali, że w pierwszej kolejności powinna ją wydać Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i radca prawny urzędu. Dodać należy, że od niedawna obowiązuje nowa ustawa dotycząca ograniczeń sprzedaży alkoholu, która w wielu miejscach zawiera bardziej rygorystyczne zapisy niż dotychczas. Z jednej strony radni podkreślali, że co do zasady w wielu miejscach w Polsce, w takich lokalizacjach jak promenady, sprzedaż alkoholu funkcjonuje, z drugiej strony wskazane na Półwyspie Rybackim miejsce razi bliską odległością od placu zabaw, na którym w sezonie czas spędza z dziećmi wielu złotowian. Stąd propozycja, żeby ewentualnie odsunąć punkt sprzedaży od placu i wskazać inne, zgodne z ustawą miejsce.
Radca prawny Urzędu Miejskiego także nie zajmuje w tym momencie stanowiska.
W ciągu pół roku od wejścia nowelizacji rada musi zająć się tą tematyką
– Paweł Tabor nawiązuje do marcowych zmian w ustawie ograniczającej sprzedaż alkoholu, wyjaśniając, że swoimi uchwałami rada miejska m.in. musi ustanowić zasady sytuowania takich punktów sprzedaży w mieście.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jestem za nie każdy ma swój dom z ogrodem by móc grillować.
Czyżby ktoś z promenady nie chciał konkurencji ? Spokojnie starczy dla wszystkich dorobicie się w szybkim tempie obiboki i leniuchy. Dziwne zjawisko - coraz więcej osób w zlotowie zakłada biznes kebab, pizzerie ... kto wtedy będzie pracował u januszy ? Kto robił u januszy wie jak tam jest ciężko. A kto założył własny biznes jest nierobom ma dwie lewe ręce i nie chce mu się robić. Ma się za cwaniaczka
Jak to co? Większość właścicieli nie sprząta po swoich kundlach. Nie widzisz tego bo prawdopodobnie nie wystawia głowy z samochodu nawet na drugą stronę ulicy jeździsz autem.
Dokładnie, też czasem jak pobiegam po promenadzie, mam ochotę wypić zimne piwko. Zresztą, nawet po maratonach zalecają wypić piwko, przecież to nic złego. Kwestia tylko, żeby pilnować, co by nie zrobiła się z tego żulernia. No ale od tego mamy policję, tylko jak znam życie to pewnie mają to gdzieś.
Nie ma już na co w tym mieście pieniędzy wydawać? Idź już spać, to wychlane piwsko do głowy całkiem ci walnęło. Myśl niemiecka...
A ja proponuję zrobić coś na kształt myśli niemieckiej. Niech miasto postawi z cztery wiaty z grilem stacjonarnym. Piwo można sobie kupić w sklepie a grila wielu nie może sobie zrobić. Ten pomysł napewno wyszedł od pana M. z Milenium ale tym razem chyba to nie przejdzie
A co zawinili tobie właściciele kundli, że chcesz im wlepiać "mandaty"? Hę? Potrafisz pomyśleć, świerszczyku, zanim coś wpiszesz?
Pewnie ogródek piwny chce otworzyć właściciel milenium, tylko on ma takie pomysły a zamiast kiełbaski sprzedawać zioło! Ludzie promenada ma lokal restauracje starczy pomysłów dla pijaków i patologii zlotowskiej.
To od czego jest straż miejska? Nie może wlepiać mandatów właścicielom kundli ? Będą dalej chodzić bez celu po Złotowie i brać pensje ?
Zosiu, twój rzeczowy wpis przywrócił mi wiarę w to, że są jeszcze w tym kraju ludzie trzeźwo myślący. Pozdrawiam.
Powinieneś bardziej uważać, gdzie stawiasz nogę, oczu nie masz? Mnie też wkur..wiają psie odchody, ale ostatnią rzeczą jaka przyszłaby mi do głowy, to winić za to straż miejską.
Skoro alkohol nie powinien byc dostępny w pobliżu miejsc wymienionych w artykule to niech mi ktoś wytłumaczy co robi sklep monopolowy(ul. NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA) zaraz przy szkole Katolickiej? Na promenadzie to przeszadza, ale zaraz koło szkoły to już nie? CóŻ za dwuulicowość
Gdyby nie data 6 kwietnia to bym pomyślała, że to żart na prima aprilis.
Człowieku ogarnij się!! Jest milion razy więcej ludzi którzy spędzają czas przy grillu z piwem i kiełbasa niż uprawiających jogę i wpierwszajacych tofu. Daj żyć!! Jeśli powstaną te ogródki z pewnością wielu się ucieszy. PS. Biegacze i rowerzyści też będą mogli korzystać
Super pomysł, popieram
Chciałem wrzucić pomysł aby zorganizować ankietę na temat przydatności straży miejskiej w Złotowie i jej likwidacji. Niedawno szedłem ulicą i znowu depnąłem w psią kupę. Oni i tak nic nie robią za darmo biorą pieniądze mogliby chociaż wlepiać mandaty tym chamom a nie urządzają sobie bezcelowe wycieczki.
Czy to jakas kpina? Czy ktokolwiek traktuje te propozycje serio? To miejsce rekreacji, a nie karmienia nalogow. Ludzie tam biegaja, jezdza na rowerach, uprawiaja joge, czy pilates, a tu znowu planuje sie uszczknac kolejny kawal przestrzeni i to na co? Polwysep byl kiedys przestronnym miejscem pelnym uroku, az chcialo sie tam spacerowac. Dzis ciezko tam sie obrocic, zeby nie wpasc na jakis element miejskiej architektury.
Ogródek piwny mógłby być w tym miejscu ale pod warunkiem że przychodzili by tam kulturalni i spokojni ludzie a tak nie będzie. Niedawno szedłem kolo sklepu monopolowego i jakiś pijak coś krzyczał i awanturowal się dlatego ten ogródek powinien mieścić się na księżycu.
Jestem za nie każdy ma swój dom z ogrodem by móc grillować.
Czyżby ktoś z promenady nie chciał konkurencji ? Spokojnie starczy dla wszystkich dorobicie się w szybkim tempie obiboki i leniuchy. Dziwne zjawisko - coraz więcej osób w zlotowie zakłada biznes kebab, pizzerie ... kto wtedy będzie pracował u januszy ? Kto robił u januszy wie jak tam jest ciężko. A kto założył własny biznes jest nierobom ma dwie lewe ręce i nie chce mu się robić. Ma się za cwaniaczka
Jak to co? Większość właścicieli nie sprząta po swoich kundlach. Nie widzisz tego bo prawdopodobnie nie wystawia głowy z samochodu nawet na drugą stronę ulicy jeździsz autem.