Reklama

Ogród piwny przy placu zabaw?

06/04/2018 18:00
Ogród miałby funkcjonować na Półwyspie Rybackim w okresie wiosny i lata

Z takim pomysłem wyszedł jeden ze złotowskich przedsiębiorców, który wystąpił do miasta o umożliwienie zlokalizowania na sezon ogrodu piwnego na Półwyspie Rybackim. Punkt miałby działać od maja do połowy września, być zlokalizowany w pobliżu miejsca, gdzie z promenady wchodzi się na pomost. Sęk w tym, że jest to bliska odległość od placu zabaw, jaki znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów obok – na co podczas komisji stałych Rady Miejskiej Złotowa zwrócili uwagę miejscy radni. Składający propozycję podkreśla, że jest przepis mówiący o tym, iż sprzedaż alkoholu nie może odbywać się w zbyt bliskiej odległości od kościoła, przedszkola czy szkoły.

Nie ma natomiast przepisu dotyczącego placu zabaw

Reklama

– dodaje przedsiębiorca. Zaznacza, że do propozycji i tego, co odpowie miejska strona, podchodzi dość luźno. Obecnie trudno bowiem określić, na jakich warunkach odbyłoby się udzielenie zgody i sam przetarg, który rozstrzygnąłby, kto może prowadzić ogród piwny w tym miejscu.

Odsunąć od placu

Podczas komisji radni nie wydali opinii w tej sprawie. Uznali, że w pierwszej kolejności powinna ją wydać Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i radca prawny urzędu. Dodać należy, że od niedawna obowiązuje nowa ustawa dotycząca ograniczeń sprzedaży alkoholu, która w wielu miejscach zawiera bardziej rygorystyczne zapisy niż dotychczas. Z jednej strony radni podkreślali, że co do zasady w wielu miejscach w Polsce, w takich lokalizacjach jak promenady, sprzedaż alkoholu funkcjonuje, z drugiej strony wskazane na Półwyspie Rybackim miejsce razi bliską odległością od placu zabaw, na którym w sezonie czas spędza z dziećmi wielu złotowian. Stąd propozycja, żeby ewentualnie odsunąć punkt sprzedaży od placu i wskazać inne, zgodne z ustawą miejsce.

Reklama

Radca prawny Urzędu Miejskiego także nie zajmuje w tym momencie stanowiska.

W ciągu pół roku od wejścia nowelizacji rada musi zająć się tą tematyką

– Paweł Tabor nawiązuje do marcowych zmian w ustawie ograniczającej sprzedaż alkoholu, wyjaśniając, że swoimi uchwałami rada miejska m.in. musi ustanowić zasady sytuowania takich punktów sprzedaży w mieście.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kasia - niezalogowany 2018-04-10 20:30:00

    Jestem za nie każdy ma swój dom z ogrodem by móc grillować.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rtg - niezalogowany 2018-04-09 19:21:32

    Czyżby ktoś z promenady nie chciał konkurencji ? Spokojnie starczy dla wszystkich dorobicie się w szybkim tempie obiboki i leniuchy. Dziwne zjawisko - coraz więcej osób w zlotowie zakłada biznes kebab, pizzerie ... kto wtedy będzie pracował u januszy ? Kto robił u januszy wie jak tam jest ciężko. A kto założył własny biznes jest nierobom ma dwie lewe ręce i nie chce mu się robić. Ma się za cwaniaczka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Do janusza - niezalogowany 2018-04-07 19:45:17

    Jak to co? Większość właścicieli nie sprząta po swoich kundlach. Nie widzisz tego bo prawdopodobnie nie wystawia głowy z samochodu nawet na drugą stronę ulicy jeździsz autem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama