Reklama

Dwudziestolatek walczy z nowotworem. Nie poddaje się - chce żyć

28/01/2014 00:00
Tomasz Kondas, dwudziestoletni złotowianin choruje na złośliwy nowotwór kości. Pomimo choroby i grożącej mu amputacji nogi nie załamuje się - jak sam mówi, cały czas walczy

– Siłę do walki dają mi przede wszystkim rodzina, dziewczyna i znajomi. Pomaga też mój charakter. (…) jak staje na mojej drodze przeciwnik, to muszę z nim walczyć. Trzeba szukać rozwiązania, a nie zastanawiać się nad samym problemem – stwierdza Tomek.

Choć może go czekać amputacja chorej nogi, chłopak wraz z bliskimi stara się ją uratować. – Sami szukamy wszelkich możliwych informacji. Dlatego, dopóki w kilkunastu miejscach nie potwierdzą mi, że amputacja jest jedyną opcją, dopóty się nie poddam – deklaruje.

[[reklama]]

O miesiącach walki Tomka Kondasa z nowotworem, reakcji otoczenia na wiadomość o chorobie dwudziestolatka oraz jego wyobrażeniach o przyszłości przeczytasz w najnowszym numerze „Aktualności Lokalnych”.

To tylko fragment artykułu Łukasza Opłatka z AL 05/2014, s. 10


Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama