Tomasz Kondas, dwudziestoletni złotowianin choruje na złośliwy nowotwór kości. Pomimo choroby i grożącej mu amputacji nogi nie załamuje się - jak sam mówi, cały czas walczy
– Siłę do walki dają mi przede wszystkim rodzina, dziewczyna i znajomi. Pomaga też mój charakter. (…) jak staje na mojej drodze przeciwnik, to muszę z nim walczyć. Trzeba szukać rozwiązania, a nie zastanawiać się nad samym problemem – stwierdza Tomek.
Choć może go czekać amputacja chorej nogi, chłopak wraz z bliskimi stara się ją uratować. – Sami szukamy wszelkich możliwych informacji. Dlatego, dopóki w kilkunastu miejscach nie potwierdzą mi, że amputacja jest jedyną opcją, dopóty się nie poddam – deklaruje.
[[reklama]]
O miesiącach walki Tomka Kondasa z nowotworem, reakcji otoczenia na wiadomość o chorobie dwudziestolatka oraz jego wyobrażeniach o przyszłości przeczytasz w najnowszym numerze „Aktualności Lokalnych”.
To tylko fragment artykułu Łukasza Opłatka z AL 05/2014, s. 10
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Komentarze