Dariusz Lisowski pomalował popiersie artysty dwa tygodnie temu. Jak twierdził, podjął się próby odświeżenia wizerunku patrona placu, choć jeszcze tego samego dnia urzędnicy w złotowskim magistracie zapewniali, że nie zlecili takiego zabiegu. Złotowianin postanowił zrobić to na własną rękę i, jak sam mówił, chciał w ten sposób uczcić pamięć dnia 9 maja. Specyfik do pomalowania płaskorzeźby przygotował sam.
Jak potwierdził nam Maciej Forecki z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, dzień po tym „artystycznym” akcie z magistratu wpłynęło na policję powiadomienie o zniszczeniu mienia. Wartość poniesionych przez miasto strat oszacowano na około tysiąc złotych. W ramach prowadzonego postępowania policjanci mają przesłuchać Dariusza Lisowskiego. Jeśli dobrowolnie nie podda się karze, sprawa trafi do sądu.
Zgodnie z artykułem 288 kodeksu karnego, kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czego nie rozumiesz? Piszę jak jest. Ale ty jesteś za g... żeby to zrozumieć. Jemu jest potrzebna pomoc a nie przesłuchanie.
Komenda milicji w Złotowie będzie prowadzic przesluchanie. Jak do nich dotrze to może zycie stracić. Minister mowi , że dzisiejsi bandy sa umundurowani.
Urząd miasta powinien mu za to zapłacić a nie jeszcze chłopaka karać!pieniadze wyrzucone z kas miasta w bloto chłopak odnowił i jeszcze go za to karać!!!!
a ja myślę, że tak tania sensacja
A ty z nim. I co cie to obchodzi
Cytat "W ramach prowadzonego postępowania policjanci mają przesłuchać Dariusza Lisowskiego." Nie ma takiej możliwości. Dzień w dzień wachą rozpuszczalnik i nie ma z nim kontaktu. Ciągle odlatuje.
To nie choroba psychiczna .Na swoj sposob nie jest taki glupi.Niestety wyniszczenia w mozgu spowodowaly inne srodki chemiczne .
jak psychiczny jest i ma zolte papiery to sie umorzy sprawe, prokuratura nie dopatrzy sie czynu zabronionego, poniewaz w momencie popelnienia wykroczenia nie byl zdolny do myslenia i nie wiedzial co robi
To prawda , każdy sensacje robił jak Lisek to malował , nikt nie zareagował a teraz piszą o odszkodowaniu? Masakra jakaś , skoro Lisek ma żółte papiery to rozumie jego zachowanie ale nie rozumie zachowania ludzi niby na poziomie . Skoro miasto nie dba o wizerunek starego miasta to zadbał Lisek w taki sposób a nie inny . Bardziej bałabym się na ulicy tych pseudo normalnych ludzi niż Liska. Nie będziesz sie wyśmiewał z Liska to i on ci krzywdy nie zrobi jestem tego pewna. Miasto niech najpierw zatroszczy się o takich ludzi a potem niech wyciąga konsekwencje. Lisek jest poprostu sobą normalny czy nie ale sobą a ci na stanowiskach wieją jak chorągiewki na wietrze.
"ubezwlasnowionnowana". Nie wiadomo, o co temu ydiocie chodziło.
Nie. Nie jest tak.
A zastanów się chwilę. Piszesz, że chory, nie pracuje i miasto ma się odwalić. A gdyby podszedł na ulicy do ciebie i przywalił z liścia w twoją śliczną facjatę, aż by ząbki się przestawiły w twoim pyszczku, to też byś machnął(ęła) na to ręką i kazała pukać się w łeb tym, co uważają, że tak nie powinno być, no bo przecież psychiczny? Twierdzisz, że psychiczny? A jego papiery oglądałaś(eś), że tak twierdzisz? Psychiatra jakiś jesteś? Puknij się sam (sama) w łeb.
hahaha no błagam. Niech te nasze "miasto" puknie się w łeb. Odszkodowanie od faceta, który nie pracuje i jest chory psychicznie tak? Myślę, że na 100% coś dostaniecie ... żal mi "miasta"
Trzeba pozwać zlotowskie.pl aby spłacić grzywne Liska
Nie sądzę aby to był pojeb przeszłe w swoim życiu i nikomu nie robi krzywdy i skonczcie pisać bo w oczy nie potraficie powiedzieć tylko tu dupe obgadac
Jaka powinna być ta osoba?!?
To tez wina fotografa, robił zdjęcia śmiejąc się przy tym zapewne. On ponosi winę za to, że nie zareagował. Nie jest tak?
Co by nie mówić po odmalowaniu wygląda to o wiele lepiej.
Taka osoba powinna być ubezwlasnowionnowana! Zresztą jest jeszcze jeden pojeb w mieście z łańcuchami na szyi który zaczepia ludzi i wchodzi pod jadące Auta! Człowiek wiecznie nacpany, kiedyś ktoś nie wytrzyma jęki zaczepiania i da mu w zęby i będzie afera i winny przechodzien!
zlotowskie.pl- dalej na niskim poziomie dziennikarskim. Czy nie można wstawić zdjęć przed i po "odświeżeniu"?
Od kiedy możecie upubliczniać dane osobowe osób prywatnych hm?
Trzeba było reagować jak malował a nie sto lat po fakcie. Co to ma być, kampania wyborcza ad 2018?
Znalam Liska dawno temu,fajny chopak byl,inteligentny,panny sie sie za nim uganialy,ale on zawsze byl taki nieosiagalny,mial swoj swiat i nikomu sie nie dawal ujarzmic,tylko te kleje mu mozg zje...aly,zal chlopaka,niech spoczywa w spokoju ,bo fajny byl gosc
Czy możesz napisać coś więcej, co się Nim stało...będę wdzięczna?
Też znałem Liska, poznałem go w 1992 roku ale nie miałem z nim kontaktu gdzieś os 2000 roku. Jedyne wieści jakie miałem o Nim to te z tej strony. Przedwczoraj wybrałem się do Złotowa (mieszkam pod Warszawą) w celu sprawdzenia jak się miewa i niestety na miejscu od miejscowych dowiedziałem się, że nie żyje... nic więcej nie udało mi się ustalić więc jeśli ktoś coś więcej mógłby na ten temat powiedzieć to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
Czego nie rozumiesz? Piszę jak jest. Ale ty jesteś za g... żeby to zrozumieć. Jemu jest potrzebna pomoc a nie przesłuchanie.
Komenda milicji w Złotowie będzie prowadzic przesluchanie. Jak do nich dotrze to może zycie stracić. Minister mowi , że dzisiejsi bandy sa umundurowani.
Urząd miasta powinien mu za to zapłacić a nie jeszcze chłopaka karać!pieniadze wyrzucone z kas miasta w bloto chłopak odnowił i jeszcze go za to karać!!!!