Reklama

Z dystansem i z humorem, czyli show z gwiazdami

02/02/2016 17:15
Tina Turner? Nie ma sprawy! Spice Girls? Dla stawniczan reaktywacja nawet takiej grupy to pestka! Mieszkańcy tej wsi, występując na scenie obok swoich dzieci, po raz kolejny udowodnili, że potrafią się świetnie bawić

Królowa rock and rolla z burzą loków na głowie oczarowała publiczność. Kusa sukienka, cały wachlarz ponętnych póz (tak, dorośli mogą sobie na to pozwolić) i porządna kapela za plecami – oto jej przepis na sukces. Zakończyły się nim i inne występy – Spicetki, które podobno zeszły ze sceny piętnaście lat temu zjawiły się w Stawnicy z jednym ze swoich największych przebojów. Kawałek „Wanna be”, opatrzony energiczną choreografią, wywołał burzę oklasków. Mamy, które odważyły się na taką zmianę tożsamości, z pewnością na nie zasłużyły. Uczniowie również – za ich sprawą w świetlicy wiejskiej (do wnętrza której doprawdy trudno byłoby wcisnąć nawet szpilkę) wystąpiły też gwiazda ostatnich miesięcy Sarsa oraz kapela Enej.

Organizatorzy piętnastego Balu Noworocznego zafundowali publice nie tylko estradowe szaleństwa – były też popisy wokalne, taneczne (w wykonaniu zespołów Buziaki oraz Black and White, który prostą, ale jakże efektowną „rajstopową” choreografią rozbawił oglądających do łez) oraz aktorskie. Uczniowie zainscenizowali baśń pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Nie tylko opanowanie tekstu należy tutaj podkreślić, ale i dekoracje, które – jak zawsze w Stawnicy – przygotowano na najwyższym poziomie. Efekt? A choćby taki, że tytułowa księżniczka mogła spocząć w bajecznym łożu na kółkach.

Reklama

Przedszkolaki wieloma rekwizytami nie dysponowały – do tego, by oczarować publiczność, wystarczył im sznur, który kociaki (w takich właśnie strojach wystąpili najmłodsi) obtańcowały i urocza niezgrabność. Ich starsi koledzy przygotowali zaś zimową opowieść.

Piątkowe spotkanie to jednak nie tylko występy, ale i zabawa – po pierwszej części (i krótkiej przerwie) rozpoczął się prawdziwy bal kostiumowy, przyprawiony różnego rodzaju konkurencjami. Finałem noworocznego spotkania była wizyta Gwiazdora, który przywiózł do Stawnicy prezenty.
Satysfakcji z udanego popołudnia i wieczoru nie trzeba było dostarczać – poczuć mógł ją każdy, kto spojrzał na harce dzieciaków. Niniejszym piątkowy bal, dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, można uznać za udany. Przedszkolaki i zespół wokalny do występu przygotowała Anna Stenka. Zespół taneczny Buziaki przed balem ćwiczył pod okiem Danuty Tlock, a zespół Black and White poprowadziła Dorota Lipińska. Bajkę o „Księżniczce na ziarnku grochu” wraz z uczniami opowiedziała Agnieszka Juszczak, a nad zimową scenką z uczniami pracowała Ilona Biedak.

Reklama

Spice Girls wystąpił w składzie Beata Rzechtalska, Dorota Pregdyś, Brygida Rzechtalska,  Lucyna Rzechtalska, Anna Polak Milena Ruhnke. Ostatnie cztery panie, wspierane przez Beatę Zbiżek, wystąpiły w finałowym koncercie Tiny Turner.

Dekoracje przygotowały Anita Ślawska, Paulina Gola i Dorota Lipińska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z balu:

[[gal=12596]]

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    maaalo - niezalogowany 2016-02-02 17:59:00

    Stawnica to się jednak umie bawić :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości