Miałem ojca narkomana i dilera. Przez dwadzieścia lat nas maltretował. Nie powinno mnie tu dzisiaj być, ale jestem, bo nauczyłem się słuchać
– 9 marca, podczas zebrania z mieszkańcami Głomska, mówił Artur Amenda. Ogólnopolskie stowarzyszenie Arka Noego ma przejąć budynek po byłej szkole. Stworzyć chce w nim punkt terapeutyczny lub, jak woli mówić prezes, dom pomocy dla wszystkich: głodnych, uzależnionych, brudnych i niezaradnych. On mówił, a uczestnicy zebrania słuchali go bez słowa sprzeciwu. A oporu można się było spodziewać choćby dlatego, że kilka lata temu mieszkańcy Głomska sprzeciwili się pomysłowi utworzenia w ich wsi ośrodka terapeutycznego. Prezes Amenda doskonale o tym wiedział.
Nie ma mowy o żadnym ośrodku. Nasze stowarzyszenie ma państwu służyć. Chcemy wam ofiarować nasze serca
– mówił o sobie, wolontariuszach i kilkunastu podopiecznych Arki. Zapowiadał też stworzenie spółdzielni socjalnej, która mogłaby wykonywać drobne prace na rzecz sołectwa i gminy Zakrzewo. Liczy na to wójt Henryk Dobrosielski, który chciałby zlecać mu np. utrzymanie zieleni w gminie.
Obawy o to, że do Głomska zjadą się narkomani, alkoholicy i wszelkiej maści ludzie mogący zagrozić lokalnej społeczności zostały rozwiane. Z ust mieszkańców nie padło ani jedno krytyczne słowo.
Artur ma dar przekonywania, porywa za sobą ludzi
– mówił mi jeden z towarzyszących prezesowi mężczyzn. Porwać dał się np. radny Henryk Dorsz:
Jest u nas wielu ludzi, którzy potrzebują pomocy. Znajdą się też tacy, którzy pomogą przy adaptacji budynku po szkole
– deklarował.
Remont obiektu jest największym wyzwaniem stojącym przed stowarzyszeniem. Dach jest w opłakanym stanie, a samo uruchomienie instalacji grzewczej wymagać będzie sporych nakładów.
Dlatego 2 marca Rada Gminy Zakrzewo podjęła decyzję o wydzierżawieniu obiektu. Arka Noego pewnie nie kupiłaby budynku po zlikwidowanej kilka lat temu szkole, ale remontu już się podejmie.
Będziemy zdobywać klasę po klasie. Na początek chcemy stworzyć dwie sale i biuro. Nie wiem, ile potrwa ten remont, ale lepiej powoli iść do przodu niż stać w miejscu, czyli tak naprawdę się cofać
– mówił A. Amenda, a zarazem apelował do mieszkańców:
Przyjdźcie, wybudujemy razem ten dom i niech on służy nam, wam, waszym dzieciom i następnym pokoleniom.
Prezes stwierdził, że oglądał budynek i nie ma w nim tak wielkich szkód, jak ludzie opowiadają.
Trzeba go tylko pokochać, popieścić, przytulić, a będzie to działać
Reklama
– stwierdził, czym wywołał salwę śmiechu.

Do tego stopnia, że jego pomysł na budynek po szkole przyjęli brawami
Radny Andrzej Ruta zaapelował do wójta, by gmina udzieliła stowarzyszeniu jak największej pomocy. Na tyle, na ile pozwalać będzie budżet. Henry Dobrosielski odpowiedział, że dopóki Arka Noego nie zacznie działać pełną parą, gmina nie będzie od niej pobierać opłaty dzierżawnej za grunt i budynek.
Opuszczając Głomsk Artur Amenda jeszcze raz ujął mieszkańców, proponując im stworzenie w sali OSP kina.
Macie ładny budynek, ja mam rzutnik, to kwestia dwóch kabelków. Zamiast walić browary, można przyjść, wziąć kilogram chusteczek i obejrzeć wartościowy film
– rzucił na odchodne. Ładnie się ta historia zaczyna, wręcz filmowo.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Potrafi zamydlić oczy ; ) Oj potrafi;)
Jak widze ze ty masz dalej psychicze problemy . To co ty Dalej o naszym ojcu piszesz i mowisz jest kłamstwem jeste twoja siostra o szejsc lat starsza i takich sytuacji u nas w domu nigdy nie było . Niewarty ci za te kłamstwa świętej pamięci ojca jesteś prostakiem niczym więcej . Twoja biologiczna siostra
Miło się czyta takie artykuły bo całkowita zgoda wszystkich.Jesteście wspaniali.Zatem ruszać do dzieła.
Artur przestań kłamać i okradać łudzić z uczciwości.
Jedna wielka bajera! Szuka osób, w których sam doszukuje się problemów aby zwabić ich do siebie, po czym przedłuża pobyt ze względów finansowych (zarobkowych). A na końcu gdy chcesz opuścić ,, pseudo ośrodek " szantażuje i grozi sądem. Jak trzeba byc bezczelnym by robić tak absurdalne rzeczy wobec bliźniego. Nie dajcie się omotac.
Artur !Nie szanuję Cię - jesteś chamem, kłamcą, oszustem. Ty dobrze wiesz
Artur !Nie szanuję Cię - jesteś chamem, kłamcą, oszustem. Ty dobrze wiesz
bajki opowiadasz ! Wszystko co mówisz można między bajki włożyć
Potrafi zamydlić oczy ; ) Oj potrafi;)
Jak widze ze ty masz dalej psychicze problemy . To co ty Dalej o naszym ojcu piszesz i mowisz jest kłamstwem jeste twoja siostra o szejsc lat starsza i takich sytuacji u nas w domu nigdy nie było . Niewarty ci za te kłamstwa świętej pamięci ojca jesteś prostakiem niczym więcej . Twoja biologiczna siostra
Miło się czyta takie artykuły bo całkowita zgoda wszystkich.Jesteście wspaniali.Zatem ruszać do dzieła.