Reklama

Koniec szkoły bliski

22/02/2017 17:00
Podstawówka w Śmiardowie Złotowskim wkrótce przejdzie do historii

31 stycznia do Urzędu Gminy w Zakrzewie wpłynęła opinia kuratora oświaty na temat zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Śmiardowie Złotowskim. Jest ona pozytywna. Zgodę wyrazili również radni z gminy Zakrzewo, którzy 16 lutego większością głosów zdecydowali o likwidacji szkoły.

Dzięki przejściu do szkoły w Zakrzewie, dzieci ze Śmiardowa zyskają większe szanse edukacyjne. Będą miały lepsze zaplecze, a w większej grupie okrzepną, co pozwoli im lepiej sobie radzić w życiu

– twierdzi przewodniczący komisji oświaty Tadeusz Drobczyński. Radny z Zakrzewa od początku był za likwidacją placówki w Śmiardowie Złotowskim.

Reklama

Utrzymywalibyśmy tę szkołę na siłę ponosząc duże koszty. A tak pieniądze tam wydawane będziemy mogli przeznaczyć na rozwój wszystkich dzieci w gminie

– rajca zapowiada, że zagłosuje za zamknięciem szkoły.

Placówkę w Śmiardowie Złotowskim samorząd zamierzał zamknąć rok wcześniej, ale wówczas nie zmieścił się w ustawowym terminie. Tym razem formalnościom stanie się zadość. 

W tej chwili w Śmiardowie uczy się 27 uczniów, a w oddziale przedszkolnym jest 17 przedszkolaków. I 10,75 etatu nauczycielskiego. Jeśli szkoła zniknie z oświatowej mapy gminy, nikt im pracy nie zagwarantuje. Uczniowie podstawówki trafią do Zakrzewa, a los przedszkolaków zależeć będzie od ich rodziców.

Reklama

Może część z nich zdecyduje się zabrać dzieci do Złotowa

– zastanawia się wójt Dobrosielski.

Po dodaniu dzieci ze Śmiardowa Złotowskiego do Szkoły Podstawowej im. ks. dr. Bolesława Domańskiego w Zakrzewie uczęszczać ma 253 uczniów.

Nie jest to ogromna liczba, tym bardziej że warunki lokalowe są tam bardzo dobre

– uważa sekretarz Aneta Buława.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tym - niezalogowany 2017-02-24 11:31:42

    Zapamiętamy !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    K - niezalogowany 2017-02-24 11:19:22

    Dołączam się. W obu kwestiach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gorszy sort gminy - niezalogowany 2017-02-24 08:46:18

    Ale jako mieszkańcy Śmiardowa i Kujana powinniśmy podziękować poprzedniej Pani Dyrektor Bożenie Kowalskiej - szkoła niestety zakończyła swoją działalność ale z KLASĄ!!! Najlepsze wyniki nauczania i ogromny postęp w zakresie remontowym (czego przez zwykłe oszustwo Pana Redaktora Opłatka na zdjęciu nie widać) - tak zwyczajnie po ludzku - Pani Bożeno dziękujemy! P.s. A naszej sąsiadce Pani seeeeeeeeeekreta(rce)rz na wiele lata zapamiętamy poziom zaangażowania w zniszczeniu szkoły.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama