31 stycznia do Urzędu Gminy w Zakrzewie wpłynęła opinia kuratora oświaty na temat zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej w Śmiardowie Złotowskim. Jest ona pozytywna. Zgodę wyrazili również radni z gminy Zakrzewo, którzy 16 lutego większością głosów zdecydowali o likwidacji szkoły.
Dzięki przejściu do szkoły w Zakrzewie, dzieci ze Śmiardowa zyskają większe szanse edukacyjne. Będą miały lepsze zaplecze, a w większej grupie okrzepną, co pozwoli im lepiej sobie radzić w życiu
– twierdzi przewodniczący komisji oświaty Tadeusz Drobczyński. Radny z Zakrzewa od początku był za likwidacją placówki w Śmiardowie Złotowskim.
Utrzymywalibyśmy tę szkołę na siłę ponosząc duże koszty. A tak pieniądze tam wydawane będziemy mogli przeznaczyć na rozwój wszystkich dzieci w gminie
– rajca zapowiada, że zagłosuje za zamknięciem szkoły.
Placówkę w Śmiardowie Złotowskim samorząd zamierzał zamknąć rok wcześniej, ale wówczas nie zmieścił się w ustawowym terminie. Tym razem formalnościom stanie się zadość.
W tej chwili w Śmiardowie uczy się 27 uczniów, a w oddziale przedszkolnym jest 17 przedszkolaków. I 10,75 etatu nauczycielskiego. Jeśli szkoła zniknie z oświatowej mapy gminy, nikt im pracy nie zagwarantuje. Uczniowie podstawówki trafią do Zakrzewa, a los przedszkolaków zależeć będzie od ich rodziców.
Może część z nich zdecyduje się zabrać dzieci do Złotowa
– zastanawia się wójt Dobrosielski.
Po dodaniu dzieci ze Śmiardowa Złotowskiego do Szkoły Podstawowej im. ks. dr. Bolesława Domańskiego w Zakrzewie uczęszczać ma 253 uczniów.
Nie jest to ogromna liczba, tym bardziej że warunki lokalowe są tam bardzo dobre
– uważa sekretarz Aneta Buława.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zapamiętamy !
Dołączam się. W obu kwestiach.
Ale jako mieszkańcy Śmiardowa i Kujana powinniśmy podziękować poprzedniej Pani Dyrektor Bożenie Kowalskiej - szkoła niestety zakończyła swoją działalność ale z KLASĄ!!! Najlepsze wyniki nauczania i ogromny postęp w zakresie remontowym (czego przez zwykłe oszustwo Pana Redaktora Opłatka na zdjęciu nie widać) - tak zwyczajnie po ludzku - Pani Bożeno dziękujemy! P.s. A naszej sąsiadce Pani seeeeeeeeeekreta(rce)rz na wiele lata zapamiętamy poziom zaangażowania w zniszczeniu szkoły.
Dajcie dzieci do Zlotowa, nie dawajcie powodów do satysfakcji tym, którzy tę szkołę zlikwidowali.
Zgadzam się, wiele dzieci będzie się uczyć w Złotowie. Odległość porównywalna, a dojazd dużo lepszy niż do Zakrzewa. To lepszy wybór.
Niestety z ekonomią się nie wygra?Realia, to wielki niż demograficzny!Oby obiekt służył innym?
Panie Wójcie czy to prawda że jest od dawna kupiec na tą szkołę ???
10,75 etatu nauczycielskiego ? Panie redaktorze kto Panu kazał takie bzdury napisać Wójt ?
No z tym zdjęciem to Pan Opłatek naprawdę przesadził - szczyt lenistwa!!!! Z 27 dzieci dziesięć pójdzie do Złotowa - 10 x 1270 subwencji popłynie do Miasta i ciekawe ile Gmina Zakrzewo zaoszczędzi? - na autobus nie starczy. Czy wy naprawdę nic oprócz swoich dietek liczyć nie potraficie?
Dodam jeszcze że autorowi artykułu nie chciało sie zrobić nowego zdjęcia i poszedł na łatwizne wstawiając zdjęcie budynku zrobione 3 bądź 4 lata temu..
Od kiedy to obsługa jest wliczana do etatów nauczycielskich? Z tego co mi wiadomo to etatow nauczycielskich jest 7,25 a obslugi 3,5. Trochę rzetelności Panie Opłatek. Czy szkoła powróci? Nie wiadomo co wójt planuje zrobic z NASZYM budynkiem chyba jest to ostatnia nieruchomość która nie została jeszcze sprzedana w tej gminie. Niestety budować wszystko na nowo nie jest tak łatwo jak zamknąć to co istnieje prawie 50 lat...
Szkoła może tu powrócić za kilka lat jak dobrze postarają się ci z 500+ a tymczasem dzieciaki może i lepiej będą mieli w Zakrzewie. Pieszo do Szkoły nie chodzą tylko samochodami są dzieci dowożone do Szkół więc może to i dobrze. Przysłowie mówi: Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Zapamiętamy !
Dołączam się. W obu kwestiach.
Ale jako mieszkańcy Śmiardowa i Kujana powinniśmy podziękować poprzedniej Pani Dyrektor Bożenie Kowalskiej - szkoła niestety zakończyła swoją działalność ale z KLASĄ!!! Najlepsze wyniki nauczania i ogromny postęp w zakresie remontowym (czego przez zwykłe oszustwo Pana Redaktora Opłatka na zdjęciu nie widać) - tak zwyczajnie po ludzku - Pani Bożeno dziękujemy! P.s. A naszej sąsiadce Pani seeeeeeeeeekreta(rce)rz na wiele lata zapamiętamy poziom zaangażowania w zniszczeniu szkoły.