Budowa marki polega na dokładnej identyfikacji, ale przede wszystkim miasto adresuje swoją ofertę do określonej grupy odbiorców i zaspokaja ich potrzeby
– mówiła wiceburmistrz Złotowa Małgorzata Chołodowska.
To mogą być np. mieszkańcy dużego miasta, którzy będą chcieli się tutaj osiedlić, bo tu się żyje wygodnie, albo inwestorzy, albo sami mieszkańcy miasta, którzy będą chcieli tutaj zostać
– dodała proponując zatrudnienie firmy, która będzie pracować nad marką Złotowa. Władze miasta chciały wydać na to 50 tys. złotych.
Urząd ma niewielkie możliwości prowadzenia takiej kompleksowej promocji. A sama promocja to jest koniec całego łańcucha. Potrzebna nam jest pomoc
– twierdziła M. Chołodowska. Kierunkiem ma być Barlinek, który wypromował się jako europejskie centrum nordic walkingu.
W życiu by mi nie przyszło do głowy, że na tym można zrobić interes. Można. Chodzi właśnie o takie koło zamachowe
– mówiła zastępczyni Adama Pulita
Od lat określamy Złotów miastem jezior i zieleni. Owszem, jest to miejsce czyste, zadbane i spokojne. Dobrze się tu żyje. Ale co z tego? Mówienie o turystyce to mrzonka. Tłumów odwiedzających nie ma, bo przez lata władze miasta niewiele robiły, by ich tu ściągnąć. A jeśli nawet, to gdzie ich zakwaterujemy?
Turystyka byłaby dobra, ale mamy tylko Zacisze. Nie ma bazy
– zauważył radny Rady Miejskiej Złotowa Krzysztof Koronkiewicz.
Kiedyś przyjeżdżały tu obozy sportowe z Bydgoszczy, Poznania. Teraz tego brakuje
– przypominał.
W Domu Polskim jest pięć pokoi. W Krajnie kilkanaście. Brak jednak miejsca, w którym można by zakwaterować „autobus ludzi”, o czym kilka tygodni temu mówił burmistrz Adam Pulit. Dlatego myśli on o stworzeniu takiego miejsca w budynku PKP. Jeśli miasto w końcu go przejmie.
Moim marzeniem jest, aby w Złotowie powstał dom turysty. Dom z tanimi noclegami, z piętrowymi łóżkami, z noclegami na poziomie 25–30 zł, z wolną kuchnią, gdzie z własnych produktów będzie można przygotować posiłki
Reklama
– mówił w końcu marca na antenie lokalnej telewizji.

Wynik sondy przeprowadzonej na naszym portalu
Od lat wszyscy zastanawiają się jak ściągnąć do Złotowa inwestora, który da ludziom pracę.
Roman Głyżewski, radny:
Praca, praca i jeszcze raz praca. Jeżeli jej nie będzie, to młodzież będzie nam uciekała. A przyrost naturalny mamy minusowy.
Agnieszka Jęsiek, radna:
Powinniśmy starać się stworzyć warunki do przyciągnięcia inwestora.
Miasto ma do dyspozycji blisko dwa tysiące działek, z tego trzynaście ma powierzchnię co najmniej jednego hektara. Jedynie dla dwóch spośród nich jednak uchwalony został plan zagospodarowania przestrzennego. Reszta leży odłogiem.
Dobitnym przykładem jest ponad trzydziestohektarowa działka na granicy Złotowa i Blękwitu.
Nie ma inwestora, bo teren jest nieuzbrojony, a terenu nie uzbrajamy, bo nie ma inwestora. I koło się zamyka
– mówił o niej Adam Pulit. Jego zdaniem to miasto powinno zrobić pierwszy krok. Dlatego zakłada teczki.
Dla każdej działki inwestycyjnej będziemy mieć kartę obiektu, gdzie znajdą się analizy wodociągowe, parametry i dane dotyczące służebności dróg dojazdowych
– burmistrz pokazuje zarys takiej teczki. Do tego w magistracie działać będzie opiekun inwestora. To osoba, która od początku do końca, łącząc kompetencje i informacje z wielu wydziałów, zajmie się firmą, która chce zainwestować w mieście.
Nie może już powtórzyć się sytuacja, że osoba dzwoniąca z pytaniem o tereny inwestycyjne dostaje odpowiedź: pani nie ma, przebywa na urlopie i nikt nie potrafi podjąć tematu, bo nie ma tego w zakresie obowiązków
– twierdzi A. Pulit. Informację na temat terenów pod inwestycje znaleźć będzie można na geoportalu dostępnym na stronie internetowej magistratu. Klikając w odpowiednią zakładkę poznamy lokalizację działek i ich parametry. Już teraz ofertę Złotowa (w kilku językach) znaleźć można na portalu Invest in Poland.
Wszystko zaczynamy od zera. Wielu rzeczom dziwią się nawet pracownicy ratusza
– zauważa M. Chołodowska.
Nikt jednak nie kwestionuje tego, że Złotów się starzeje. Osób powyżej sześćdziesiątego roku życia są w mieście ponad cztery tysiące. Średnia wieku mieszkańców wynosi blisko czterdzieści lat.
Za chwilkę będziemy mieli miasto starych ludzi. Wtedy padną szkoły, padnie budżet, bo nie będzie dzieci. Jak nie będzie potrzeba tylu szkół, nie będzie potrzeba tylu sklepów. Za chwilę policję nam zlikwidują, bo emeryci raczej w zęby sobie dawać nie będą
Reklama
– wiceburmistrz Złotowa przerysowała problem. Ale nie tylko ona twierdzi, że jeśli nie zrobimy czegoś dzisiaj, to jutro możemy obudzić się w Ciechocinku.
Jeszcze zrobiłbym na placu Paderewskiego tężnię i będzie super
– ironizował Krzysztof Koronkiewicz i zwracał uwagę na osieroconą młodzież.
Budujemy siłownie dla starszych ludzi, ławeczki, w ZCASie może być siłownia z prawdziwego zdarzenia, a z inicjatywą wychodzą starsi, bo by tam chcieli mieć kącik spotkań. Robimy wszystko przeciwko młodzieży, a to jest karygodny błąd
Reklama
– denerwował się rajca.
Młodzi złotowianie, choć czują się związani z miastem, wyjeżdżają, bo nie mają pracy (a jeśli już, to zwykle za najniższą krajową) i mieszkań (ceny wyższe niż np. w Pile). A i ze spędzaniem wolnego czasu jest kiepsko.
Co młodzież ma robić? Browar, Generator, narkotyk...
– Krzysztof Koronkiewicz powołał się na rozmowy o życiu z dwudziestojednoletnim synem. Twierdzi, że nie ma tu przyszłości. A miasto nie pomaga.
Młodzież przygotowała projekt siłowni z kosztorysem, z podaniem firmy. Temat nie miał siły przebicia, bo sobie ktoś coś zrobi i będzie problem dla miasta...
Reklama
– radny nie krył rozczarowania. Jednak M. Chołodowska uważa, że za istniejący stan rzeczy odpowiadają również radni. Większość z nich działa w samorządzie dłużej niż ona.
Niedawno dyskutowaliśmy na temat inwestycji w mieście. Są one zgodne z tym, co ustaliły kluby. Co zostało zrobione dla młodych ludzi? To państwo macie moc
– przypominała rajcom.
Siła radnych polega m.in. na tym, że to oni decydują, czy dać burmistrzowi pieniądze na realizację kolejnych pomysłów. W tym przypadku część rajców jest sceptyczna.
Pieniądze na audyty zewnętrzne moim zdaniem są zbędne. Uważam, że dotychczasowe audyty niczego dobrego nam nie przyniosły. Wręcz przyniosły nam wstyd
– Alicja Andrzejewska przypominała niedawno zakupiony przez miasto Plan Gospodarki Nieskoemisyjnej. Był on niechlujnie opracowany i radni musieli go poprawiać. A przecież firma wzięła za niego kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Nikt lepiej i skuteczniej nie opracuje tego jak nasi mieszkańcy. Nie wyobrażam sobie, że ktoś z zewnątrz coś nam wymyśli
– uważa radna.
Mamy tylu mądrych ludzi na terenie Złotowa. To nam najbardziej zależy na tym, aby miasto było piękne.
Podobnie myślą blisko dwie trzecie osób ankietowanych przez nas na portalu zlotowskie.pl. Niespełna jedna trzeci z nich popiera pomysł zatrudnienia firmy do promocji.
Jednak władze Urzędu Miejskiego w Złotowie przekonują, że dobrą diagnozę miasta przeprowadzić mogą jedynie osoby z zewnątrz. Takie, które spojrzą na Złotów trzeźwym okiem. Bez uprzedzeń i emocjonalnych zachwytów.
Jeżeli to jest takie proste i powinniśmy to zrobić własnymi siłami, to dlaczego tego nie zrobiliśmy do tej pory?
– pytała wiceburmistrz Chołodowska. Pytań ma zresztą więcej:
Też wysłuchuję ochów i achów nad miastem, natomiast pytanie zasadnicze brzmi: dlaczego liczba młodych mieszkańców Złotowa spada? Dlaczego nie mają miejsc pracy? Dlaczego miasto systematycznie się starzeje?
Prawda jest taka, że starzeje się cała Polska, że demograficzny problem dotyka wszystkie miasta wielkości Złotowa. Dane GUS–u nie kłamią – sytuacja będzie z każdym rokiem trudniejsza. Liczba urodzeń będzie z każdym rokiem malała a społeczeństwo będzie się starzeć. Złotów nie jest w tej materii wyjątkiem. Na stronie GUS–u można znaleźć szczegółowe opracowanie w tym temacie, z prognozą do 2050 roku.
25 kwietnia podczas sesji Rada Miejska Złotowa podjęła decyzję, by pomysłu burmistrza nie finansować. Zrobiła to jednogłośnie. Proponowaną kwotę na promocję rada zmniejszyła z 50 do 30 tys. zł i przeznaczyła ją w całości na zakup materiałów promocyjnych. Udział w podjęciu tej decyzji mieli poniekąd użytkownicy portalu zlotowskie.pl. Część radnych wzięła pod uwagę wyniki przeprowadzonej tam sondy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zamiazd patzec na ortograwie pomyzl trohe i daj jakiz pomyzl. Gbuly wytykaja blety innyh nie wnasac nic ciekaweko do społeczeństwa... Heh
"Wykorzystanie" naucz się pisać po polsku.
Ok tak jak na ogół z mojej strony krytykuje działania burmistrza tak teraz muszę przynać że pomysł firmy zewnętrznej jest dobry. Spojrzenie było by obiektywne nie mówiąc już o tym że tak jak zwórciła na to p. Chołodowska uwagę taka firma mogła by dostrzec coś czego osoba mieszkająca w Złotowie nie widzi, elementy tylko dostępne dla osób "z zewnątzr". Co do bazy hotelowej zgadzam się również z tym, brak jest miejsc na zatrzymanie się powstanie takiej małej bazy może być poczatkiem. Jak turystyka wzrośnie pojawią się też pomysły na wykożystanie potencjału turystycznego w formie zawodowej lub inwestycji.
Nikt nie zwrócił uwagi, że większość biorących w ankiecie miała identyczne zdanie jak radni. Powiedzieli nie pomysłowi burmistrza. Może już czas przestać wynajmować za grubą kasę zewnętrzne firmy. Burmistrza też można byłoby wynająć, co nie?!
Za taki stan rzeczy odpowiadają także poprzednie kadencję. W poprzednich latach żadnego zaangażowania dla mieszkańców w kwestii pracy.
I tak bedą jeszcze z 10 lat debatowac gadać i nic nei wymyślą.Pozdrawiam
jakis czas temu byl artykul ze brico chce w zlotowie otworzyc market budowlany, ale temat ucichl bo rada sie koniec koncow nie zgodzila bo brico na pewno jest tansze od zlotowskich i na pewno od mrowki a czy jakosc idzie w parze z cena? kazdy ma wybor ale powstaly by nowe miejsca pracy, dino mialo wybor albo postawic duza hale dystrybucyjna przy zlotowie albo jastrowie ale tutaj jest drogo i poszli do jastrowia ale caly czas burmistrz i rada piep... ze trzeba jakos wypromowac miasto...brawo, w smiesznej debacie burmistrz pelen pomyslow przedstawial pomysly na promocje miasta a nagle potrzebuje firmy za 50 tys z podatkow...no tak jak nie swoje to wydaje sie lekka reka a glowa juz nie mysli bo na 4 lata stolek jest, taka rade miasta i burmistrza wybraliscie (ja nie glosuje na darmozjadow) to teraz mozecie podziwiac ich zaangazowanie w rozwoj miasta "starych" ludzi, za chwile powstana jeszcze dwa kolejne hospicja bo dla mlodych nie bedzie co stawiac bo juz ich nie bedzie bo przeciez tak sie burmistrz z rada miasta stara wypromowac miasto i pozyskac inwestorow aby byla praca, placa nawet ta najnizsza ale na umowe o prace a nie smieciowke :)
Dlaczego są tak wysokie ceny mieszkań?
Dlaczego są tak wysokie ceny mieszkań?
Dlaczego są tak wysokie ceny mieszkań?
Dlaczego są tak wysokie ceny mieszkań?
Ceny mieszkań wysokie w zlotowie taniej się kupi w Pile albo np. W Gdańsku się kupi średnie mieszkanie w cenie takiej samej jak w Złotowie A większe miasto to więcej zakładów pracy większa wypłata a Złotów co ma do zaoferowania??
Jakaś firma może by chciała postawić hale fabrykę np w blekwit ale zaraz larum mieszkańców ze ich domy działki stracą na wartości będzie hałas smród itd jak maja powstawać miejsca pracy dla mieszkańców skoro niektórym ludziom to przeszkadza ?
Jakaś firma może by chciała postawić hale fabrykę np w blekwit ale zaraz larum mieszkańców ze ich domy działki stracą na wartości będzie hałas smród itd jak maja powstawać miejsca pracy dla mieszkańców skoro niektórym ludziom to przeszkadza ?
Osiedla się tu bo zrobimy festiwal ha ha a mieszkać będą w namiotach bo nie będzie ich na nic więcej stać heh
Za ten stan rzeczy odpowiadają poprzedni radni i były burmistrz. Zróbmy ładne ulice a będzie ok. Promować miasto trzeba! Kiedyś przyjeżdżały tu obozy i co się stało!? Mamy niezła infrastrukturę rowerową trzeba napewno to wykorzystać. Jezioro po którym można żeglować. Wokół lasy. Kiepsko jest z mieszkaniami. Niektórych nie stać na kupno a z urzędu dostają ludzie z marginesu którzy i tak je niszczą i nie płacą rachunków. Zarabiam średnio nie stać mnie na kredyt ze względu na wkład za dużo jak dla miasta żeby dostać mieszkanie place wszystkie rachunki na bieżąco a miasto woli dać mieszkania osobom które w większości nie mówię że całość nie płacą lub tego nie potrzebują. I co miasto na to!!?? Nic bo to ich nie interesuje. Dobrze mają tylko ci co dobrze zarabiają lub nygusy którzy żyją na koszt państwa. Więc panowie i panie radne do roboty trochę i jakiś plan rozwoju na lata. Bo na razie tu siebie nie widzę!!!
Za ten stan rzeczy odpowiadają poprzedni radni i były burmistrz. Zróbmy ładne ulice a będzie ok. Promować miasto trzeba! Kiedyś przyjeżdżały tu obozy i co się stało!? Mamy niezła infrastrukturę rowerową trzeba napewno to wykorzystać. Jezioro po którym można żeglować. Wokół lasy. Kiepsko jest z mieszkaniami. Niektórych nie stać na kupno a z urzędu dostają ludzie z marginesu którzy i tak je niszczą i nie płacą rachunków. Zarabiam średnio nie stać mnie na kredyt ze względu na wkład za dużo jak dla miasta żeby dostać mieszkanie place wszystkie rachunki na bieżąco a miasto woli dać mieszkania osobom które w większości nie mówię że całość nie płacą lub tego nie potrzebują. I co miasto na to!!?? Nic bo to ich nie interesuje. Dobrze mają tylko ci co dobrze zarabiają lub nygusy którzy żyją na koszt państwa. Więc panowie i panie radne do roboty trochę i jakiś plan rozwoju na lata. Bo na razie tu siebie nie widzę!!!
Za ten stan rzeczy odpowiadają poprzedni radni i były burmistrz. Zróbmy ładne ulice a będzie ok. Promować miasto trzeba! Kiedyś przyjeżdżały tu obozy i co się stało!? Mamy niezła infrastrukturę rowerową trzeba napewno to wykorzystać. Jezioro po którym można żeglować. Wokół lasy. Kiepsko jest z mieszkaniami. Niektórych nie stać na kupno a z urzędu dostają ludzie z marginesu którzy i tak je niszczą i nie płacą rachunków. Zarabiam średnio nie stać mnie na kredyt ze względu na wkład za dużo jak dla miasta żeby dostać mieszkanie place wszystkie rachunki na bieżąco a miasto woli dać mieszkania osobom które w większości nie mówię że całość nie płacą lub tego nie potrzebują. I co miasto na to!!?? Nic bo to ich nie interesuje. Dobrze mają tylko ci co dobrze zarabiają lub nygusy którzy żyją na koszt państwa. Więc panowie i panie radne do roboty trochę i jakiś plan rozwoju na lata. Bo na razie tu siebie nie widzę!!!
Praca to jest główny powód że Złotów zamienia się w miasto emerytów i rencistów. Jakby nie szkoły jestem ciekaw jakby Złotów wyglądał. Tak przynajmniej jeszcze młodzież tu widać. Co ja tu mam znaleźć pracę za 1200zł i za to kredyt na mieszkanie wziąść lub pisać do urzędu i odpowiedź 1200dochód rodzinny jest za duży. To jest śmiech. Jaka czeka nas tu perspektywa umowa o dzieło ci sami pracodawcy którzy czują się jak świnia w chlewie i traktują ludzi jak gówno bo wiedzą że mogą sobie pozwolić. Jak dla mnie to miasto może przeznaczyć cześć kasy i zrobić ziemię pod przedsiębiorstwa wielkopowierzchniowe i poszukać ewentualnych chętnych i to powinno być głównym zadaniem tej kadencji. Dość już ładnych chodników i zieleni. Z pięknych chodników nie będziemy jeść.chcemy zarabiać.!!!!
zgadzam się z "Karol" w 100% najlepiej być przeciw prawie wszystkiemu a samemu nic nie wnosić.
Każdy Radny dostaje 1000zł/m-c i za co? to oczywiście z naszych podatków.
A ja się dołączam do pytań wiceburmistrz - gdzie byli radni, jak trzeba było zadbać o przyszłość miasta w poprzednich kadencjach? To, co teraz jest, to ich wina. Nadal jednak potrafią tylko narzekać. Burmistrzowi działać nie dają, a potem będę na niego zwalać winę, że nic nie zrobił. I po co komu te materiały promocyjne?
Nikt Ci nie zakazuje mieć swojego zdania.Szanuje Twoją opinie.Mija jest jednak zgoła odmienna i proszę z tego powodu nie nazywać mnie malkontentem.Dla mnie tzw.fajni młodzi ludzie,indywidualisci i,hedonisci i europejczycy,którzy mówią mi że nie mam jeść mięsa i uświadamiają mi jak mało wiem,bo przecież ja nic nie wiem.. z ich brodami ,tatuażam,i innymi modnymi fanaberiam,nie wnosza nic dobrego.Za festiwalowa mlodzieza nie ida pieniadze -oczywiście za większością.
Prezes Firmy to może u ciebie w domu wynajać pokój. Widać,że nigdzie nie byłeś i nic nie widziałeś a twoje malkontenctwo to urojenie. Przeciętni ludzie z plecakami nigdzienie zostawiaja po sobie kłopotów. Moze to ty zostawiłeś komuś kłopot więc nie pisz w imieniu ogółu.
w koncu artykul mowiacy piszacy prawde w zlotowie nie ma przyszlosci ? co mozna robic w weekend ? g***** browar generator, nie ma gdzie pojsc, nie ma rozrywek , atrakcji
Co to za babcia śpi koło Koronkiewicza ? Widocznie zmęczona życiem. Kolorowych snów.
W zupełności zgadzam się z titi. Mam nadzieję, że to pomysł rodem ze Złotowa. Brawo dla Pani Andrzejewskiej, że stawia na Złotowiaków.
Witam. Złotów nigdy nie był i raczej nie będzie miastem przemysłowym, trzeba postawić na turystykę, amfiteatr z prawdziwego zdarzenia, bazę hotelową, pola namiotowe, zrobić COŚ na wzór ,,Doliny Charlotty,, ,zorganizować imprezy cykliczne,tematyczne, bluss, jazz, rock, coś co przyciągnie ludzi z zewnątrz, trzeba niestety wyłożyć kasę , kupić tych ew. turystów,zorganizować parę imprez, festiwali, dużych imprez sportowych, rekreacyjnych. Na pewno młodzi ludzie w TO wejdą, zaproszą przyjaciół,znajomych, i ludzie TU przyjadą , tylko muszą mieć do czego ,i po co.Pozdrawiam.
jak nie przestaniemy kopcić i truć jeden drugiego to połowa ludzi tego nie wytrzyma i wyjedzie, albo zejdzie właśnie z tego powodu. Należy wprowadzić dotkliwy dodatkowy podatek ekologiczny dla tych trujących, plus dofinansowania dla wymiany i całkowitej zmiany urządzeń grzewczych.
W domu turysty za 30 zł pewnie nie zakwateruję się Prezes firmy ani Rektor Uniwersytetu...a raczej młodzieniec z tatuażami,brodą i plecakiem-a jedynie co może po sobie zostawić to tylko kłopot
póki nie będzie firm przemysłowych,nie będzie pracy...i młodzi uciekną - sama budżetówka miasta nie uratuje !!!
Brzydki tytuł !!! jak można tak napisać!! Jak promować Złotów powinno byc. Radni usiada i narzekaja.Nie maja zadnych inwencji twórczych aby promowac Złotów to zxa co biora pieniadze?Za narzekanie i przynudzanie !!! Wstyd. Jeśli dobrze funkcjonuje ZACISZE to od Zacisza poprowadzcie nitkę wod.-kan. i ciepłownicza i doprowadzić do Amfiteatru i dalej,po to aby tam właśnie Wybudowac DOM TURYSTY ,własnie z cenami za noc 30zł..Wyciac chaszcze i do roboty. Jeden człowiek w U.M. powinien zajac sie Działem Inwestycyjnym i dacie sami rade.
Zamiazd patzec na ortograwie pomyzl trohe i daj jakiz pomyzl. Gbuly wytykaja blety innyh nie wnasac nic ciekaweko do społeczeństwa... Heh
"Wykorzystanie" naucz się pisać po polsku.
Ok tak jak na ogół z mojej strony krytykuje działania burmistrza tak teraz muszę przynać że pomysł firmy zewnętrznej jest dobry. Spojrzenie było by obiektywne nie mówiąc już o tym że tak jak zwórciła na to p. Chołodowska uwagę taka firma mogła by dostrzec coś czego osoba mieszkająca w Złotowie nie widzi, elementy tylko dostępne dla osób "z zewnątzr". Co do bazy hotelowej zgadzam się również z tym, brak jest miejsc na zatrzymanie się powstanie takiej małej bazy może być poczatkiem. Jak turystyka wzrośnie pojawią się też pomysły na wykożystanie potencjału turystycznego w formie zawodowej lub inwestycji.