Reklama

Straż miejska pod kontrolą

24/01/2017 19:00
W roku 2015 strażnicy ujawnili ponad 300 wykroczeń i wlepili 130 mandatów. Ich działania sprawdzili policjanci

W końcu 2016 roku Straż Miejską w Złotowie skontrolowali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Interesował ich rok 2015. Funkcjonariusze sprawdzili, czy komendant Ryszard Macanko oraz Marek Narloch stosowali środki przymusu bezpośredniego (kajdanki, pałki, gaz), ale zdarzeń takich nie było.

Działania strażników ograniczyły się głównie do ujawniania naruszeń prawa o ruchu drogowym. Wystawiali mandaty za nieprawidłowe parkowanie w strefie zamieszkania – 100 zł, niewskazanie osoby, której powierzono pojazd – 50 zł, nieprawidłowe przekraczanie jezdni – 50 zł, nietrzymanie rąk na kierownicy – 50 zł, parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia – 200 zł czy parkowanie na chodniku – 100 złotych. W sumie w roku 2015 sporządzili 121 kart rejestracyjnych w celu przypisania im punktów karnych. Karty te przekazywali do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Kontrolujący zalecają, by robili to szybciej, co najmniej raz w tygodniu.

Reklama

Poza tym nie wszystkie interwencje strażników były w należyty sposób odnotowywane w notatnikach służbowych. To także policjanci nakazali poprawić.

R. Macanko i M. Narloch mają upoważnienie z KPP w Złotowie do kontroli ruchu drogowego, które jednak wymagało uaktualnienia. Wykonano to niezwłocznie.

Kontrola nie wykazała poważnych uchybień w pracy Straży Miejskiej w Złotowie.

W roku 2015 SM w Złotowie stwierdziła 308 wykroczeń, z czego 226 popełnionych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. W tym czasie zastosowała 178 środków oddziaływania wychowawczego i nałożyła 130 grzywien w drodze mandatu karnego na kwotę niemal 14 tys. złotych.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Anna - niezalogowany 2017-02-01 08:43:32

    Zgadzam się w zupełności, sympatyczni Panowie. A, że pracę mają taką, a nie inną to już nie ich wina. Straż Miejska jest od tego, żeby upominać, a czasem wlepiać mandaty. Jak wlepi mandat to źle, jak nie wlepi to jeszcze gorzej - taka to niewdzięczna praca.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Martyn - niezalogowany 2017-01-28 11:05:00

    Bardzo sympatyczni panowie i bardzo pomocni :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wiochmen - niezalogowany 2017-01-26 08:38:29

    Ktoś z rodziny?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo zlotowskie.pl




Reklama