W końcu 2016 roku Straż Miejską w Złotowie skontrolowali policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Interesował ich rok 2015. Funkcjonariusze sprawdzili, czy komendant Ryszard Macanko oraz Marek Narloch stosowali środki przymusu bezpośredniego (kajdanki, pałki, gaz), ale zdarzeń takich nie było.
Działania strażników ograniczyły się głównie do ujawniania naruszeń prawa o ruchu drogowym. Wystawiali mandaty za nieprawidłowe parkowanie w strefie zamieszkania – 100 zł, niewskazanie osoby, której powierzono pojazd – 50 zł, nieprawidłowe przekraczanie jezdni – 50 zł, nietrzymanie rąk na kierownicy – 50 zł, parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia – 200 zł czy parkowanie na chodniku – 100 złotych. W sumie w roku 2015 sporządzili 121 kart rejestracyjnych w celu przypisania im punktów karnych. Karty te przekazywali do Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Kontrolujący zalecają, by robili to szybciej, co najmniej raz w tygodniu.
Poza tym nie wszystkie interwencje strażników były w należyty sposób odnotowywane w notatnikach służbowych. To także policjanci nakazali poprawić.
R. Macanko i M. Narloch mają upoważnienie z KPP w Złotowie do kontroli ruchu drogowego, które jednak wymagało uaktualnienia. Wykonano to niezwłocznie.
Kontrola nie wykazała poważnych uchybień w pracy Straży Miejskiej w Złotowie.
W roku 2015 SM w Złotowie stwierdziła 308 wykroczeń, z czego 226 popełnionych przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. W tym czasie zastosowała 178 środków oddziaływania wychowawczego i nałożyła 130 grzywien w drodze mandatu karnego na kwotę niemal 14 tys. złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zgadzam się w zupełności, sympatyczni Panowie. A, że pracę mają taką, a nie inną to już nie ich wina. Straż Miejska jest od tego, żeby upominać, a czasem wlepiać mandaty. Jak wlepi mandat to źle, jak nie wlepi to jeszcze gorzej - taka to niewdzięczna praca.
Bardzo sympatyczni panowie i bardzo pomocni :)
Ktoś z rodziny?
Ty lepiej pokaż swoją twarz bo na redakcję jedziesz już nie od dziś . Czyżby ból dupy?!
Jedno jest pewne . TOBIE szkoła nic nie dała. Także czasem ludzie bez szkoły jaj widać potrafią więcej!
,, należycie wykonują obowiązki,, to chyba coś znaczy ?! Ludzie weźcie się za robotę i dajcie już spokój ludziom którzy pracują! Pan Ryszard M bardzo porządny człowiek. Drugiego strażnika nie znam. Są potrzebni koniec kropka ! Gdyby było inaczej dawno by nie pracowali. Ciekawe kogo wezwiecie jak ktoś wam zastawi auto ! ? Wstyd mieszkać w takim kraju zawistnikow
Komendat:) po jakich szkolach sa ci panowie za jajka srednia szkole w rolniczaku skonczyli.Byle do rentki jak za PRL_U.
Sade mój błąd
Policja robi swoją pracę nie mieszamy ich do straży miejskiej! Tylko społeczeństwo ogląda przerobione filmy w Internecie z udZiałem policji i odbiera inaczej ich pracę! Strażnicy i kontrolę drogowe kpina! Kontrole trawników tego nawet nie potrafią! Trzeba ich zmienić na młodych chcących pracować, może zlotowskie.pl pokażą jaja i zrobią sądzę czy mieszkańcy chcą zmiany strażników? Czy może gazeta jest kontrolowana przez partię polityczną zlotowska i tego nie zrobią? 90% mieszkańców pewnie jest za zmianą strażników, więc jak robimy sądzę???
Za nietrzymanie rąk na kierownicy ,czy dobrze przeczytałem ,no nie jakaś paranoja ,może radni zajmą się tymi jegomościami rządzący się zmieniają a strażnicy ,ech szkoda słów liczyłem ,że w naszym mieście będzie dobra zmiana a tu co propaganda sukcesu kreowana przez tzw.zależnych-porażka.
wszystko fajnie, ale czemu straż nie łapie bezpańskie psy, za rzeką jest ich mnóstwo, strach dziecko do szkoły same puścić tym bardziej po ostatnim pogryzieniu dziecka. Strach nawet z własnym psem wyjść. Czy ktoś coś z tym zrobi?
odnosnie mieszkancow tbsu odgrodzcie sie plotem najlepiej
Ostatnio strażnik paralotnią latał nad Złotówem większa wydajność i całe miasto w kwadrans obleciał. Z góry zdjęcia robił stąd tak dużo mandatów.
S*** i szczekają te g***jady dniami i nocami zwłaszcza. Kary to powinny być dla właścicieli upierdliwych i s***ych niedopilnowanych psiaków i kociaków.
Ludzie straznikow mamy dwoch a policjantow ilu? no ilu? zamiast na kawke i wode na cpny jezdzic to niech sie wezma za robote,macie panswo racje tu kupa tam kupa jeden mandat drugi mandat i sie ludzie naucza.
Niektórzy z TBSu zrobili sobie sralnie na trawniku. Nawet dziecko nie może pobawić się śniegiem bo brązowe kulki wychodzę. Sam mieszkam w TBSie i na co dzień widzę jak paniusie wyprowadzają kundle na trawnik.
Prawda. Ktoś tymi psami powinien się zająć a zwłaszcza właścicielami. Teraz straż będzie kontrolować ruch drogowy a policja chodzić po bazarach.
Niech zajmna się trawnikami pod blokami zasranymi przez psy!! Idzie wiosną strach dziecko puścić na osiedle!!!
Zgadzam się w zupełności, sympatyczni Panowie. A, że pracę mają taką, a nie inną to już nie ich wina. Straż Miejska jest od tego, żeby upominać, a czasem wlepiać mandaty. Jak wlepi mandat to źle, jak nie wlepi to jeszcze gorzej - taka to niewdzięczna praca.
Bardzo sympatyczni panowie i bardzo pomocni :)
Ktoś z rodziny?