9 maja, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Złotowskiego, Tomasz Fidler poinformował, że Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił jego zażalenie na uchwałę rady powiatu.
Decyzję taką rada podjęła w marcu tego roku. Podstawą było stwierdzenie, że radny Fidler złamał prawo, prowadząc działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia powiatu. Chodzi o to, że od kwietnia 2015 roku jest on przewodniczącym Koła Łowieckiego nr 4 „Kuropatwa” w Złotowie, które do 31 grudnia 2015 roku miało biuro w starostwie. Tu miał powstać konflikt interesów.
Radny Fidler udowadniał, że „Kuropatwa” nie prowadzi działalności gospodarczej, ale ta wersja w sądzie się nie obroniła.
Złożyłem wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku i po zapoznaniu się z nim podejmę decyzję, co dalej
– stwierdził radny podczas sesji. Przysługuje mu odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Jeśli procedura odwoławcza się nie powiedzie, T. Fidlera w radzie powiatu zastąpi Karol Pufal.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tym wszystkim co głosowali za odwołeniem to pewnie łyso heh
Ano prawda tylko mało nośna. Jak trzeba było Fidlerowi dołożyć to wszyscy na jednego, a jak się okazało, że miał rację i wygrał przed sądem to zapada cisza.
Ponoć Fidler wygrał w Naczelnym Sądzie Administracyjnym - czy to prawda?
on nie jest stary. Ma 43 lata. Młodsi niech się uczą.
Pensja wicestarosty była i się skończyła. Zostawcie mu chociaż dietę radnego..
Po prostu praca,ha,ha,ha.Wynocha.
Ile lat ten gościu już jest u władzy? Ustąp miejsca młodszym
Tym wszystkim co głosowali za odwołeniem to pewnie łyso heh
Ano prawda tylko mało nośna. Jak trzeba było Fidlerowi dołożyć to wszyscy na jednego, a jak się okazało, że miał rację i wygrał przed sądem to zapada cisza.
Ponoć Fidler wygrał w Naczelnym Sądzie Administracyjnym - czy to prawda?